Skocz do zawartości

Większość moich piór drapie- zbieg okoliczności czy wina po mojej stronie?


Polecane posty

Moja kolekcja rozszerzyła się dzisiaj o Kaweco Student 70' Soul, które buchnęłam mamie (ona sobie zamówiła, ale myślała, że zakrętka jest bardziej koralowa niż pomarańczowa) i... ono nie drapie. Mimo, że nówka sztuka dzisiaj wyjęta z pudełka. Byłoby idealne, gdyby miało stalówkę M, ale darowaną F-ką nie pogardzę. Czyli zaryzykuję stwierdzenie, że to coś z Crossem, a nie z moją łapką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Trevor napisał:

Stalówkę zawsze można wymienić.

Niby tak, chociaż widzę, że ciężko w necie o stalówkę w kolorze złotym, a całe pióro jest utrzymane w takiej kolorystyce, że srebrna nie pasuje.

Co nie zmienia faktu, że chcę, żeby Crossy też ładnie pisały :D 

 

Edit.

Do tej F-ki może jakoś się przyzwyczaję. W sumie ciekawe doświadczenie, wreszcie dokładnie widać jak bardzo kanciaste i niestaranne mam pismo :D

Edytowano przez mraugorzata
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Trevor napisał:

I tylko w tym jednym miejscu ją znalazłam. Ale... czy to trzeba z całą sekcją wymienić? Bo w tym kaweco sekcja też jest w kolorze złotym i jest wykonana z metalu

(*nie bijcie, nie znam się)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie stalówek, to się okazuje, że F-ka nierówna F-ce, nawet z tej samej firmy.

Porównywałam dzisiaj stalówkę Kaweco F w piórze Student z F w piórze Sport (pióro koleżanki z biura). Nie wiem, czy na zdjęciu to dobrze widać (pykane starym telefonem i w kiepskich warunkach), ale w Sport stalówka ma większą tę główkę na wierzchołku, a i podczas pisania zauważalna i odczuwalna jest różnica. F w Kaweco Sport jest szersza niż F w Kaweco Student 🤨 

pioro2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...