Skocz do zawartości

Pióro wieczne potrzebne ciekawy wzór z miękką stalówką


Navi

Polecane posty

@heyahero, pewnie masz rację, również myślałem wczoraj o tym, że "pazurek" nad stalówką może we fleksowaniu przeszkadzać.

@Agnieszka, dzięki. Drewnem Pisane wybrało stalówki do fleksowania najlepiej jak mogło, nie zachodnie, lecz ze wschodu - obie to indyjskie blaszki FPR, najlepsze współczesne fleksy; da się z nich wycisnąć więcej niż pokazano na filmiku. FPR robi również ebonitowe spływaki, więc kłopot DP mógłby się rozwiązać. FPR proponowałem Autorowi na pierwszej stronie tego wątku, wstawiłem tam zdjęcie próbki zwykłym fleksem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Navi napisał:

Niesamowite jest ile wiecie o piórach, dziękuję za wszystkie rady. 

A na czym polega to wystawianie piór na fb Przemka? Czy to są pióra na sprzedaż, nie widziałem tam ceny ani licytacji. Nie używam fb i być może czegoś nie zauważyłem tam.

wystawia pióra na sprzedaż, a z braku sklepu faktycznie cena jest zarysowana w opisie przedmiotu, a szczegóły przez telefon/ wiadomość. W dni robocze każdy egzemplarz pojawia się ok. 9.00 wraz z dokładnym opisem. 

Poza bieżącymi propozycjami ma na stanie takie cuda wianki... że po prostu warto się do niego odezwać. Strona Warsztatu na fb nie jest prywatna i raczej można tam zaglądać nawet bez konta. Numer telefonu to też nie jest tajemnica:)

Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć,

Natrafiłam na to forum szukając pióra dla syna, który jest zafascynowany pismem kaligraficznym.

Bardzo proszę Was o poradę jakie pióro kupić na pierwsze kroki. Oczywiście z miekką stalówką, tak by się nie zniechęcił. Syn lat 9.

Chyba dobrze rozumiem, że chodzi o pióro z fleksującą stalówką ?  :)

Będę wdzięczna za podesłaną propozycję.

Z pozdrowieniami Monika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zami napisał:

Rozważ może jeszcze zakup pióra ze stalówką typu stub (ścięta). Z pewnością jest łatwiejsza w użytkowaniu, łatwiej i dużo taniej można nabyć takie pióro, a z czasem, jak syna wciągnie kaligrafia, to sam poprosi o wyższy level sprzętowy.

Dziękuję, już zerkam :)

Ok 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np:

https://allegro.pl/oferta/pioro-wieczne-pilot-plumix-do-kaligrafii-bb-1-0-mm-11939838017

Mi akurat nie leży trókątna sekcja (ta część pióra, którą trzyma się w palcach), ale bardziej doświadczeni użytkownicy chwalą te pióra. 

Ja osobiście używam Pilota 78G ze stalówką B. Mam małe dłonie i lubię pióra małe. To pióro kupowałem na Aliexpress, więc czas na przesyłkę bardzo się wydłuży. Cena też sporo wyższa.

Jeśli jesteś z większego miasta, może akurat w sklepie papierniczym będą Plumixy, fajnie, jakby syn wziął w dłoń i przymierzył się do niego. To raczej spore pióro.

Edytowano przez zami
Dopis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zami napisał:

Np:

https://allegro.pl/oferta/pioro-wieczne-pilot-plumix-do-kaligrafii-bb-1-0-mm-11939838017

Mi akurat nie leży trókątna sekcja (ta część pióra, którą trzyma się w palcach), ale bardziej doświadczeni użytkownicy chwalą te pióra. 

Ja osobiście używam Pilota 78G ze stalówką B. Mam małe dłonie i lubię pióra małe. To pióro kupowałem na Aliexpress, więc czas na przesyłkę bardzo się wydłuży. Cena też sporo wyższa.

Jeśli jesteś z większego miasta, może akurat w sklepie papierniczym będą Plumixy, fajnie, jakby syn wziął w dłoń i przymierzył się do niego. To raczej spore pióro.

Dzięki piękne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra wieczne z prawdziwym fleksem są kosztowne. Dla kilku-latka polecam stalówki maczanki, o tym że profesjonaliści używają właśnie takich, łatwo przekonać się na Youtube, np. pod hasłem "kaligrafia". Nie jest to kosztowne, ale trzeba być przezornym aby nie popsuć sprawy, opisuje to moja osobista przygoda:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/11867-brak-profesjonalizmu-a-może-zwykła-nieuczciwość/?do=findComment&comment=181885

Dobrym pomysłem są też stuby (płaskie stalówki), można tanio (5,-zł za jedno pióro) kupić kilka rozmiarów:

H446fc04cbb0f42bea400dd81d81f6554W.jpg_6

Ha58ae4c5fc0f429dbd6e742cac3ea22c1.jpg_6

H30b7cce09e0443bc9f232e6b20f01993j.jpg_6

HTB1jryiiIbI8KJjy1zdq6ze1VXaZ.jpg_640x64

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Klerk napisał:

Pióra wieczne z prawdziwym fleksem są kosztowne. Dla kilku-latka polecam stalówki maczanki, o tym że profesjonaliści używają właśnie takich, łatwo przekonać się na Youtube, np. pod hasłem "kaligrafia". Nie jest to kosztowne, ale trzeba być przezornym aby nie popsuć sprawy, opisuje to moja osobista przygoda:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/11867-brak-profesjonalizmu-a-może-zwykła-nieuczciwość/?do=findComment&comment=181885

Dobrym pomysłem są też stuby (płaskie stalówki), można tanio (5,-zł za jedno pióro) kupić kilka rozmiarów:

H446fc04cbb0f42bea400dd81d81f6554W.jpg_6

Ha58ae4c5fc0f429dbd6e742cac3ea22c1.jpg_6

H30b7cce09e0443bc9f232e6b20f01993j.jpg_6

HTB1jryiiIbI8KJjy1zdq6ze1VXaZ.jpg_640x64

No właśnie takie gdzieś dojrzał, przyleciał, pokazał a jak sprawdzałam to ceny uff od 1500 do 4000...w takim razie muszę szukać z dobrymi końcówkami, bo szkoda by jego marzenie odstawić na boczny tor. 

Dzięki raz jeszcze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faber Castell Grip ma taki zestaw z wymiennymi sekcjami do kaligrafii, też ciekawy :) flex dla dziecka - może na początek lepiej nie ;) i cena dobrego flexa dorosłego potrafi zbić z nóg i użytkowanie wymaga już jednak wyćwiczonej ręki.

https://www.amazon.pl/Faber-Castell-201629-kaligrafii-kolorze-królewskim/dp/B07RW53R8Z/ref=asc_df_B07RW53R8Z/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504575822762&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=13777586971889541760&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1011475&hvtargid=pla-766752494383&th=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ann_gd napisał:

Faber Castell Grip ma taki zestaw z wymiennymi sekcjami do kaligrafii, też ciekawy :) flex dla dziecka - może na początek lepiej nie ;) i cena dobrego flexa dorosłego potrafi zbić z nóg i użytkowanie wymaga już jednak wyćwiczonej ręki.

https://www.amazon.pl/Faber-Castell-201629-kaligrafii-kolorze-królewskim/dp/B07RW53R8Z/ref=asc_df_B07RW53R8Z/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504575822762&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=13777586971889541760&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1011475&hvtargid=pla-766752494383&th=1

Dziękuję bardzo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...