Skocz do zawartości

Nowość! Pióra Scrikss 419 w 13 kolorach


_Pióromaniak_

Polecane posty

Dotarła do nas dostawa piór Scrikss 419. Dostępne w 13 kolorach od klasycznej czerni, przez odważne róże, zielenie i żółć, na eleganckich waniliach kończąc. Dostępne w dziale nowości:

129163905_1306321049732360_6854114132523050532_o.jpg.d599c382d41887cbffa5b4e1d5d4fb03.jpg

Link: https://www.pioromaniak.pl/tag-produktu/scrikss-419/

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie równo rok temu nabyłem drogą zakupu piórko Scrikss 419 w kolorze wanilii. Oczywiście zakupu dokonałem w Pióromaniaku, no bo gdzie? W Piątnicy? Zafascynował mnie minimalistyczny design pióra, jak również jego podobieństwo do germańskiego brata, oraz oczywiście ten niepowtarzalny kolor. Pierwsze wrażenie - BOMBA!!! Niechciany bliźniak M150. Wykonany z dobrego tworzywa, chociaż aż za wyraźnie czasami przebija nie ogradowany odlew. Mnie to nie razi, pióro służy mi do pisania a nie do wykrywania ewentualnych kosmetycznych niedociągnięć. Stalówka, hmm..., nie było chemii między nami i po miesiącu zdecydowałem, że stworzę tureckiego Niemca, lub jak ktoś woli niemieckiego Turka. Tak powstał mój niepowtarzalny wół roboczy - PeliScrikuś. Co prawda spływak wraz ze stalówką wkręca się nieco głębiej niż w niemieckim bracie ale w niczym to nie przeszkadza w trakcie użytkowania, a przede wszystkim wszystko jest szczelne i piękne bezczelnie.

95893628e180eff3.jpg46b0695fbec8f767.jpgf946ea11dd1291f4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@knopf Powiedz jeszcze, że gwint pasował to się zdziwię? Tym samym stworzono podróbę replikę na obraz i podobieństwo. Myślałem, że tylko Chińczyk potrafi... Cóż. Przy okazji co to za słowo "design", czyżby podróba lub replika polskiego słowa "wygląd", bądź "wizerunek"? Proszę mnie oświecić "torchem" oświaty :) . Pozdrawiam po polsku :) 

Edytowano przez Pablo
.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co zżymać na niektóre makaronizmy, taka jest natura każdego żywego, nieizolowanego języka naturalnego. Jasne, niektóre anglicyzmy to przejaw kretynizmu, w najlepszym przypadku snobizmu lub bezmyślności (np. wydanie pocketowe książki, południk trzydziesty east, task domowy - czyli zadanie domowe - lub bekon: spróbujcie zamówić w McDonaldsie coś z boczkiem, to Wam powiedzą, że boczku nie ma, za to z bekonem - owszem). Designu unikam jak mogę, kiedy jednak nie mogę - używam, bo nie jest on równoznacznikiem wyglądu, wizerunku czy nawet wzornictwa. Tym bardziej że słowo weszło do tzw. uzusu i wkracza do normy językowej, ponadto można je traktować jako internacjonalizm. Gdyby chcieć polszczyznę wyczyścić z wszystkiego, co obce (zapożyczone) - to niewiele by z tej polszczyzny zostało. Ale różnym bekonom i taskom mówię stanowcze niet ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tom_ek napisał:

bekonom i taskom mówię stanowcze niet

Tyle, że przynajmniej "bekon" doczekał się polskiej pisowni - a jak widzę "design" to po prostu brzuch boli ze śmiechu jak to odmienić "po polskiemu przez przypadki". Ale niech tam. Szkoda, że Angole z taką determinacją nie sięgają do słów polskich. Natomiast skupmy się na piórach lepiej, bo nam tu zaraz Admin nawrzuca :) Jak zrobi risercz :) 

Śliczne słowo nie ;) ? Zdrówka.

Edytowano przez Pablo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jest już dizajn, dizajnerski i nawet niektóre słowniki taki zapis sankcjonują (por. do dziś podwójną pisownię ketchup lub keczup), a i odmienić go łatwo, jak kombajn (także anglicyzm ;)). OK, to tyle językowych wynurzeń z  mojej strony.

Kusił mnie kiedyś waniliowy Scriks, ale mu się oparłem, ostatnio zresztą ograniczam liczbę pisadeł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tom_ek napisał:

Kusił mnie kiedyś waniliowy Scriks

A mnie już ręka drgnęła, żeby kupić czarnego. Pióroza to choroba :) . Później chwila refleksji - przecież mam M-200 i M-150 niedawno też przerabiałem... Ciekawi mnie ten materiał z którego zrobiono to pióro. Marcin był łaskaw napisać "akryl". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem "Dollar", to pomyślałem, że to replika modelu Dollar od Esterbrooka, ale nie (choć może pakistańskim twórcom nazwy przyświecała ta sama idea, co amerykańskim - dobre pióro za małe pieniądze). Podoba mi się to czarne, mimo "lamowatej" stalówki, ale ja w ogóle lubię pióra z Półwyspu Indyjskiego. Ponadto ma najwygodniejszy dla mnie "czopowy" kształt sekcji. Spływak ebonitowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, knopf napisał:

Prawie równo rok temu nabyłem drogą zakupu piórko Scrikss 419 w kolorze wanilii. Oczywiście zakupu dokonałem w Pióromaniaku, no bo gdzie? W Piątnicy? Zafascynował mnie minimalistyczny design pióra, jak również jego podobieństwo do germańskiego brata, oraz oczywiście ten niepowtarzalny kolor. Pierwsze wrażenie - BOMBA!!! Niechciany bliźniak M150. Wykonany z dobrego tworzywa, chociaż aż za wyraźnie czasami przebija nie ogradowany odlew. Mnie to nie razi, pióro służy mi do pisania a nie do wykrywania ewentualnych kosmetycznych niedociągnięć. Stalówka, hmm..., nie było chemii między nami i po miesiącu zdecydowałem, że stworzę tureckiego Niemca, lub jak ktoś woli niemieckiego Turka. Tak powstał mój niepowtarzalny wół roboczy - PeliScrikuś. Co prawda spływak wraz ze stalówką wkręca się nieco głębiej niż w niemieckim bracie ale w niczym to nie przeszkadza w trakcie użytkowania, a przede wszystkim wszystko jest szczelne i piękne bezczelnie.

95893628e180eff3.jpg46b0695fbec8f767.jpgf946ea11dd1291f4.jpg

Niezłe :). Dodajmy jeszcze, że Scrikss to niegdysiejszy dystrybutor Pelikana.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie przepraszam kolegę Pablo, wydaje mi się, że forum Jan Kochanowski lub Mikołaj Rej,, Twórczość i naprawdę polski język" byłoby najbardziej dla niego odpowiednie. Na przykład zamiast słowa grip użyłby określenia trzymanka pióra, zaś stalówka drapacza papieru. Zaś  zamiast definicji,,piston filler" wyciągaczka atramentu. Oczywiście gwint nie pasował - taśma teflonowa i duuuuuuużo szelaku dało radę. PORAŻKA!!! Zanim dasz ocenę -SPRAWDŹ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Pablo, ja jednak zawsze mówię/piszę sekcja, bo to polskie (choć też zapożyczone) słowo, inaczej niż grip; stalówka jest rodzima i chyba nikogo nie kusi nazywać ją nib, a zamiast piston filler (przy okazji - to nie pojęcie lecz termin) mamy przecież pióro tłokowe, z tłoczkiem, ewentualnie tłokowiec.

Mnie bardziej razi raczej językowa niechlujność i (przepraszam za wyrażenie) gówniarski styl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, knopf napisał:

Serdecznie przepraszam kolegę Pablo, wydaje mi się, że forum Jan Kochanowski lub Mikołaj Rej,, Twórczość i naprawdę polski język" byłoby najbardziej dla niego odpowiednie. Na przykład zamiast słowa grip użyłby określenia trzymanka pióra, zaś stalówka drapacza papieru. Zaś  zamiast definicji,,piston filler" wyciągaczka atramentu. Oczywiście gwint nie pasował - taśma teflonowa i duuuuuuużo szelaku dało radę. PORAŻKA!!! Zanim dasz ocenę -SPRAWDŹ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Doceniam sarkazm Kolegi, ale zapewniam, że użyłbym zamiast słowa grip = uchwyt, natomiast piston = tłok. Do reszty się nie odniosę, bo nie będę się boksować z anglofilami... Zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom_ek napisał:

Mnie bardziej razi raczej językowa niechlujność i (przepraszam za wyrażenie) gówniarski styl.

Dzięki Tomku za wsparcie, bo ręce opadają. Jak to mówią "Strach się bać". Najlepiej wszystko chwalić i nie zwracać uwagi na nic. Wszak lansowany jest wszechogarniający relatywizm i liberalizm. Tym samym jak mówią Rosjanie: "руки по швам". :) Zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dnia 18.12.2020 o 09:26, tom_ek napisał:

dizajn, dizajnerski

@tom_ek,

wiesz, najbardziej spolszczone słowo jakie widziałem, to: Dżesika (tak Pani w sklepie miała na plakietce). Design akurat mnie nie razi. Ale gramatyka i błędy ze szkoły podstawowej klas I-III, już bardzo. Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...