Skocz do zawartości

Długopis Kaweco Sport


tom_ek

Polecane posty

Cześć, nieco obok tematu - ale miałem ołówek Kaweco. Jest grubszy od pióra Sport. Mnie się tym źle pisało. Jest odrobinę dłuższy od pióra, oczywiście bez założonej skuwki :)

A tak poza protokołem! Tomku od kiedy to Ty się długopisami interesujesz? Koniec świata. 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pawle. Ano, czymś jednak człowiek musi druczki pocztowe zapisywać, a pióro się do tego zupełnie nie nadaje.

Długopis, jak pióro, musi mi się podobać, dobrze leżeć w dłoni i przyzwoicie pisać. Podobały mi metalowy Parker Jotter i Parker 45 - ale oba za chude i ciężko pisały. Obecnie mam Ballografa Epocę, który mi się podoba, znośnie leży w dłoni, ale ciężko pisze. A może będzie do niego pasować jakiś żelowy wkład?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te krótkie długopisiki! Takie słodziutkie :D Do krótkich notatek się nadadzą. Swoją drogą, jeżeli chodzi o te klasyczne (jak ten ballograph), normalnej długości długopisy, polecam Zebry - F-701 lub znacznie tańszy F-402 (ok 10zł; mam, używam, bardzo lubię ;)). Nie do zdarcia! Jeżeli chodzi o szybką notatkę, czy podpis na czeku (a jak!) mój wybór pada znowu na Zebrę - seria Expandz, normalny lub Mini. Mini jest po złożeniu naprawdę mini i chowa się do portfela.

Pod spodem wklejam zdjęcie obu modeli próbki pisma (szara "bestia" użyczona od żony).

dWQLC7M.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne te maluszki, ale takie chudzinki, że chyba nie dla moich palców. A może? Mam cieniutki ołówek automatyczny Sheaffera i nawet jakoś mi w dłoni leży. A jak jest z tym Mini, wygodny?

Długopisem Kaweco zainteresowałem się po tym, gdy kiedyś przypadkiem znalazłem jego pierwowzory sprzed kilkudziesięciu laty, znacznie ładniejsze i nie biją po oczach "plastikowością" jak współczesny (ale dość trudne do zdobycia):

 

7195509300_1601211691.jpg

8728237200_1601211415.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tom_ek napisał:

Ładne te maluszki, ale takie chudzinki, że chyba nie dla moich palców. A może? Mam cieniutki ołówek automatyczny Sheaffera i nawet jakoś mi w dłoni leży. A jak jest z tym Mini, wygodny?

Długopisem Kaweco zainteresowałem się po tym, gdy kiedyś przypadkiem znalazłem jego pierwowzory sprzed kilkudziesięciu laty, znacznie ładniejsze i nie biją po oczach "plastikowością" jak współczesny (ale dość trudne do zdobycia):

 

7195509300_1601211691.jpg

8728237200_1601211415.jpg

 

Uuuu...! Zacny zestaw! Przytuliłbym! 😘

 

Co do Expandz - mini jest naprawdę mini. Szybka, krótka notatka - do tego idealnie się nadaje; po to go trzymam w portfelu. Do napisania listu, czy eseju już raczej nie. Co do klasycznego Expandz - jest nieco dłuższy i grubszy. Może ten ci bardziej przypasuje.

PS. Przypomniało mi się - Zebra FxMD, następca F-701, jest w tej samej cenie (ok. 40zł), ale w całości metalowa (również mechanizm kliku - końcówka długopisu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...