Skocz do zawartości

Pióro do 250 zł


Polecane posty

Nadszedł dla mnie ten piękny moment zakupu nowego przyjaciela. Potrzebuje waszej pomocy w wyborze. Chciałbym żeby było lekkie (20 g bez skuwki). Definitywnie musi być opcja dokupienia konwetera. Chciałbym żeby stalówka (F albo EF) pisała cienko. NIestety ;(nie mam za bardzo możliwości kupna stacjonarnie. Wykonanie najlepiej jakieś aluminium ale niekoniecznie. klips to kwestia drugorzędna. Fajnie, gdy było dość wytrzymałe. Jeśli czegoś zapomniałem piszcie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, heyahero napisał:

Platinum Procyon.

Pozwolę sobie dodać moje skromne 2 grosze. Miałem ongiś to pióro. Wykonanie niestety pozostawia troszkę do życzenia. Ma jeden istotny mankament. Podobnie jak w Plaisir i budżetowym Preppy w Procyon podcieka po pewnym czasie atrament do sekcji. Proszę mnie tylko źle nie zrozumieć. Nie wycieka na zewnątrz, tylko przedostaje się z naboju pomiędzy sekcję a spławik. A ponieważ sekcja jest z półprzezroczystego tworzywa wygląda to nieestetycznie. Po prostu atramentowy, nierówny zaciek. Można to co jakiś  czas wyczyścić, bo sekcja jest rozkręcana. Producent tego w instrukcji nie opisuje, ale sam to odkryłem. Niestety za jakiś czas - mniej więcej co dwa tankowania atrament się przeciska. Problem występował u mnie przy stosowaniu oryginalnych nabojów Platinum. Jasne, że komuś to może nie przeszkadzać, bo to tylko estetyczny mankament. Ale pomyślałem, że na forum można o tym napisać. Tytułem wymiany informacji estetycznych :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwym trafem w moje ręce trafiło ambition FC. Wydaje się być naprawdę przyzwoitym produktem, lecz ma dla mnie parę wad. (1) sekcja, która nie istnieje :) wolałbym po prostu większą (2) Dostałem je w jakiejść edycji ze wzorem. Generalnie korpus jest w miarę dobrze wykonany, lekkim, ale na zakończeniach tego tworzywa?? są nie wyszlifowane rogi które są dość nieprzyjemne w dotyku tak poza tym jest naprawdę Sponio. Gładko pisze jak  i wydaje przy tym cichy dźwięk (konwerter [od FC] ledwo się mieści).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kolektor napisał:

Have you tried Pilot Metropolitan?

Mam nowiutkiego w pudełku Pilot MR2 (Metropolitan) Black Crocodile. Świetne długopisy w tej cenie. Nie mogę go wymienić na Forum Marketplace (za mało postów), ale jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...