Skocz do zawartości

Problem z literą ą, pomóżcie proszę!


Dee

Polecane posty

Mój problem wynika z tego, że wybitnie nie podoba mi się łączenie liter ą i ę z innymi w moim szybkim, odręcznym piśmie. Piszę wyłącznie szybko, to jak pismo wygląda jest mało istotne (i tak plasuję się w czołówce zespołu pod względem czytelności ;)), znaczenie ma czas, tzn. żeby wyrobić się napisać co trzeba w czasie na to przeznaczonym - także "bawić się" w ładne pismo nie mam jak. Natomiast ta litera ą (i trochę mniej ę) mi wybitnie nie leży, bo autentycznie się nie podoba - a wiadomo, to jak piszę w pracy przekłada się potem na pismo spokojne, domowe.

Pismo mam (podobno) ładne, +/- czytelne, ale to już zależy od czytającego, opinie są podzielone ;) Piszę jednym ciągiem, rzadko odrywając długopis od kartki, także pisanie ą jak a i dorabianie potem haczyka odpada, bo ucierpi ergonomia  ;) 

Czy moglibyście pokazać jak wygląda u Was łączenie ą/ę z innymi literami w codziennym szybkim piśmie? Szukam inspiracji :)

Edytowano przez Dee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii sztuka pisania piórem polega na płynnym łączeniu liter, niestety daszki, kropeczki, haczyki, są tu przeszkodą. Podglądałem "zawodowców" jak to robią, bo sam uczę się fleksować, i widzę, że oni "oszukują", sprytnie markują ciągłość linii. Ostatecznie przyjąłem taką taktykę, że kropki...haczyki stawiam od razu, nie cofam się do już raz napisanego tekstu, nie ukrywam przerw linii. Myślę, że wygląda to naturalnie a nie sztucznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...