Skocz do zawartości

Niebieski ciemny atrament poszukiwany


mario_79

Polecane posty

Cześć.

Możecie podać propozycje niebieskich atramentów nieco ciemniejszych (nie blue-blacki), które zapewniają dobry przepływ, szybko wysychają i będą przyjazne dla piór?

Jak na razie dla mnie jednym z kolorów prawie idealnych jest Azure 5 od KWZ Ink. Trochę jednak inne właściwości sa mniej optymalne. Niemniej kolor świetny.

Co ciekawego w podobnym tonie możecie jeszcze zaproponować?

Edytowano przez mario_79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Cisza nad burzą (niestety raczej już nie do dostania) i Wspomnienie znad Bałtyku. Ten ostatni raczej w kierunku ciemnego granatu. Stosunkowo łatwo się czyści, przepływ świetny, ale z wysychaniem może być problem (u Ciebie też?). Możesz też spojrzeć na atramenty Inkebara - pióro czyści mnie się jeszcze łatwiej, nieznacznie szybciej wysycha, przepływ podobny. Ichni Blue jest chyba najciemniejszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam  HERBIN Bleu de profondeurs - najciemniejszy granat jaki znam i bardzo dobry przepływ.

Czy Wspomnienie znad Bałtyku zmieniło się - dla mnie jest to niebieski przechodzący w cieniowaniu w zieleń. Jeśli chodzi o atramenty KWZ to ja uważam, że czyszczenie piór po tych atramentach jest dość trudne - są to atramenty mocno nasycone wymagające długiego płukania i przepływ też oceniam raczej jako średni - te atramenty lubią zdecydowanie mokre pióra (ja z resztą też).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mokrych piórach Wspomnienie znad Bałtyku to niemal czarny atrament, Spacer nad Wisłą jest jaśniejszy, może bardziej przypadł by Ci do gustu. Wiele atramentów KWZ ma niestety tę przypadłość, o której już wspomniano, mocne nasycenie prowadzi więc do tego, że te atramenty po wyschnięciu stosunkowo łatwo się rozmazują (ale nie wszystkie).

Polecany przez Robbiego Diamine Sargasso Sea to niezły atrament, o dobrych właściwościach. Przyjrzyj się też ofercie Roberta Ostera, który znany jest z dużej liczby niebieskich atramentów. Szybko wysycha Soda Pop Blue, ale to trochę inny odcień niebieskiego (taki "smerfowy"), w suchszych piórach będzie może zbyt jasny. Świetny jest Fire & Ice, ale nie pamiętam, jak jest z jego wysychaniem.

Organics Studio Nitrogen bardzo szybko wysycha, ma dobry przepływ i ładną barwę - ale też dużo czerwonego połysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W notatkach na temat niebieskich atramentów pod hasłem ciemne nasycone niebieskości prócz wspomnianego Diamine mam zapisany również Iroshizuku Asa-gao, ale Pilotów jeszcze nie miałam okazji spróbować.

Natomiast dopisałabym do tej listy Bleu Nuit Herbina. Podobno zalicza się go do blue-blacków, ale, przynajmniej w Plumixie B, zdecydowanie jest to stonowany ciemny niebieski, nie ma w nim nic czerni. Bardzo elegancki spokojny kolor. Mam nietestowaną jeszcze piątkę KWZ jak i pozostałe numerki, mogę zrobić mazy patyczkiem kosmetycznym, ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Wszystkim.

Na pierwszy ogień idzie Diamine Sargasso Sea.

Już zamówiony.

Zamówiłbym więcej ale się ograniczam do ilości 5 butli atramentu na raz max ;)

Nie wyszło mi, bo ten będzie szósty ;) I dokupiłem czerwony bo taki też miałem w planach i wziąłem J.Herbin Rouge Caroubier. I tym miłym faktem mój limit wzrósł  do 7.

Teraz muszę opróżniać ;>

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eclat de Sapir, jeden (w mojej opinii i guście) to jeden z najładniejszych niebieskich, ale nie zakwalifikowałbym go do ciemnych. Jest dostepny tez w opakowaniach 100 ml ale nie na rynku krajowym. Przy zakupie dwóch trzech kolorów wychodzi taniej, nawet wliczjąc koszt przesyłki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 18.11.2020 o 22:00, mario_79 napisał:

A jak się prezentuje z moim Lamy Al-star ;)

Kurczę, rzeczywiście udany ten Diamine! Chyba sam sobie sprawię, chociaż mam trochę turkusów i blue-blacków spełniających potrzeby niebieskości, ale atramenty wciągają gorzej niż same pióra. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że już dokonałeś zakupu, ale przyjrzałbym się Monteverde Ocean Noir. Jest to głęboki granat, a nie tak niebiesko-czarny, jak sugeruje nazwa. Jest również niedrogi. Monteverde Confidence jest również ciemnoniebieskie, a nie tak ciemne.

* przepraszam za błędy w tłumaczeniu przez Tłumacza Google.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...