Skocz do zawartości

Tajemniczy (pelikanowy) Polski Święty Mikołaj z Żywca poszukiwany !


MarcinEck

Polecane posty

Tajemniczy Polski Święty Mikołaj z Żywca poszukiwany

Parę dni temu napisał do mnie Joshua Danley, nasz amerykański kolega – miłośnik piór, wielce zasłużony autor i animator fantastycznej strony www „The Pelikan Perch”. Od czasu do czasu mam przyjemność korespondować mailowo z Joshuą.

Oto w skrócie treść jego maila : Jakiś czas temu dostał on niespodziewanie (i bez słówka wyjaśnienia) dwie przesyłki z Polski, zawierające kolejno futerał/etui na pióro Pelikan („Pelikan pen case”) oraz używany zestaw kreślarski Pelikan Graphos. Niestety dane zwrotne nadawcy (przede wszystkim nazwisko) są po części nieczytelne. Joshua poprosił mnie o pomoc w zidentyfikowaniu nadawcy i znalezieniu sposobu kontaktu z tym świętym Mikołajem z Żywca, chciałby mu bowiem podziękować.

Przesyłki nadano z Polski - pierwszą 9.06 i drugą 26.06.

Z tego co można odcyfrować z adresu nadawcy (pisanego odręcznie i chyba piórem):

Nadawca ma prawdopodobnie na imię Daniel, jego nazwisko zaczyna się na B. (dalej nieczytelne, nazwisko jest krótkie, 4- 5 literowe)

Jest mieszkańcem Żywca. Mamy dokładny adres, ale nie podaję go, bo nie wiem czy ten tajemniczy ofiarodawca życzy sobie tego… Google Streets pokazuje pod tym adresem mocno zaniedbany niewysoki budynek z lokalem na parterze mającym okna i drzwi zasłonięte plastikiem. Kwerenda internetowa wykazała też, że pod tym adresem mieścił się niegdyś kantor…

Teraz apel :

1.    1.    Święty Mikołaju, ofiarodawco – jeśli jesteś Użytkownikiem/Członkiem tego Forum –  skontaktuj się z Joshuą (kontakt znajdziesz na jego stronie www), albo, jeśli wolisz, napisz do mnie mail lub choćby podeślij do mnie PW i adres z poprawnym nazwiskiem i/lub Twój adres mailowy, a ja przekażę Twój mail Joshui.

2.     2.  Jeśli ktoś spośród Użytkowników Forum ma jakieś informacje lub domniemania na temat osoby tego Polskiego Świętego Mikołaja i wie o tym, że ów nie ma nic przeciwko temu – proszę napiszcie do Joshui, albo, jeśli wolicie po polsku – napiszcie do mnie

Poniżej przytaczam fragment maila w oryginale :

"I have received two packages from Poland recently, both unsolicited. The first was postmarked June 9th and the second July 30th. The first contained an old, empty Pelikan pen case. The second contained a worn Graphos set. Neither had a note in them and, for the life of me, I have no idea who is sending these things. I would love to reach out and express my gratitude. I’ve gone though all of my emails but have no correspondence from Poland that matches the sender. I also am not sure how they got my address. Not sure what you can do to help me but I figured I had to start somewhere.  Find below the two tracking numbers and pics of the senders name/address. Can you shed any light on this mystery?  Thanks!"

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...