Skocz do zawartości

Nawet nie wiedziałam, że jestem pióromaniakiem ;)


Dee

Polecane posty

Od kilku dni po cichutku śledzę to forum, przeczytałam dziesiątki wątków, a setki jeszcze przede mną - pora więc chyba się przywitać :)

Nigdy nie sądziłam, że jestem pióromaniaczką, ale chyba jestem ;) Napewno jestem maniaczką wszelakich artykułów papierniczych, robótek ręcznych - ale że piór? W dzieciństwie pisałam piórem, kupionym ok. 1992 roku we Włoszech - żółtym plastikowym Pelikanem. Potem był etap ślicznego Parkera Vector z Małym Księciem, o, takim:

https://www.worthpoint.com/worthopedia/parker-fountain-pen-le-petit-prince-made-in-uk-with

Potem przyszedł czas długopisów i innych żelopisów, tak też jest do dziś, bo w pracy m.in. piszę po samokopiującym się papierze, a do tego długopis jest najlepszy.

W międzyczasie swój odziedziczony po Dziadku Sheaffer Imperial (chyba) przekazałam na 10 urodziny Synowi - wcześniej pisał żółtym Pelikanem, tak historia zatacza krąg ;)

A dlaczego teraz trafiłam na forum? Doszły mnie słuchy, że pod choinką znajdę w tym roku składkowy prezent (od całej najbliższej rodziny) - stare, piękne pióro wieczne Sheaffer. Nawet nie wiem jeszcze jakie, ale tym bardziej emocje rosną - podobno piękne i unikatowe, z lat 80. Także już kupiłam sobie atrament Iroshizuku Yama Guri (nie mogłam się zdecydować, cały wieczór i pół nocy zgłębiałam temat  nadal nie wiem czy to ten idealny kolor - no ale chcąc nie chcąc 24 się zbliża i głupio byłoby mieć pióro, a nie mieć atramentu ;)), mam też kalendarz/notatnik Midori. I z wypiekami na twarzy czekam na to niespodziankowe pióro :) 

Super, że są w sieci takie fajne miejsca, pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dee napisał:

Pióro ma grawer, chyba logo jakiejś firmy/instytucji (?)- zupełnie mi to nie przeszkadza, a nawet mi się to podoba, bo lubię przedmioty z historią :) Jedno co to w sumie fajnie byłoby wiedzieć co to za firma ;) Może kojarzycie takie logo?

C5392AC8-D0DA-49AD-ACAE-B5915C0B6211.jpeg

To raczej wygląda na kanji niż na logo. Gratuluję prezentu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2020 o 23:41, heyahero napisał:

To raczej wygląda na kanji niż na logo. Gratuluję prezentu ;)

Na piórze ten grawer ma jakby więcej detali, dlatego myślę, że to jednak jakiś symbol może jakiegoś związku, stowarzyszenia? Pióro jest stare, więc ciężko miże być znaleźć odpowiedź na pytanie co to za symbol... Choć oczywiście może to być kanji ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...