Skocz do zawartości

Kaweco Liliput z brakiem przepływu


bler

Polecane posty

@bler Bez przesady, w przypadku Lamy Safari przecież to jest praktycznie pióro szkolne tylko u nas urosło do rangi nie wiadomo jakiej. Nie ma oryginalnych części do tych piór. Zepsuje się, wyrzucasz kupujesz następne, u nas ceny są wysokie bo płaci się za logo, podatek, marże. Chińczycy od lat kopiują Lamy do tego stopnia że są praktycznie kopiami 1:1  Za 8zł kupujesz 5szt.tych spływaków i pasują tylko Chińczycy robią to na taką skalę że trafią się marne niedoróbki, sami siebie podrabiają. Wiadomo u nas nie za bardzo opłaca się kupować na szt.tego typu części, każdy chce zarobić nawet na drobiazgach. Ale jak nie chce się czekać prawie miesiąc to co pozostało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale pochwaliłem się przedwcześnie. Kaweco dzisiaj odmówiło posłuszeństwa. Nie można go w ogóle rozpisać. Zgodnie z radą heyahero muszę zakupić naboje i przelewać czarny Kaweco za pomocą strzykawki, o ile to pomoże.

@Rafnar Ostatnio kupiłem 4 sztuki Jinhao 51A za ok. 50 zł z konwerterami, pióra te startują od razu bez zająknięcia (stalówka u nich jak gwóźdź). W przypadku LAMY nie traktuję go jako szkolne (choć tak nie wątpliwie wygląda) i świetnie pisze, tylko patrzą na cenę, która grubo przekracza 100 zł. Ile wynosi czas gwarancji dla LAMY? Może miłe Panie z Twoje Pióro przyjmą go na gwarancję. Najpierw jednak muszę odnaleźć paragon. Reasumując, źle bym się czuł, ładując chiński spływak do niemieckiego pióra i bym go nie używał, nawet jakby dobrze pisało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak jest, każdy ma inny punkt widzenia. Dla mnie Lamy Safari to pióro szkolne, nie warte tych pieniędzy tym bardziej dzisiaj po tylu latach sprzedawania tego modelu i masowej produkcji z wyrywkową kontrolą jakości. To pióro jest warte góra 69zł i nawet było sprzedawane w tej cenie w wybranych sklepach. Lamy stosuje dzisiaj chwytliwy marketing wzorowany na tym agresywnym marketingu Azjatyckich gigantów. Co poradzić, pozostało szukać dawcy jak tak postrzegasz to pióro. Lamy Safari jest specyficznym piórem, ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Jedni nim się zachwycają inni nie mogą patrzyć na niego. Jam mam nijaki stosunek do tego pióra. Z resztą inaczej podchodzę do piór, dla mnie to narzędzie do pisania i nic więcej, żadnego emocjonalnego stostunku tym bardziej do dzisiejszych piór z masowej produkcji. Nie traktuj tych słów dosłownie to tylko kolejna subiektywna opinia jedna z wielu :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. Dla mnie przede wszystkim liczy się funkcjonalność i przyjemność z pisania. Każde pióro jest specyficzne i daje inne walory (bądź nie) z pisania. Wygląd też dla mnie ważny. Może moje poprzednie słowa brzmią jak paranoja, ale tak już mam.

Podobno są naboje w Eclerc 30 szt. za 5,99 zł. Ciekawe czy Kaweco będzie współpracować? Kiedyś też nie chciało współpracować z nabojami GvFC niebieskimi, a po przejściu na Kaweco (nie czarne) od razu startowało. Pióro pewnie wyląduje w szufladzie chwilowo zapomniane - za bardzo mnie irytuje.

Edytowano przez bler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom_ek Święte słowa, nie chciałem już drążyć tematu ale można się miło zaskoczyć. Z Lamy jest jeden problem i nie byłbym fer gdybym o tym nie wspomniał. Po rozważeniu tego co napisał @bler po odstawieniu na bok swoich przekonań, gdyby skusił się na pierwsze lepsze te spływaki i jeszcze jakby trafiły się te "inne" to wyszło by że opisujemy bzdury. Nie wszystkie są dokładnie takie same, owszem wchodzą do sekcji Lamy, pod tym względem wszystko pasuje ale stalówki Lamy mogą już nie pasować. Chińczycy stosują w niektórych tych swoich klonach stalówki z cieńszej blaszki, Lamy ma dość solidne te stalówki, blaszka jest grubsza. Gdy trafi na ten drugi typ spływaków nie do końca da się wsunąć stalówkę Lamy lub po wsunięciu rozjeżdżają się skrzydełka bo przednia część spływaka jest nieco, nazywając ogólnie grubsza, pasują idealnie cieńsze Chińskie stalówki ale Lamy już nie bardzo. Trzeba szukać tych gdzie w opisach zaznaczono że na prawdę pasują do Lamy(pomijam już rzetelność tych opisów). Co do spływaków nazwijmy tych klasycznych i m.in #5 polecam też kupować te śmieszne, tanie pióra Cresco, genialne mają spływaki, jednokanałowe ale robią swoje i to lepiej od tych wynalazków wielkich marek, firm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...