Skocz do zawartości

Nowy Parker 51?


Ice

Polecane posty

Witam wszystkich. 

Poszukując nowego nabytku zauważyłem na jednym z portali ogłoszeniowych zaczynającego się na alle... ogłoszenia o sprzedaży, a w zasadzie przedsprzedaży nowego modelu Parkera 51. Stary co prawda za bardzo mi się nie podobał, ale nowy na podstawie zdjęć wygląda świetnie - jest grubsz, skuwka wygląda na masywniejszą i przede wszystkim jest zakręcana. Niestety, poza wspomnianym portalem ogłoszeniowym nie mogę znaleźć żadnej informacji na temat tego pióra - ile waży oraz z jakiego materiału zrobione jest pióro. Czy ktoś coś słyszał? Czy to faktyczne Parker czy nowy sposób marketingu ze wschodu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tom_ek napisał:

 

Chińczycy już go podrabiają, co za prężny naród ;) (zob. strona 11 wątku z powyższego linku).

Muszą zdążyć przed premierą ;). Ciekawe jak będzie prezentował się w realu. Muszę w takim razie poczekać zakupami i zobaczyć jak będzie prezentował się w realu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tą 85kę w wersji złoto-czarnej (lub czarno-złotej). Zobaczę, co jest warte, jak dojdzie ;)

PS. Pojawiły się w przedsprzedaży Parkery 51 ze stalową stalówką za 90Euro (wydaje mi się, że wcześniej były tylko ze złotem za ok. 250Euro).

Edytowano przez heyahero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@heyahero Nowy Parker 51 miał pojawić się w sprzedaży we wrześniu 2020, wstrzymano sprzedaż ze względu na problemy dotyczące jakości. Sprzedaż przesunięto na luty 2021. Tak jak piszesz w przedsprzedaży jest tańsza wersja ale też i ta droższa. Będą dwie serie tych piór, podstawowa, tańsza Core ze stalową stalówką i seria Deluxe z 18k stalówką. Równolegle do piór będą oferowane również długopisy w obu wersjach. Co do Jinhao 85, kolejne pióro ala P51 tylko naśladujące w kształcie nowego P51 2021

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafnar napisał:

Co do Jinhao 85, kolejne pióro ala P51 tylko naśladujące w kształcie nowego P51 2021

No zobaczymy. Ten jinhao ma nieco inne proporcje i gwint metalowy vs plastikowy w parkerze (nie wiem, jaki jest gwint w czapce - zarówno w parkerze, jak i tym jinhao). Jeżeli będzie jakościowo zbliżone do 51a, to będzie warte tej kasy.

Co do parkera - 90Euro za wersje podstawową: czy to dużo? mało? Dla mnie klasyczny Parker 51 był przełomowy jak na swoje czasy, ale tylko tyle i aż tyle. Niektórzy producenci, inspirując się tym modelem, zrobili to lepiej w latach 50' czy 60' ubiegłego wieku. I nie piszę tu o "chińczykach". Jak dla mnie kupowanie takiego pióra za 90Euro w 2021 mija się trochę z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Parker 51 jest jeden, ten dzisiejszy to tylko naśladownictwo tym bardziej że dzisiejszy Parker to tylko brand. Pal licho naśladownictwo gdy wyjdzie im dobre pióro, kolejne pokolenia będą miały nowy wariant tego modelu. Co do Jinhao nie miałem na myśli proporcji, podobieństw do oryginału, tworzenie kopi 1:1. Chińczycy narobili tego wystarczająco dużo. Te pióra mają opanowane, byle nie rozlatywało się to w rękach. Lubie te pióra(klony Parkera itp.), mam ich całą szufladę, stalówki wymieniłem na stare Hero z lat 80 które kupiłem jako stary skład. Piszą bardzo dobrze a same stalówki świetnie wyszlifowane, równe skrzydełka, wyraźnie lepsze od tych dzisiejszych. Poczekam jeszcze może zrobią wersje CT, osobiście nie lubię zakręcanych piór i w wersjach GT. Ciekawi mnie czy to Jinhao na prawdę jest zakręcane czy tylko atrapa bo robili też takie wynalazki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafnar napisał:

Chińczycy narobili tego wystarczająco dużo. Te pióra mają opanowane, byle nie rozlatywało się to w rękach.

Nic dziwnego, skoro historia Parkera w Chinach przeplata się z historią marki Hero ;)

17 minut temu, Rafnar napisał:

stalówki wymieniłem na stare Hero z lat 80 które kupiłem jako stary skład.

Zastanawiam się, czy nie próbować reanimować pióra hero mojej żony, które okazało się dość mokre... z powodu pęknięcia przy irydowej końcówce jednego ze skrzydełek stalówki? Końcówka odpadła. Muszę się tylko dobrać do stalówki. Przy okazji - Bobby na etsy i eBayu sprzedaje stalówki mini-fude do tych piór, które mnie zaciekawiły. Nie wiem, czy nie dokupię sobie takowej do tego jinhao.

 

A co do wersji CT - również nie przepadam za złoceniami w piórach, szczególnie, gdy nie są zbyt subtelne. Mam Parkera Jottera w wersji GT jedynie dlatego, że był blisko o połowę tańszy od wersji CT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ostatnio odeszła ochota na kupowanie chińskich piór. Co prawda nie miałem ich dużo, ale wszystkie które miałem w rezultacie nie spełniały podstawowego zadania jaki jest pisanie. Nie są drogie i często cieszą oko, jak mój Delike Alpha, ale finalnie okazało się dużo bardziej kłopotliwe w użytkowaniu niż Kaweco Sport. Jak je porównywać po wyjęciu z pudełka, to Delike robiło większe WOW, ale podczas użytkowania okazało się, że klips nie ma szans utrzymać się na skuwce i jak by go nie podginać to finalnie zawsze się zsunie, poza tym pióro lubi zasychać i czasami łapie czkawkę. A Kaweco wyjęte z pudełka, zalane i niezmiennie niezawodne. Natomiast kilka plastikowych Jinhao poprostu się rozleciało - pękały sekcje, gwinty mocowania konwerterów. A mój ulubiony czarny Ahab noszony i użytkowany w tych samych warunkach nie odniósł najnkiejszych obrażeń i nadal "flexuje" po papierze. Wiem, że ilość używanych przeze mnie piór nie jest miarodajna i nie można jej traktować jako jakiś wiarygodny wykładnik, ale mi osobiście odechciało się chińszczyzny i nawet jej niska cena nie robi już na mnie wrażenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@heyahero Stalówki "fude" znajdziesz nawet na Alledrogo, co tu pisać są niemal wszędzie gdzie pióra 😉 Jak zamierzasz reanimować Hero i przy okazji trochę go usprawnić to warto poświęcić mu trochę więcej czasu. Nie wiem czy znasz sztuczkę z owijaniem spływaka. Jak znasz to przyda się komuś innemu. Rozgrzewasz sekcje by ją odkręcić od reszty tej wewnętrznej części z gumowym zbiorniczkiem na atrament, jest klejona szelakiem. Wystarczy gorąca woda. Po rozkręceniu sekcji i np.wymianie stalówki owijasz spływak folią nylonową, na całej długości spływaka. Owijasz byle folia zakryła te mini żeberka. Jak nie masz szelaku by ponownie skleić sekcje, po rozkręceniu nie wycieraj resztek kleju z gwintów. Po ponownym złożeniu wszystkiego w całość wystarczy rozgrzać na nowo sekcje a te resztki kleju wystarczą by całość nie rozkręcała się. Owijanie folią spływaka zmniejsza a nawet całkowicie eliminuje chlapanie tych piór gdy upadną lub mocniej wstrząśnie się nimi. Co do wymiany stalówek w Jinhao. Tu sekcja nie jest tak prosto rozbieralna, nie warto kombinować. Stalówkę wyciągasz " na wydrę" chwytając ją...i tu mamy różnie. Oficjalnie jest do tych stalówek dedykowany ściągacz który moźna dokupić. Małe, plastikowe ustrojstwo którym wyciąga się te stalówki nie niszcząc ich. Czasami siedzą tak mocno że trzeba użyć kleszczy, kombinerek itp.ale to oznacza całkowice zniszczenie stalówki. Trzeba się z tym liczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No, nie powiem - patrząc na zbliżenie sekcji - podoba mi się materiał. Skuwka ma chyba ma utopiony "klejnocik" jak w modelu 100. Widzę też pewne zgrzyty - to tylko moja opinia patrząc na zdjęcia - nie podoba mi się moment przejścia sekcji z tego metalowego pierścienia na gwint sekcji. Wygląda to nieszczególnie, wręcz "tanio"; patrząc na gwintowanie to wydaje mi się cały czas, że ten pierścień jest krzywy, a sam gwint jakby już zaczął się ścierać. Widząc tego MB leżącego obok mogę dodać, że tutaj to zrobiono wzorowo.

Enyłej - gratuluję zakupu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gabarytowo" mi pasuje. Połączenie sekcji z korpusem faktycznie trochę mało spójne, niby gwint na skuwkę wymusza różnicę średnic, ale jakby zrobili gwint w metalowym pierścieniu, albo pierścień dali tak cienki jak w tym MB, wyglądałoby o niebo lepiej. Skuwka wygląda bardzo dobrze - ciekawe czy jest tak ciężka na jaką wygląda? @Amarok a jak pisze się tym piórem? 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao 85

Gwint metalowy na korpusie, w skuwce plastikowy wkład gwintowany. Cały czas go wyciągam zapominając że trzeba odkręcić. Pisze gładko. Ten czerwony plastik wygląda tanio.

Zgadzam się z przedmówcami, mamy 21 wiek i bezczelne odgrzebanie Parkera razi w oczy przy dojściu do doskonałości w tym temacie Chińczyków

cb3f1f21b4cd32f4med.jpg

 

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dapi napisał:

Ten czerwony plastik wygląda tanio.

Wut? Czyli chyba dobrze trafiłem z kupowaniem czarnego, bo korpus jest lakierowanym lakierem.

Bajdełej - jakbym miał teraz kupować jakiegoś klona Parkera 51, to prawdopodobnie zdecydowałbym się na metalowego Wing Sunga 601 plus stalówka mini fude od Bobby'ego. Po pierwsze - możliwość wymiany stalówki i ogólnie "rozbieralność" samego pióra. Po drugie - system napełniania; Chińczycy jednak nie skopiowali idealnie 51ki, a wręcz poprawili co nieco w tej kwestii ;) Obecnie można kupić to pióro z "napędem tłoczkowym" lub zrobić sobie małą aktualizację posiadanej już 601ki kupując sam mechanizm tłoczka.

Jinhao 85 to dość fajne piórko, ale również mające wiele ograniczeń skopiowanych wprost z Parkera 51 (nowego, czy też wintydżowego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@heyahero

Oczywiście na metalowym korpusie jest lakier.

W świetle dziennym wygląda dużo lepiej ale czarny na pewno będzie super. Ten czerwony jest malinowy

Nie jestem fanem tego typu piór, a zakup z ciekawości. Pióro jest zdecydowanie warte tych chińskich pieniedzy 😇 wykonanie wzorowe

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...