Skocz do zawartości

Nowy Parker 51?


Ice

Polecane posty

Z góry przepraszam tych, którzy pióro kupili/zamierzają kupić, ale ono paskudne jest, pierścień wygląda tandetnie a gwint na sekcji skutecznie burzy elegancką prostotę pierwowzoru. To już o niebo lepsze jest starsze wskrzeszenie pięćdziesiątkijedynki, czyli Parker 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tom_ek napisał:

Z góry przepraszam tych, którzy pióro kupili/zamierzają kupić

Bez przesady, przecież gust gustowi nie równy. Ja się długo opierałem przed Lamy Safari, a teraz mi to pióro sporo przynosi frajdy z pisania. Do tego bardzo praktyczne na codzień. Tak się zastanawiam Tomku, bo z Ciebie to taki skrupulatny forumowicz. Jest gdzieś zestawienie, które z piór chińskich są odpowiednikami "starych" marek?

Może nie rzuciłbym się na tą 51, ale coś mnie do niej przykuwa. Może sentyment do tej czerwieni.

 

Pozdrawiam

I.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2021 o 15:16, Amarok napisał:

Parker 51 już jest u nas!

 

jak wrazenia po paru dniach? jesli mozesz ocen jakosc wykonania, pisania i jak lezy w rece, bede wdzieczny

moge odkupic wersje czarno-zlote deluxe ze zlota stalowka m i mala ryska na beczce, ledwie widoczna ale jednak

zaoferowal mi za 110euro to ponad polowa taniej - cena kusi ale nie ma teraz mozliwosci wziecia do reki bo lockdown w sklepie

z gory dzieki - vulpen

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2021 o 21:17, Ice napisał:

@Amarok a jak pisze się tym piórem? 

Jestem zaskoczony jak przyjemnie się tym piórem pisze. Stalówka jest dość mokra, w moim egzemplarzu bardzo dobrze wyszlifowana bez jakiegokolwiek drapania. Muszę się przyzwyczaić tylko do tego, że jest ona zakryta. Odzwyczaiłem się od takiej formy od zamierzchłych czasów podstawówki, kiedy zachwycony byłem moim butelkowo-zielonym Hero.

img%5D

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mam i ja swoje Jinghao 85. Jedno czarne GT, drugie całe stalowe. Pisze genialnie. Bez skuwki wygląda super, niestety pozłacana skuwka jest trochę "wsiowa". Wersja stalowa prezentuje się lepiej(mniej pretensjonalnie) ale srdlowy korpus nie każdy lubi...

Niemniej jednak najlepiej wydane (na pióro) 20 zł ever.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2021 o 07:03, tom_ek napisał:

Z góry przepraszam tych, którzy pióro kupili/zamierzają kupić, ale ono paskudne jest, pierścień wygląda tandetnie a gwint na sekcji skutecznie burzy elegancką prostotę pierwowzoru. To już o niebo lepsze jest starsze wskrzeszenie pięćdziesiątkijedynki, czyli Parker 100.

Mam od maja, kupiłem pod wpływem impulsu, pióro się broni, można przywyknąć do kształtu i wykończeń, ale... stalówka to porażka. Gwoździem lepiej pisać. Ogólnie nie polecam.

 

972b93a0e0fa4d86med.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...