Skocz do zawartości

Witajcie!


Magda.

Polecane posty

Piórami fascynuję się od dziecka, co rusz kupując coś nowego. Zaczynałam od egzemplarzy za kilka złotych kupionych w lokalnej księgarni w czasach wczesnoszkolnych, a obecnie mam już kilka ciekawszych modeli i niemały zestaw do kaligrafii :)

Decyzja o dołączeniu do forum pojawiła się znienacka, ale uważam że to dobre miejsce do nauki i dzielenia się spostrzeżeniami w temacie piór i towarzyszących. 

Zatem witajcie serdecznie i do przeczytania w dyskusjach! 

Edytowano przez Magda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei: 

  • Jinhao 51a x3,
  • Hero 8066 x3,
  • Zenith (jakaś wersja marketowa z kolorowymi nadrukami),
  • Lamy Al-Star,
  • Waterman Allure
  • egzemplarz ze szklaną stalówką od Ravelin (krakowska manufaktura) na bazie Jinhao 163

Na dniach dołączył również Pelikan M200 Pastel Green 💚 
Składzik kaligraficzny to głównie stalówki fleksujące do Copperplate, trochę papierów różnej maści i cały czas rosnąca kolekcja atramentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam jeszcze okazji pisać długich tekstów, ale na pierwsze wyczucia nie sprawia problemów (stalówka F). Sunie gładko po papierze, po dłuższym nieużywaniu potrzebuje krótkiej kreski na rozruch (atrament KWZ Ink, Cappuccino). Momentami wydaje mi się że jest bardziej suchy niż na przykład Lamy Safari F, z atramentem Pióromaniaka w kolorze brązu. 

Wydaje mi się, że pisze też z bardziej jednostajną podażą atramentu niż Lamy a już na pewno Jinhao 51a :P

Przy czym, zupełnie nie mam porównania do innych egzemplarzy Pelikana :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...