Skocz do zawartości

Pelikan M200 vs M400


Polecane posty

Pelikan M200 czy M400? Decyzja ostateczna jeszcze nie zapadła, ale słońce wypełniło swoimi promieniami mój portfel i nadszedł ten krótki moment, gdy mogę zwiększyć dotychczasowy, niewielki, stan posiadania.

Może Konis mógłby wkleić porównanie swojego Pelikana M400 i M200? :sacro:

Ceny jakie udało mi się wyłowić w sieci:

Pelikan M400 - będę musiał zapłacić około 500-600 zł.

Pelikan M200 - ok. 300 zł.

Może ktoś wie, gdzie kupię taniej M400 niż za 500 zł (cena z ebay'a)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na rodzimym portalu aukcyjnym. Podejrzewam, że uda Ci się upolować Pelikana M400 lub starszego Pelikana 400 za mniejsze pieniądze (około 350-400 PLN). Zawsze stówa w kieszeni. Nowe ceny Pelikana M200 na allegro kształtuję się na poziomie poniżej 300 zł. Używane to wydatek rzędu 120-150 PLN.

I słynna tabela porównawcza:

Pelikan_Size_Chart.jpg

Pelikan - pióra wieczne - porównanie rozmiarów (Pelikan M400 vs Pelikan M200 vs M150)

Poczekajmy jednak na Konisa, aż pokaże swoje zdjęcia :) Niektóre już opublikował w galerii:

Pelikan M200 zielony marmurek

Pelikan M200 grau magenta marmoriert

Pelikan M200 blau marmoriert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konis,

ten pierwszy od gory zolwik chwyta mnie za serce.

A serducho rozpada sie na kawalki, ktore spadaja z brzekiem na podloge...

parafrazujac wieszcza:

"Jesli nie chcesz mojej zguby

zolwika daj mi luby"

Moj luby nie bedzie wiedzial i tak o co chodzi

a po gwiazdkowym prezecie nie smiem nawet pisnac... :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny jakie udało mi się wyłowić w sieci:

Pelikan M400 - będę musiał zapłacić około 500-600 zł.

Pelikan M200 - ok. 300 zł.

Może ktoś wie, gdzie kupię taniej M400 niż za 500 zł (cena z ebay'a)?

Niedawno pytałem się o dostępność 250ki i podobno jest do sprowadzenia za ok 400 zł (info ze sklepu stacjonarnego w gdyni) może w innych rejonach będzie podobnie, albo może jakiś sklep będzie miał na stanie jakąś zalegającą 250kę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja, widzę, podjęta. Dla uzupełnienia wiedzy - moje blisko 2-letnie doświadczenia z M200:

- stalowa stalówka pisze doskonale, korzystałem z dwóch

- wymiana stalówki F na nową EF - to zakup za 100 zł (w modelu M400 byłby to koszt blisko 400 zł)

- nawet przy bardzo delikatnym obchodzeniu i rzadkim wycieraniu - ze stalówek M200 po pewnym czasie znika pozłota; nie rzutuje to na jakość pisania, ale estetę będzie wkurzać

- w/w problem najpewniej nie istnieje w modelach: M205 i M215, gdzie stalówki mają kolor srebrny; kosztują zresztą tyle samo co te do M200. Pozostaje kwestia gustu - czy pasowałyny nam w Pelikanie wykończenia CT.

- warto jeszcze pamiętać o modelu M250 - 'dwusetce' ze stalówką ze złota

- żadna z mutacji M200 nie ma na korpusie klasycznych pelikanowskich pasków.

Tak więc, przy skromniejszych 'aktywach', M2xx może być alternatywą dla M400. Komfort pisania nie powinien na tym cierpieć, a inne niuanse - wypunktowałem.

Edytowano przez Zdzich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu, dziękuję za bezpardonowe wypunktowanie różnic między Pelikanem M200 a Pelikanem M400! Podejrzewam, że przyda się nie tylko mnie, ale również pozostałym członkom forum.

Podjąłem decyzję w obawie przed stalową stalówką z M200. Spoglądałem jeszcze na M250, ale ostatecznie paski przeważyły szalę na korzyść Pelikana M400. Poczekam na zielonego lub niebieskiego w atrakcyjnej cenie na naszym forum. Z tego co się dowiedziałem i przejrzałem historię aukcji, to cena 500 zł jest nieco wygórowana. Przynajmniej na dziś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma

Poczekam na zielonego lub niebieskiego w atrakcyjnej cenie na naszym forum.

ze wszystkim co napisałeś mniej więcej się zgadzam, poza jednym

może być konkurencja odnosnie m400 w przyzwoitym stanie - ja również reflektuję ;)

z tym, że mnie się nie spieszy - mam czym pisać

gdybys znalazł kogoś kto da rabat na zakupy grupowe - możemy się zgadać, może ktoś jeszcze by się przyłączył...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma

ze wszystkim co napisałeś mniej więcej się zgadzam, poza jednym

może być konkurencja odnosnie m400 w przyzwoitym stanie - ja również reflektuję ;)

z tym, że mnie się nie spieszy - mam czym pisać

gdybys znalazł kogoś kto da rabat na zakupy grupowe - możemy się zgadać, może ktoś jeszcze by się przyłączył...

Ja też M400, to byłoby nas już 3 osoby czyli więcej niż O. Popytam..... jak coś zaświeci to dam znać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze stalówek M200 po pewnym czasie znika pozłota
żeby nie być gołosłownym:

post-22-0-97328600-1339084472.jpg

Na Allegro była kiedyś "używka" M200, gdzie kolor srebrny już dominował na stalówce.

Mnie osobiście ciekawi, jak sprawują się romby, koła, czy prostokąty w regularnie używanych M215.

Może ktoś się podzieli swoimi obserwacjami co do ich trwałości. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście ciekawi, jak sprawują się romby, koła, czy prostokąty w regularnie używanych M215.

Może ktoś się podzieli swoimi obserwacjami co do ich trwałości. :)

chyba za wczesnie jak na długotrwałe użytkowanie m215 w romby - u mnie pół roku i nic

alcest miał wszystkie książki w maśle, ale pióro można przetrzeć papierem ściernym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę zapewnić, że wzory są nie do zdarcia. Tym bardziej, że nie są one na powierzchni korpusu, ale jakby wtopione wewnątrz i "zalane" przezroczystym tworzywem. :)

PS Swoją drogą fragment mojego M215 w kopnięte kwadraty uśmiecha się do Was z avatara :P

Edytowano przez Mateusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje romby potwierdzily, ze Pelikan to bardzo dobre piora.

U mnie to wol roboczy.

Stalowka F pisze cienka EF, nie przerywa.

Ciagle zakrecanie i odkrecanie nie spowodowalo w ostatnim roku zadnych uszkodzen.

Wzor nie sciera sie z powodu jego "wtopienia" lub jak to okreslil Mateusz "zalania"

Zadrapan nie dostrzegam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie być gołosłownym:

post-22-0-97328600-1339084472.jpg

Na Allegro była kiedyś "używka" M200, gdzie kolor srebrny już dominował na stalówce.

Mnie osobiście ciekawi, jak sprawują się romby, koła, czy prostokąty w regularnie używanych M215.

Może ktoś się podzieli swoimi obserwacjami co do ich trwałości. :)

To nie wygląda dobrze :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 7 years later...

Mam pytanie związane dokładnie z powyższym tematem, więc pozwólcie, że nie będę mnożyć wątków.

Przy okazji zakupu WM Allure miałam okazję pomacać Pelikana M205. Ogólnie model mi się spodobał bardzo, ale jest trochę zbyt lekki. Stąd moje pytanie: czy M4XX jest cięższy od M2XX? I jeszcze jedno: czy piórka różnią się od siebie tylko stalówkami, czy też M4XX ma solidniejsze bebechy? :)

Wiem, sporo i chaotycznie pytam, ale już chyba wspominałam, że się mało na piórach znam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...