Skocz do zawartości

Pióro do notatek (małe pismo)


Polecane posty

2 minuty temu, Stalówkowy Potworek napisał:

Cenna uwaga, dzięki!

A miałbyś jakiś konkretny model Conklina do polecenia? Ideałem by było coś smuklejszego...

@Stalówkowy Potworek inny niż Duragraph? Niestety mam tylko jego i naprawdę sobie chwalę. Jest na pewno smuklejszy niż All American ale obejrzyj sobie inne. Są w Polsce dostępne. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cormac Mac Art napisał:

Jest na pewno smuklejszy niż All American ale obejrzyj sobie inne.

O, to też cenne info. Dzięki piękne!

Poprzedni wpis edytowałam, bo zdałam sobie sprawę, że pytanie było źle postawione... Przecież Duragraph to model... ;)

A ta fka pisze raczej mokro, czy sucho? I jeszcze jedno pytanko, bo mam na tym punkcie fioła... Mianowicie nie znoszę niesolidnie wyglądających (cienkich) gwintów na łączeniu sekcji z korpusem. Jak z tym jest u D.? Pytam, bo jestem na raz nie w Polsce i nie mam "obadać" modelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Dnia 24.07.2020 o 19:09, Stalówkowy Potworek napisał:

Aktualizacja dziennika piórozy...

Do listy "kcem, kceeeem" doszły:

Aurora Optima zielony marmurek

Pelikan M800 zielony

Sailor Pro Gear z muzyczną stalką

 

Koniec raportu... 👻

Kurczę, takie Pro Geary z muzyczną stalką to chyba nie za częste są, co nie? 
Chyba jeszcze takiego nie widziałem w sprzedaży. 

Ale właśnie oglądnąłem filmik z takim jednym no i faktycznie fajnie to to pisze. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temat wciąż aktualny, to popatrz na Kaco Edge. Piszę nim notatki od jakichś 2 tygodni i jest prawie idealny. Dtałówka gładka rozmiar F (nieco mniejszy od europejskiego F) doskonały przepływ, przyjemny w dotyku materiał. Dostępny w polskich sklepach, Cena bardzo atrakcyjna znalazłem nawet w różnych kolorach i ze stalówką pozłacaną (w warszawskim sklepie). Pióro racej z tych mniejszych ale bardzo proporcjonalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, andrut napisał:

Chyba jeszcze takiego nie widziałem w sprzedaży. 

Widziałam na stronie f-penu kilka tygodni temu, ale teraz nic mi nie pokazuje...

@Robbi, dzięki za sugestię. Poszukiwania wciąż trwają, a polowanie właściwe (z przymierzaniem) musi jeszcze poczekać. Czort wie, ile jeszcze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go znalazłem w Luxpen (vardzo dobra obsługa i rewelacyjna cena. (ale tylko w wersji czaenej) natomiast w Wariackich Papierach znajdziesz go w innych kolorach, naprawdę ładne. Ponieważ właśnie nim piszę (katalogowanie) jest bardzo gładki (coś co inni użytkownicy nazywają maślany)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. spojrzałem na te kolorowe z wariackich papierów  i na wujka Aliego i wyszło z dostawą 101 zł vs 36 zł. Może i różnica minimalna, ale co kto woli, ważne że jest wybór.

ad2. W tym przypadku raczej skuwka miała za małą średnicę w stosunku do sekcji. Po założeniu po pewnym czasie samoistnie zjeżdżała. Potem ku mojemu zadowoleniu przestała zjeżdżać, ale radość zniknęła gdy zauważyłem to pęknięcie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, firewall napisał:

Faktycznie edge'm dobrze pisze się. Nie wiem jak u was, ale mnie bardzo szybko pękła wzdłuż skuwka. Jeśli komuś nie spieszy się to lepiej kupować u źródła bo wtedy cena poniżej 40zł z wysyłką.

Mi też pękła niedawno skuwka w Kaco Edge. Leżał przez 2 miesiące w szufladzie. Jak go miałem w pracy to regularnie był mocno poniewierany i nic mu się nie działo. Widać nie lubi bezczynności. :) 

Ostatnio piszę Kaco Retro i jestem bardzo zadowolony. Cena w Luxpen prawie taka sama jak na Ali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne jest te Edge, gdyby nie skuwka kupiłbym kolejne, niebieskie. Miałem kupon zniżkowy i razem z Jinhao 75 wyszłoby 13$ ale odpuściłem bo i tak nie ma gdzie trzymać :) 

Teraz ceny Jinhao minimalnie większe, ale pewnie niedługo znowu będzie jakaś "wyprzedaż", Kaco nie zdrożało.

https://www.aliexpress.com/item/4000052527008.html

https://www.aliexpress.com/item/4001033235497.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...