Skocz do zawartości

Mraugo wita!


mraugorzata

Polecane posty

Cześć wszystkim!

Na niniejsze forum sprowadziła mnie frajda z pisania ręcznego piórem. Nie będę ukrywać, że radość tę odnalazłam ponownie po wielu latach przerwy na długopis (wiecie, notowanie na kolanie podczas wykładów na studiach i te sprawy...).

Któregoś razu dostałam na urodziny od mamy komplet Shaeffera (nie pamiętam modelu), ale zupełnie mi nie pasował. Pamiętam go jako ciężkiego drapaka, który zniechęcił mnie do pisania piórem. Shaeffer trafił do brata, a co się z nim potem działo, tego nie wiem.

Potem swoje pierwsze "dorosłe" pióro kupiłam na studiach za otrzymane stypendium. Był to Cross Bailey, obecnie może mieć z 10 lat i dalej mi służy. Marka Cross skradła moje serce, a kolekcja się rozrosła, obecnie mam jeszcze model Beverly, Botanica i Wanderlust. Wszystkie w rozmiarze M, bo nie lubię cienkiej linii.

Próbowałam zdradzić Crossa z Lamy Safari (jako pióro do pisania na co dzień), ale już po pierwszym dotknięciu wiedziałam, że to nie dla mnie- za lekkie, za długie, sekcja zbyt kanciasta, takie... no trochę szkolne. I poza tym drapie i przerywa.

Marzy mi się Monteverde Prima w kolorze Turquise 😍

Odkrywam również kolorowe atramenty do piór i ponieważ od jakiegoś czasu lubię kupować to, co polskie, to oczywiście najwięcej uwagi zwracam na KWZ Ink ;) 

 

Co mnie martwi- ostatnio czego nie wezmę do ręki, to mam wrażenie, że bardzo ciężko sunie po papierze. Jedynym wyjątkiem jest Cross Botanica, który idzie jak masełko, ale pozostałe Crossy nie piszą tak komfortowo, że o Lamy nie wspomnę. Szczególnie dziwi to przy dosyć nowym Wanderlust, które powinno być och! i ach! od pierwszej napisanej nim literki. Przychodzę więc tutaj również z prośbą o porady- być może ja zaczęłam układać dłoń w ten sposób, że w konsekwencji stalówka jest pod złym kątem? Ale to chyba temat na inny wątek ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...