Skocz do zawartości

Sailor Manyo Haha i Ukikusa


martamarta

Polecane posty

Tutaj na Oxford.

8fdd1e90bdaee223med.jpg

Pod kątem właściwości piśmiennych atramenty Sailor są zbliżone do J.Herbin tzn. nie posiadają składników smarujących, których, w mojej ocenie w nadmiarze posiadają np. KWZ.

Pisanie nimi jest zatem z takim lekkim oporem na stalówce. 

W zależności od papieru ten atrament jest szaroniebieski - zwykły papier do zielono niebieskiego np. w notesie Xiaomi Mijia z papierem daolin 

d95659c8303107a3med.jpg

 

Porównanie:

Oxford Signature vs Xiaomi Mijia A5

7db00f69801daaa2med.jpg

 

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dapi, mógłbyś napisać coś więcej o tym Xiaomi Mijia A5? Wart zainteresowania? A jeśli tak, to gdzie kupiłeś? Widzę go tylko na Ali, na którym konta nie mam, a nie chce mi się chyba kolejnego konta zakładać... (mam już z kilkadziesiąt loginów i haseł do różnych internetowych przybytków).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego opisu na grupie FB:

Xiaomi Mijia A5 Notebook to ostatni mój zakup na Aliexpress. 
Za trzy notesy z 64 kartkami (128 stron) każdy (kratka i kropki  co 4 mm, linia 7 mm) z nadrukowanym wiecznym kalendarzem na każdej stronie oraz zaokrąglonymi rogami zapłaciłem, z przesyłką do Paczkomatu ok 56 PLN. 
Czy warto było? Tak, nawet bardzo. Jeżeli ktoś chce wrażeń takich jak można doświadczyć z papierem Tomoe River to jest to dobry wybór. W dużo lepszej cenie dostajemy prawie to samo.
Notes jest szyty, w miękkiej oprawie. Atrament cieniuje i błyszczy kolorami, nie przebija i nie rozlewa się.
Liniatura jest szara i nie dominuje na stronach.
Atrament lekko widać po przeciwnej stronie kartki ale to zupełnie nie przeszkadza.
Papier jest gładki i pióro sunie bez przeszkód. Papier ma kolor lekko kremowy.

 

7bb274a8380ccfe4med.jpg

KWZ Spacer nad Wisłą

6021199244b6e488med.jpg

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dapi napisał:

Z mojego opisu na grupie FB:

Xiaomi Mijia A5 Notebook to ostatni mój zakup na Aliexpress. 
Za trzy notesy z 64 kartkami (128 stron) każdy (kratka i kropki  co 4 mm, linia 7 mm) z nadrukowanym wiecznym kalendarzem na każdej stronie oraz zaokrąglonymi rogami zapłaciłem, z przesyłką do Paczkomatu ok 56 PLN. 
Czy warto było? Tak, nawet bardzo. Jeżeli ktoś chce wrażeń takich jak można doświadczyć z papierem Tomoe River to jest to dobry wybór. W dużo lepszej cenie dostajemy prawie to samo.
Notes jest szyty, w miękkiej oprawie. Atrament cieniuje i błyszczy kolorami, nie przebija i nie rozlewa się.
Liniatura jest szara i nie dominuje na stronach.
Atrament lekko widać po przeciwnej stronie kartki ale to zupełnie nie przeszkadza.
Papier jest gładki i pióro sunie bez przeszkód. Papier ma kolor lekko kremowy.

 

7bb274a8380ccfe4med.jpg

KWZ Spacer nad Wisłą

 

jak ktoś nie chce czekać na chiny, to na allegro też są ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tom_ek napisał:

Piękne dzięki za szczegółowy opis. Na marginesie - ze trzy, może cztery lata temu kupiłem za grosze w Biedronce chiński zeszyt "no name". Świetny, żałuję, że nie kupiłem ich więcej.

Ja polecam zeszyty z marketów Action. Nie jest to Tomoe River, ale jest niezły jak za te ceny - A4 w kratkę to chyba coś koło 5zł, terminarz na 1,5 roku, zbliżony do moleskinów układem - tygodniowy, poziomy, lewa strona to 7dni, a po prawej notatki - wyniósł mnie całe 4,5zł w lipcu. Papier w terminarzu był taki sobie, ale na pewno lepszy niż moleskinowy ;) Papier w notesach nie jest powlekany, przypomina ten z Lechtturmów, przebija punktowo dopiero przy szerokiej, bardzo mokrej stalówce.

Dobra, koniec offtopicu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze pociągnę off topic. Wczoraj te zeszyty zamówiłem, dziś odebrałem. Rzeczywiście przyzwoite, żadnego strzępienia, cieniowanie na wysokim poziomie (choć mam wrażenie, że na Rhodii czy Clairefontaine jest ciut, ciut lepsze; może się mylę, porównywałem przy sztucznym świetle). Nie żałuję zakupu, choć parę zastrzeżeń mam. Pierwsze - pióro daje na nim minimalnie szerszą linię niż np. na Clairefontaine (ale nic a nic nie strzępi); drugie - atrament nie przebija, ale bardzo mocno prześwituje (co mnie nie przeszkadza, bo na ogół piszę na jednej stronie); trzecie - cena: szyta Rhodia composition book ma 80 stron i jest o kilka zł tańsza, Claierefontaine flying spirit ma co prawda tyle samo, czyli 60 kartek, ale lepszy papier, i jest jeszcze tańszy.

Na plus wygląd zeszytów, okładka, łatwe rozkładanie i liniatura - delikatna, no i ta drobna kratka - nie 5, a 4 mm, coś dla piszących drobno. Polecam, warto, ale powinny być tańsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Rhodia pasuje lub nie w zależności od notesu.

Wszystkie Pady nie pasują ponieważ papier zachowuje się tak że spowalnia pisanie, jakby był tępy. To samo Clairefontaine - bo to ten sam papier/technologia. 

Za tą śliskość pisania lubię Oxford Signature oraz Tomoe River 52g, a nie lubię Tomoe River 68g - to dla mnie kompletnie różne papiery.

Na tym Mija, co widać na HaHa, atrament dostaje sheenu takiego samego jak na TR52G. Znakomicie wyodrębnia składowe.

Cieniowanie jest chyba mniejsze, zgadzam się z

@tom_ek ale w moje ocenie dużo ładniejsze. Subtelniejsze o większej ilości składowych, KWZ Spacer nad Wisłą jest po prostu piękny.

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Rhodia, o ile dobrze pamiętam, ma papier od Clairefontaine. Ponadto zdarzają się w Rhodii słabsze (trochę strzępiące) partie Padów. Spróbuj Clairefontaine Flying Spirit z welinowym papierem, bardziej śliski (i o mocno kremowej barwie, ale jeszcze nie żółtej). A właśnie, jedyna moja maślana stalówka na tym Mijia troszkę tej maślaności traci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...