Skocz do zawartości

Namisu – Nova Studio Titanium

Polecane posty

Na stronie Namisu nawet na wyprzedazy Nova Studio ze stalowa stalowka kosztuje 93 funty i osobno trzeba zapacic niemal rowno 50 funtow gdy sa dostepne. Razem ciut ponad 140 funtow + dostawa. Na dowod cytujac: It comes with a #6 Stainless Steel nib (sizes EF, F, M, B). A semi-flex titanium nib (sizes EF, M) can also be added to your order in the "Accessories" section of our website.

* Nowosc u Namisu, beda semi flex tytanowe Bocki. Aktualnie ich jeszcze nie maja na stanie. Ostatnio wyprzedawali te zwykle-twarde.

Jeszcze jedno: Conway Steward sami produkowali stalowki, ale zbankrutowali. Ktos tam uzywa tylko nazwy i trzepie chalture wkrecajac moduly Bocka. Nie chce mi sie teraz sprawdzac rachunkow jak sie nazywaja.

Mowisz patefonik, ze pioro wieczne koniem roboczym? Kopiesz nim rowy, wyciagasz gwozdzie, czy moze jednak do pisania sluzy? Bo z tego punktu widzenia jego urok ma najmniejsze znaczenie.

Zastanawiały mnie Wasze oceny tego pióra jako taniego, ale 76 funtów za pióro ze stalówką tytanową to rzeczywiście nie jest dużo. Tyle że obecnie, jak wyżej napisano, Nova ze zwykłym Bockiem kosztuje 110 funtów (aktualnie z 15% zniżką), a to już moim zdaniem tanie pióro nie jest (no ale każdy mierzy według zasobności własnego portfela).

9 minut temu, Pursat napisał:

Mowisz patefonik, ze pioro wieczne koniem roboczym? Kopiesz nim rowy, wyciagasz gwozdzie, czy moze jednak do pisania sluzy? Bo z tego punktu widzenia jego urok ma najmniejsze znaczenie.

Wołem (nie koniem) roboczym nazywa się powszechnie na tym forum (i nie tylko tu), od lat, pióro do codziennego użytku, trwałe, niezawodne (tak z grubsza rzecz ujmując). Każdy chyba miłośnik piór o tym wie.

10 minut temu, Pursat napisał:

Conway Steward sami produkowali stalowki,

Gwoli ścisłości - Conway Stewart. Kiedyś wszyscy produkowali własne stalówki, ale tutaj mowa o piórze współczesnym, nie o piórach dawnych. Współcześnie mniejszość piór ma stalówki "własne".

Mimo wszystko proszę o uściślenie, którzy to z wypowiadających się w tym wątku niszczą swe stalówki, żeby lało, i nie rozumieją jak działa pióro. Bo ja się czuję "wskazany palcem", a to z tego powodu, że mieliśmy kiedyś króciutką wymianę zdań na temat fleksów. A w tym wątku o ciśnięciu stalówki nigdzie nie wyczytałem. Co mnie z kolei "zniesmacza".

pozwolę sobie zalinkować co wkleiłem:

https://unsharpen.com/fountain-pen-nib-swap-guide/

Co do Pelikana, dyskusji było wiele:

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/78279-pelikan-nibs-in-house-or-bock/

cytata" I believe Pelikan switched to Bock in 1997- does your M1000 have a pf-mark on the nib? Otherwise, methinks it's a Bock nib. "

a oficjalne referencje są (fakt tu nie ma pelikana, może nie zezwala na referowanie do swoich wyrobów, tak się robi) np. na oficjalnej stronie:

https://www.peter-bock.com/company/references?fbclid=IwAR0cgrJV1P1Y0Qw4Laz63gAubSUMKds2GMGrCsL13ALENCuVvm02rdjfY4Y

Filmy reklamowe Pelikana też oglądałem...

8 godzin temu, ddntp napisał:

Byłem na początku roku w fabryce Pelikana w Peine pod Hannoverem, więc wiem co piszę

Nie kwestionuję tego co widziałeś...

Moim zdaniem jednak rumor nie wziął się z niczego. Jest tak wiele konkretnych informacji w necie, że moim zdaniem nie jest to przypadek. Moim zdaniem prawda jak zwykle leży gdzieś po środku, może robią stalówki do drogich modeli "inhouse" a te tańsze w bocku? Albo odwrotnie?