Skocz do zawartości

Temat jakich wiele co kupić do 500 zł


keogh

Polecane posty

Dzień dobry

Zaczęło się od 300 zł ale jak wiadomo apetyt wzrasta w miarę.... Aktualnie piszę Parkerem IM ale mam zamiar sprawić sobie coś nowego w prezencie na święta. Wstępnie wybór padł na Parker Sonnet.

https://parkershop.pl/pl/p/Pioro-wieczne-Parker-Sonnet-Core-Czarny-Lakier-GT-Stalowka-M18K-1931526/1345

https://parkershop.pl/pl/p/Pioro-wieczne-Parker-Sonnet-Core-Czarny-Lakier-GT-Stalowka-F-1931494/1346

Teraz pytania

1. Opłaca się dokładać prawie 2 stówy do złotej stalówki (nie znalazłem nic tańszego ze złotymi stalówkami)?

2. Coś lepszego w tych pieniądzach?

3. Czy jest jakiś sklep w trójmieście gdzie można pomacać różne pióra?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trójmieście

Kaligraf w Galerii Bałtyckiej

ParkerGdańsk,  aleja Grunwaldzka 615

Samfix-Papier hurtownia

Truskawka, w Gdyni lub Gdańsk - Osowa

Stacjonarnie niestety raczej lipa... ale też ja daaaawnooo nigdzie po galeriach i centrach handlowych nie chodziłam. Sheaffer/Cross chyba już wszedł do Empiku, może w jakiś lepiej zaopatrzonych coś by było...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tom_ek napisał:

Ad 2) Dołóż jeszcze sto zł i parę ciekawych się znajdzie.

Czekam na propozycje 🙂 . Byłem w Parker Gdańsk i tam spodobał mi się Sonnet w czarnym macie ale zbyt dużego wyboru piór na miejscu nie mieli. W Galerii też nic specjalnego nie było. Problem w tym, że towaru online sporo a nie ma gdzie obejrzeć i pomacać. Na pióro mogę przeznaczyć max 600 zł. ew. jeżeli będzie duża różnica w jakości 700 zł ale to już pachnie rozwodem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jw., czyli Pelikan M200 lub M205 - tylko małe są.

2. Franklin-Christoph - ładne, solidnie wykonane, oryginalne, bardzo duży wybór stalówek, ale większość modeli ma gwint na skuwkę na końcu sekcji - mnie on przeszkadzał w pisaniu.

3. Podstawowe modele Japończyków: Platinum 3776, Sailor 1911 lub mały ProGear, Pilot Custom 74, 91.

4. Leonardo Momento Zero lub Furore

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w sklepach w tej okolicy pojawiają się tylko Parker i Waterman. Nie mam dużego doświadczenia, ale chociaż Parker i Waterman robią świetne pióra, mają one bardzo masowy charakter. Na pewno są świetne długopisy za około 650 zł lub mniej (takie, o których wspomina Tomek), ale ciężko byłoby je tam zobaczyć i poczuć. ** przepraszam za błędy w tłumaczeniu z Tłumacza Google. **

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. nie opłaca się, współczesne stalowe stalówki też są perfekcyjne, często lepsze niż złote;

Ad 2. nie identyfikuj wysokiej ceny (500 zł)  z wysoką jakością, nie ulegaj namowom dołożenia "trochę", bo tylko droższe pióro do Ci satysfakcję, w niższych kwotach znajdziesz i Parkera (Sonet) i Watermana (Expert), może Cross'a (ATX), który Ci się spodoba i będzie dobrze pisał; 

Edytowano przez Topaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...