Skocz do zawartości

Rozmiar stalówki w piórze wiecznym - jaki preferujemy?


Polecane posty

Rozmiary stalówek w piórach wiecznych (najpopularniejsze):

XF - extra fine - bardzo cienka

F - fine - cienka

M - medium - średnia

B - broad (bold) - szeroka

BB - double broad (double bold) - bardzo szeroka

Zauważyłem, że dla wielu osób odpowiedni rozmiar stalówki to warunek konieczny do spełnienia. Ja preferencji nie mam (może być B, może być F). Nie wiem dlaczego, ale najczęściej trafiam na stalówki w rozmiarze M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja zdecydowanie preferuję stalówki wąskie. "Watermanowskie" jest w sam raz. Grubszych nie lubię bo lubię pisać piórem nie flamastrem. Gdybym miał śmigać wielkie podpisy na jakiś umowach itp to wolałbym jednak M. Teraz tego nie robię i pisząc małymi literkami szybko na kartkach kratkowanych wolę coś cieńszego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-ka WM, ewentualnie F-ka japońska (ale gładko pisząca), M-ka to już raczej tylko podpisy... Ewentualnie do wypisywania jakichś kartek przymierzam się do ptaszka Script'a - prawdopodobnie 1,5, ale jakie będą efekty pisania - to już znak zapytania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

F - do szybkiego pisania, kiedy nie może się rozmazać itp

M - używam zawsze kiedy nie ma obawy o przebijanie, strzępienie, wysychanie itd - w miarę miekka eMka (jak na obecnie produkowane) z cieniującym atramentem to coś co lubię najbardziej.

p.s w końcu mogę coś ściągnąć z działu download :D

Edytowano przez musicman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do codziennego użytku, do własnych notatek i zapisków korzystam z F, czasami azjatycka F - byleby oczywiście przepływ był solidny.

Do zapisków w dziennikach i innych mniej lub bardziej oficjalnych dokumentach - generalnie informacji z których ktoś kiedyś będzie korzystał lub je kopiował korzystam z niezbyt grubych M i ciemnych atramentów.

Dla własnej przyjemności Italic B lub BB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary stalówek w piórach wiecznych (najpopularniejsze):

XF - extra fine - bardzo cienka

F - fine - cienka

M - medium - średnia

B - broad (bold) - szeroka

BB - double broad (double bold) - bardzo szeroka

Zauważyłem, że dla wielu osób odpowiedni rozmiar stalówki to warunek konieczny do spełnienia. Ja preferencji nie mam (może być B, może być F). Nie wiem dlaczego, ale najczęściej trafiam na stalówki w rozmiarze M.

Po prostu - M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie na temat, ale stalówka wydała mi się bardzo ciekawa:

"Sheaffer Prelude Music Shadow Nib"

ciekawe jak tym się pisze. zwróćcie uwagę na ten "łuczek" pomiędzy jednym, a drugim kanałem, oraz na różną szerokość końcówek.

edit

problem się rozwiązał :)

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie najbardziej przypadła do gustu Watermanowska eFka ("F"), z Hemisphere, odnoszę wrażenie, że jest bardziej mokra niż w Pelikanie, a kreska jest cieńsza, idealna do pisania, a nawet myślę że zwięzłe notatki na uczelni dałoby się pisać bez strachu o to że tekst będzie się zlewał w jedną wielką plame;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...