Skocz do zawartości

Jakiego atramentu dziś używasz?


ArielN

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 449
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja piszę tymi:

Pelikan Black

Pelikan Brown

Pelikan Turquoise

Pelikan Khaki

Pelikan Violet

Hero WB

Swoją drogą, co do fioletowego Pelikana: czy tylko ja mam tak, że on na początku pisania jest taki bladoniebieskawy, a dopiero po jakimś czasie ciemnieje i fioletowieje?

Co to jst Pelikan Khaki? twoja własna kompoycja? czy też ja o czymś nie wiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zalałem Pilota 78 Diamine silver fox.

Śmiesznie trochę wyglada tekst napisany tym atramentem - przypomina miękki ołówek.

I chyba mi sie nie do końca podoba - mało kolorowy jest :).

 

Silver foxa próbowałem w paru piórach chcąc obadać czy się do czegoś nadaje,...

 

i jedynie słuszną decyzją jest zalać nim coś mokrego i ciut grubszego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie zapytć, a nie chciałem tworzyć kolejnego nowego tematu :(

 

Co to znaczy, ze atrament cieniuje. Jak taki efekt wygląda i czy da się to zrobić każdą stalówką / atramentem?

 

znaczy, że jak się pisze szybko, to jest jasno, a jak się zwalnia, to jest ciemno. coś jak tu (tam gdzie pisane TWSBI i pelikanem):

 

ToaBo0.png

ja dziś skończyłem diamine prussian blue i zalałem diamine evergreen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

znaczy, że jak się pisze szybko, to jest jasno, a jak się zwalnia, to jest ciemno. coś jak tu (tam gdzie pisane TWSBI i pelikanem):

 

ToaBo0.png

ja dziś skończyłem diamine prussian blue i zalałem diamine evergreen.

 

I Wszystko stało się jasne :D

 

Odnośnie zdjęcia... Piękny kolor!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamine Salamander, Monaco Red, Gren/Black, Oxblood i Majestic Blue. Dzięki rbit9n za prezentację! Spodobało się i podoba się nadal. Twoje pióra miały lepszy przepływ i musialem czyścić na gwałt bardziej "mokre" stalówki, by uzyskać tak nasycone kolory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

zacząłem dzień z de atramentis mitternachtsblau, którym pióro było zatankowane wczoraj, ale mnie porządnie zirytował, bo znów zatkał pióro, więc przetankowałem i teraz piszę diamine prussian blue. no i Herbin vert emipre. no i diamine oxblood.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman Havana Brown :D

 

Ale coś mi tak bardzo jaśniutki ten brąz na kartce wychodzi :D Tak jakby był za bardzo rozcieńczony ale z drugiej strony widać w nim też ciemniejsze momenty... znaczy, ze cieniuje :D Niekiedy mam wrażenie, że ten brąz przechodzi w fiolet taką śliwkę ale to trzeba się przyjrzeć. Może dlatego, że źle wyczyściłem piórko z fioletu, który miałem zatankowany  z tym, że woda już nie barwiła więc chyba dobrze wypłukałem :D tylko na chusteczce pojawił się delikatny fioletowy poblask lecz wtedy ponownie ze dwa razy napełniłem konwerter wodą i wylałem do szklanki ;)  Ale monolog sobie strzeliłem :P

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...