Jump to content

Problem z Hemisphere (stalówka+spływak)


Recommended Posts

Witajcie,

od wielu lat posiadam pióro Hemisphere jednak ostatnimi czasy leży nieużywane w szufladzie ponieważ odmówiło posłuszeństwa, a mianowicie stalówka spadła mi ze spływaka i nie wiem czy to jest koniec naszej wspólnej przygody, czy jest jeszcze jakiś ratunek. Nie pamiętam już w jakich okolicznościach do tego doszło, ale jak próbuję założyć stalówkę na zazębienie i włożyć w korpus, to jest dziwnie obluzowana aż ostatecznie wypada. Da się jeszcze coś z tym zrobić? Byłam w "poważnym" sklepie piśmienniczym, ale Pani ekspedientka znała się na piórach tyle co ja, czyli za mało...

Jeśli ktoś z Was zechciałby mi pomóc, to będę wdzięczna. Wszelkie rady są mile widziane.

_______________

Natalia

Link to comment
Share on other sites

Nigdy wcześniej nie rozbierałam go na części pierwsze, nawet przy czyszczeniu. Obsadka jest w porządku, nie ma żadnych pęknięć.

A na jakiej zasadzie ta stalówka trzyma się na spływaku? Mógł mi się korpus w środku wykruszyć? Bo ten plastikikowy otwór zaraz przy stalówce jest jakiś niesymetryczny.

Link to comment
Share on other sites

Dziwnie to wygląda. Jeśli możesz, zrób w miarę dokładne zdjęcia i wrzuć tutaj. Jedyne wyjaśnienie, które przychodzi mi do głowy to wyrobienie od wyjmowania...

A na jakiej zasadzie ta stalówka trzyma się na spływaku?

Stalówka leży na spływaku,a cały moduł jest na wcisk mocowany w sekcji.

Mógł mi się korpus w środku wykruszyć?

Raczej nie, bo od czego?... Pierwszy raz słyszę o takim przypadku. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Spływak jestem w stanie włożyć tak, że trzyma się mocno tylko muszę znaleźć odpowiednie położenie. Bywa, że jest poluzowany i wypada, ale jak go nieco wysunę, trochę obrócę i załapie to miejsce, to nic się z nim nie dzieje, jest stabilny. To też wydaje się dziwne, ale nie mam drugiego Hemisphere żeby to porównać.

Jak już spływak siedzi solidnie, to mogę bez trudu wepchnąć do środka stalówkę, a tak chyba nie powinno być... Za to dociskając nieco spływak ze stalówką od dołu palcem nic już się nie rozpada.

Jutro postaram się wrzucić zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Wnętrze obsadki nie ma okrągłego przekroju, tyko ma od spodu "wycięcie" na spływak. Teoretycznie, wszystko się powinno trzymać na wcisk. Zwłaszcza, jeśli nie miało okazji, żeby się wytrzeć. Też teoretycznie, spływak powinien pasować tylko w jednym położeniu. Jeśli lekko go obrócisz i wepchniesz, zaklinujesz spływak, ale rozpychasz obsadkę.

Pokaż jeszcze, jak to wygląda po złożeniu.

...i odbierz PW.

Link to comment
Share on other sites

Powinna. Przez wypustki i przez zagłębienie w spływaku. Sprawdziłem przed chwilą na "żywym organizmie" - spływak pasuje tylko w jednym położeniu, stalówka też. Czyli coś się wytarło.

Inna sprawa, że nawet w nowym piórze, które miałem okazję rozkładać, te elementy nie były zaklinowane na sztywno. Taka konstrukcja.

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...