Skocz do zawartości

Gumki i szelak - źródło w Polsce?


MichalF

Polecane posty

Mam do naprawy Wahl-Eversharpa Flat Top i Parkera Duofolda Sr., oba ze zbiorniczkiem atramentu do wymiany. O tyle, o ile szelak łatwo kupić, o tyle nie widzę źródła gumek nigdzie aktualnie (oprócz może skupu piór Hero, ale nie jestem pewien czy rozmiar przypasuje?).

Ktoś ma może bieżące informacje lub oferuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalF napisał:

Mam do naprawy Wahl-Eversharpa Flat Top i Parkera Duofolda Sr., oba ze zbiorniczkiem atramentu do wymiany. O tyle, o ile szelak łatwo kupić, o tyle nie widzę źródła gumek nigdzie aktualnie (oprócz może skupu piór Hero, ale nie jestem pewien czy rozmiar przypasuje?).

Ktoś ma może bieżące informacje lub oferuje?

Znam, wiem, kupowałem. Produkuje i sprzedaje, Pan Przemysław Dudek z forum Brązowego. Podam na priv namiar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieszy, że mamy źródło części pod ręką, zawsze to szybki ratunek. Kiedyś sprawdzałem te gumki, były na eBay koszmarnie drogie i... nigdzie więcej. Ale jest inna możliwość: kupujemy na Ali  "chińskie vintage" za 15-20zł z przesyłką, teraz przed świętami to oni szaleją z tymi cenami, fakt że będzie w styczniu. Mamy gumkę i fajowskie piórko z chińskim grawerem, ale tu uwaga: nie tylko do pokazywania ciekawskim ale nadal pełnosprawne, piszące pióro! Jak? Bez woreczka? Ano tak, gdy zobaczysz, zrozumiesz. Te woreczki nie są lateksowe ale silikonowe (wysoka trwałość) i zabudowane we wymienny konwerter, czyli woreczek zabieramy, a w to miejsce można wsunąć nabój, inny konwerter, jak kto chce. Trochę tu upada "vintage" bo to jest wyrób najnowszej technologii (silikon+standard konwertorów) ale wygląda ok, ciekawostka chwytająca za oko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem niecałe 2 tyg. temu z Chin z eBay Jinhao 51a (chyba najtańszy możliwy akryl marmurkowy!) i jakoś jeszcze doszło. ;) Ale fakt, teraz to już będzie gorączka.

Nie trzeba zamawiać z Ali za 15+zł, wystarczy Hero z alledrogo za 1-3zł. Tylko jaki to rozmiar ma? - loteria czy akurat przypasuje. Poza tym do powyżej wspomnianych piór wolę jednak dopasowane i nowe gumki mimo wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, prawdziwy wachlarz możliwości.

16 minut temu, MichalF napisał:

wystarczy Hero z alledrogo za 1-3zł. Tylko jaki to rozmiar ma? - loteria czy akurat przypasuje

Tu trzeba zaryzykować i sprawdzić. Ja to "vintage" kupiłem ot tak, z ciekawości, dopiero potem odkryłem "te cuda". Uważam, że woreczek powinien być ciasny (mała szyjka) wtedy się naciągnie i będzie szczelny, odwrotnie - lipa :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Byłem w podobnej sytuacji, pióro kolekcjonerskie, nie używane, ale chciałem aby jednak pisało. Aby pominąć wydatki, na szybko zainstalowałem plastikową rurkę (wężyk). Szczęśliwie miałem taką, przeźroczysta, elastyczna, kupiona kiedyś na metry. Średnica taka, że po rozciągnięciu szczypcami, po nałożeniu na szyjkę pióra sama się zacisnęła bez kleju. Ale rurka, jak kij, ma dwa końce i ten drugi trzeba zaślepić. Zamknięcie korkiem niemożliwe, bo duże i nie mieści się w korpus pióra, a więc nadtopiłem plastik płomieniem i skleiłem. Ta prosta czynność okazała się trudna, nie udało się za pierwszym razem, oparzyłem się, etc. Lepiej od tego zacząć a potem uciąć na odpowiednią długość. Mając taką rurkę nie będziesz mógł praktycznie używać tego sprężynkowago mechanizmu napełniania pióra bo plastikowa jest jednak zdecydowanie twardsza od gumowej. Mechanizm zdjąć, a pióro napełniać przez ściskanie rurki palcami, nie ma problemu😀.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koszulka termokurczliwa stosowana w izolacji przewodów elektrycznych się sprawdzi. Występują w różnych średnicach i są plastyczne. Powinno się ja udać skleić przez podgrzanie. Nie wiem tylko jaki wpływ na nią będzie miał atrament.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Abede napisał:

Może koszulka termokurczliwa stosowana w izolacji przewodów elektrycznych się sprawdzi. Występują w różnych średnicach i są plastyczne. Powinno się ja udać skleić przez podgrzanie. Nie wiem tylko jaki wpływ na nią będzie miał atrament.

Prawdopodobnie się nada, z tym jednak, że pomimo cieńszych ścianek jest sztywniejsza od mojej rurki. Sklejenie przez podgrzanie może być trudne, lepiej obkurczyć na jakimś koreczku. Teraz kojarzę, że te "moje" wężyki też są stosowane jako osłony zbiorcze przewodów np w monitorach. Poza tym, warto być czujnym i kupić jakiegoś dawcę na OLX lub pchlim targu, mi się udało👍😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...