Skocz do zawartości

Niebieskie i temu podobne plamy


Ann_gd

Polecane posty

Podejmuję rzuconą rękawicę (dziękuję, Maćku :*) i wrzucam maziaje niebieskich kolorów. Miał być porównany niebieskie od Diamine dla PWF z czymś ogólnie znanym, ale przecież tak wiele osób, tak wiele spotkań, tak wiele wymienionych ze sobą próbek... musiało powstać coś, a raczej COŚ większego.
Dziękuję Inekane, visvamitrze, Akszugorowi, Arkowi, Bosej, Nicponiowi, Danielowi, Pawłowi, Kitkowi i zapewne również wielu osobom tutaj niewymienionym należą się podziękowania, wszystkim, którzy w trakcie spotkań uczestniczyli w Wielkiej Zlewce i pozwolili mi pobierać próbki lub z którymi wymienialiśmy się nimi listownie... Tak, niektóre próbki i atramenty są Przedwieczne, zupełnie jak ja. Ach, te czasy, kiedy Nicponie to były Nicponie a nie KWZ Ink :P trochę podróż sentymentalna mi z tego wyszła, przypomniałam sobie te nasze gonitwy za kolorami i płynami rzadziej dostępnymi, do których gdzieś tam po cichu się wzdychało... i akurat ktoś miał na spotkaniu ów inkaust i można było sobie umoczyć stalówkę i szarpnąć próbeczkę :D

Dobrze, dość sentymentów, ale wiecie, że dopiero odżywam na forum i zawsze czułości od Babci muszą się pojawić. 
Wstawię tu napisy końcowe, tak prawie na początku, żeby nikt ich nie przeoczył. Mogłam gdzieś machnąć literówkę w nazwie atramentu, przepraszam, zwracajcie mi uwagę, może da się edytować i poprawić bez szkody dla całego wpisu :P

W zestawieniu udział wzięli:
Karteluszki pochodzące z takich źródeł, jak:
- Papier ksero Pol Lux biały CIE 161, 80 g (bez kratki)
- Zeszyt Oxford papier satynowany ekstra biały, 90 g (w kratkę)
- Notes FOP, edycja 2014, offset 90g (te maleństwa gładkie)
- Blok-notatnik Geberitowy, podwędzony Adamonowi bezwstydnie kiedyś :D (ma logo;)),

patyczki/waciki z Biedry, niebieska rękawiczka nitrylowa rozmiar M (za duża), ołówek z wkładem 0,5 mm, podłoga-deska sosnowa starsza ode mnie oraz atramenty. 

Numeracja zgodna z podpisami na kartkach:
1. Pelikan kałamarz, stara seria z białą nakrętką, Royal Blue
2. Pelikan kałamarz, nowsza seria z czarną zakrętką, Royal Blue
3. Pelikan kałamarz, nowsza seria z czarną nakrętką, Turquoise
4. KWZ Ink, Niebieski Galusowy #3
5. Rohrer & Klingner, Blau Permanent
6. KWZ Ink, Błękit FPD 2014 r., butelka nr 15
7. Diamine, PWF Blue Dream
8. Rohrer & Klingner, Salix, iron-gall
9. J. Herbin, Bleu Myosotis
10. Iroshizuku, Tsuki-Yo
11. Diamine, Indigo
12. Waterman, Florida Blue (Serenity Blue)
13. De Atramentis, Pigeon Blue
14. Nicpoń, Morski Granat
15. MontBlanc, Midnight Blue, iron-gall
16. Diamine, Denim
17. Rohrer & Klingner, Verdigris
18. Private Reserve, Ebony Blue
19. Callifolio, Bleu Equinoxe (6)
20. Diamine, China Blue
21. Graf von Faber-Castell, Royal Blue
22. Edelstein, Topaz
23. Noodler's, Blue
24. Nicpoń, Niebieski #8
25. Nicpoń, Ciemny Granat (a tu coś dziwnego się chyba stało... o.O)
26. Nicpoń, Błękit Galusowy (tu chyba też...)
27. Kaweco, Royal Blue
28. Parker Quink Solv-X, Permanent Turquoise
29. Parker Quink Solv-X, Royal Blue, Washable
30. Diamine, Teal
31. Iroshizuku, Shin Ryoku
32. KWZ Ink, Błękit #3

Oxford, Geberit, Pol Lux, Notatnik FOP

D3wzmwZ.jpg?1

Oxford

fkQ75r4.jpg

jZkHI9e.jpg

JrCMaxm.jpg

ohne9o1.jpg

fy9bvx0.jpg

Pol Lux

MR4ejtJ.jpg

VSQyLyF.jpg

Notatnik FOP

CFTzqhZ.jpg

7VIzTTX.jpg

a tutaj proszę link do całego albumu, gdzie są duże fotki:
https://drive.google.com/drive/folders/1G_js53-SfSVSANt3T3-DZWaigOIhsS0K?usp=sharing

Kolejność kolorów raczej przypadkowa, maźnięcia wacikiem – jeden raz i podwójnie. Niekoniecznie chodziło mi o badanie ich właściwości, chociaż ślad po patyczku czasem daje do myślenia. Niektóre dają wrażenie mocniej napigmentowanych, niektóre są jakieś takie... bardziej  przejrzyste, rozwodnione. No nic, zdjęcia robione lustrzanką bez jakiejś specjalnej zabawy w balans bieli, starałam się jedynie złapać podobieństwo między tym, co na kartce i tym, co na ekranie. Te nutki zielonkawe było mi ciężko złapać, ale ani ja fotograf ani znawca kolorów :P
Liczę na to, że moje karteluszki z podpisami odpowiadają temu, co znajduje się wewnątrz próbek :D

A tu na koniec wszystkie płyny w formie, z jakiej były używane. Łezka w oku mi się kręci na widok tych probówek Eppendorf, tyle radości, tyle bałaganu, takie plamy... Adamon, podłoga w firmie w końcu się domyła? :D

G9T5LuC.jpg

Sjadk9i.jpg

LfJcmfU.jpg

Qh2SxZ8.jpg

WxhTyz8.jpg

ksvdBVE.jpg

(od lewej) Diamine-Indigo, De Atramentis-Pigeon Blue, Noodler's-Blue, Edelstein-Topaz, Nicpoń-Niebieski #8, Nicpoń-Ciemny Granat, Nicpoń-Błękit Galusowy

TJAbyPM.jpg

(od lewej) Nabój Parker Quink Solv-X-Royal Blue, MountBlanc-Midnight Blue, Waterman-Florida Blue, Nicpoń-Morski Granat, Diamine-Teal, Diamine-Denim, Nabój Kaweco-Royal Blue

3lgs810.jpg

Mam nadzieję, że sprawca i prowodyr czuje się usatysfakcjonowany :D:D Maćku... Ty wiesz ;)

to na razie tyle. 
Odkryłam jakąś sensowną ilość fioletów, brązów, żółci i zieleni, więc może to jeszcze nie koniec... ;)

Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...