Skocz do zawartości

Prostować czy szlifować?


Ann_gd

Polecane posty

Piórko cudne, miłe, fajne, trafiło mi do serca. A potem przyszła pora pisania. Serce złamane. Jest drapak. O mniej więcej taki. Pytanie: starać się wyrównać i prostować, czy przeszlifować o micromesh i ryzykować przytyciem z eFki na eMkę?

bambYjP.jpg?1

4AAQV1T.jpg?1

A to Ten, który złamał mi serce, dlatego wiele o nim nie chcę na razie pisać...

pjvloNZ.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji tego tematu, mam pytanie jak lakier na korpusie? Bo w moim egzemplarzu, tym fluoroscencyjnym złaził, były odpryski. (Zarzuć lepsze zdjęcia. Można je prosto zrobić - przed obiektywem połóż lupkę i dopiero cyknij).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ann_gd napisał:

chciałabym sama coś zrobić. 

To akurat jest praca dla precyzyjnych kobiecych paluszków. Na 100% dasz radę. Nie mam już tego pióra, bo odesłałem przez ten ubytek lakieru. Ale o ile dobrze pamiętam, to stalóweczka była elastyczna i urzekło mnie, że sprężynuje. Natomiast też mi drapała. Zrób jak @tom_ek podpowiadał. Jak delikatnie dogniesz nic złego się nie stanie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już widać, typowy maszynowy szlif by uzyskać możliwie najcieńszą kreske. Nie zwracaj szczególnej uwagi na kształt ziarna, ziarno jest zgrzewane z tępo zakończoną stalówką, w trakcie rozgrzewania kulka "irydowa" topi się i odkształca ale to szczegół. Tu widać dość konkretnie potraktowane krawędzie ziarna, czoło ładnie zaokrąglone ale na spodzie stalówki i ziarna, krawędzie przechodzące w ostry klin. Wystarczy nawet delikatne odgięcie skrzydełek względem siebie(góra-dół) i tak "zaostrzone" ziarno zaczyna prawie ciąć papier. Da się to zrobić, wyrównać skrzydełka jak trzeba i przeszlifować na płasko dół ziarna. Ciężko opisać, prościej zrobić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ann_gd napisał:

Ziarno jest ewidentnie niesymetryczne, wrzuciłam więcej zdjęć do albumu.

Nie tak. Niesymetryczne są tylko nadlewki technologiczne, nie mają wpływu na pisanie. Samo ziarno wyszlifowane na "żyletkę", nic dziwnego, że haczy. W mojej opinii wystarczy przetrzeć na mikromeszu ale naprawdę lekko bez nacisku, nie stracisz cieńkiej kreski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogięcnie nic nie dało, połówki ziarna nadal nie schodzą się równo. mają faktycznie takie ostre krawędzie przy linii nacięcia.

Pióro poszło do Chorzowa do Stickiego, już on go mu przemówi do rozsądku ;)

Wrzucę potem zdjęcia przez tą samą lupkę, tak dla porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...