Skocz do zawartości

Pióro wieczne Montblanc 149 - bardzo słaba jakość


Polecane posty

Montblanc 149 to podobno legenda. A widzieliście stalówkę we współczensych wersjach? Krzywo rozcięta!

Może widziałeś jakieś pióro z błędem produkcyjnym ale to raczej nie jest norma tylko wypadek przy pracy, który właśnie świadczy o wkładzie człowieka produkcję, a nie tylko udziale robotów i komputerów. Dasz zdjęcie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Szalonakrowa ma w dużej mierze rację i nie chodzi o jednostkowy przypadek. Widziałem w ciągu ostatniego miesiąca co najmniej 4 różne egzemplarze cierpiące na wymienioną dolegliwość. Pocieszające jest to, że nie chodzi o źle rozciętą stalówką, a o nierówno wytłoczony wzór. Za każdym razem to samo: szczyt motywu przesunięty w lewo, irydowa kula przecięta prawidłowo.

Na naszym forum możemy doliczyć się dwóch co najmniej egzemplarzy z wadą stalówki:

Montblanc 149

Ps. Zdjęcie stalówki z taką wadą trafiło na pierwszą stronę firmowego katalogu Montblanc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest z lat 70./80., więc to nie chwilowy spadek formy. Da się z tym żyć, to tylko obrazek. :P

Bardziej mnie martwi wygląd nowej (w znaczeniu: nowe pióro, z salonu) stalówki w Starwalkerze.

MB.jpg

Zdjęcie stalówki z taką wadą trafiło na pierwszą stronę firmowego katalogu Montblanc.

Masz rację! :rechot:

Jakoś wcześniej się nie przyjrzałem.

A może to celowy zabieg? Zabezpieczenie antypirackie? :rechot:

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziły się moje przemyślenia, że kupując Pelikana zamiast marzyć o Montblanc postąpiłem słusznie. Taka tradycja, a taka fuszerka.

A nie słyszałeś o całej serii stalówek Peliakna z dokładnie tą samą wadą?

Najzabawniejsze jest to, że Pelikan uznawał reklamację i wymieniał tę nieszczęsną stalówkę na nową. Ale... identyczną. :clap1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Szalonakrowa ma w dużej mierze rację i nie chodzi o jednostkowy przypadek. Widziałem w ciągu ostatniego miesiąca co najmniej 4 różne egzemplarze cierpiące na wymienioną dolegliwość.

Krzywe tłoczenie wzoru to jednak nie to samo co błędne cięcie stalówki.

Przesuniety wzorek to tylko kwestia estetyczna i nie wpływa na funkcjonowanie pióra.

Dlatego prosiłem o zdjęcie krzywo rozciętej stalówki MB.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywe tłoczenie wzoru to jednak nie to samo co błędne cięcie stalówki.

Przesuniety wzorek to tylko kwestia estetyczna i nie wpływa na funkcjonowanie pióra.

Dlatego prosiłem o zdjęcie krzywo rozciętej stalówki MB.

Pozdrawiam

Problem jest trochę bardziej złożony - bo albo rodowanie jest źle wykonywane (nie symetrycznie względem stalówki), a potem wzorki i napisy są jedynie dopasowywane do rodowania, albo cała stalówka jest lekko skoszona i nie jest symetryczna. Takiej stalówki nie miałem nigdy w ręku, ale jeżeli ktoś ma taką stalkę i suwmiarkę to może się pokusić o sprawdzenie, co nie jest w symetrii stalówki - rozcięcie czy rodowanie i wzór.

Inna sprawa, że na zdjęciu konisa wydaje się że lewa strona ziarna i stalówki jest jakby minimalnie mniejsza, więc może jednak mamy do czynienia z krzywym rozcięciem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...