Skocz do zawartości

Sheaffer's Pen For Men III ("Piątek z trzema szowinistami" - część 1)


Alveryn

Polecane posty

Garaż huczy i buczy, przyszła pora na kolejnego pacjenta z tych "mniej-pilnych-kiedyś-się-poprawi". :)

Pen For Men III.

PFMIII-2.jpg

Kiedyś już go pokazywałem. Skleiłem, rozleciał się, skleiłem czymś innym, też się rozleciał, w końcu udało się skleić w miarę trwale, ale do tego czasu... zbrzydł... trochę...

PFMIII-1.jpg

Znudziło mi się zastanawianie, czy korpus wytrzyma kolejne napełnianie, czy puści do reszty. Poza tym, nie oszukujmy się, wszystkie te nierówności (zwłaszcza po wewnętrznej stronie) odbiły się na szczelności, a raczej jej braku. Dlatego upolowałem sobie w Zatoce korpus od PFM (miałem fuksa ze znalezieniem tej licytacji, w dodatku trafiłem na właściwy kolor). Ładny, lśniący, jedyna wada to wygrawerowane inicjały. Ale nic to, byle pióro działało. Otwieramy pacjenta (oringi pod ręką)...

PFMIII-3.jpg

...podmieniamy korpus (okazało się, że w komplecie dostałem nowy oring i nie musiałem ruszać zapasów ;))...

PFMIII-4.jpg

...smarujemy i zamykamy.

PFMIII-5.jpg

Się napełnia się. Się pisze się. :P

PFMIII-6.jpg

Kilka etapów przeskoczyłem, żeby następne dwie galerie nie były całkiem identyczne. :P

Inicjały mi nie przeszkadzają. Jeśli kiedyś zaczną, spróbuję stopić uszkodzony korpus i wypełnić literki. Na razie podoba mi się tak, jak jest.

Przy okazji napocząłem nowe opakowanie silikonu. Okazało się, że jest dużo gęstszy i bardziej lepki, niż maź, której używałem do tej pory. Postanowiłem lepiej go przetestować zrobić przegląd moim pozostałym dwóm PFM-om. Żaden się dobrze nie napełniał, mam pecha do tego modelu.

Następny w kolejności był numer jeden.

PFMIII-7.jpg

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...