Skocz do zawartości

Wybór niebieskiego atramentu do Pilot C74SFM i pytania o atramenty


MariuszZ

Polecane posty

Napisano (edytowany)

@heyahero Dziękuję za próbki.

Bardzo podobają mi się: DIAMINE SARGASSO SEA(PIEKNY, ale za mały przepływ), OMAS BLUE (PIEKNY, ale za mały przepływ), DIAMINE ROYAL BLUE,  IRESHIZUKI ASA_GAO i chyba KAWEKO BLUE.

Z moich testów: (Pilot Namiki black, Kaweko black perl)  3<= flow <<4 (VISCONTI BLUE)  dane z gouletpens, mogę wybrać:

Niebieskie podobające mi się: IRESHIZUKI ASA-GAO, KAWEKO BLUE a takze Noodler's Blue Eel, Diamine Blue Velvet

czarne podobające mi się: Pilot Namiki black, Kaweko black per

--------------------------

Z polecanych do tego pióra z konwerterem powinny działać (na podstawie przepływu z guletpens):

Noodler's Heart of Darkness flow 3.5, Edelstein Onyx 3,  Iroshizuku ASA-GAO?  3.2, Herbin's Lie de The 3

 

Do wyjaśnienia: PR Midnight Blues?, Diamine Twilight (2.8), Waterman Blue-Black?. MB Einstein?, Diamine?, Sailor?.

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 11.05.2020 o 15:23, heyahero napisał:

Co do tego, że Diamine zacne jest, to ja się z tobą w całej rozpiętości zgadzam - też mi się one w większości podobają. Napisałem "kontrowersyjne", choć jak widzisz pojawił się zaraz zapytajnik - trudno mi było odszukać odpowiedniego sformułowania. Czasami na FPN zdarza mi się widzieć w wątku fotę stalówki z kalafiorem od Diamine. Dlatego tak się boje ich czerwieni. Chociaż zdaje sobie sprawę z tego, ze to nie jest wina atramentu samego w sobie, a raczej zaniedbań użytkowników, ale obawa jakaś taka pozostaje (a co będzie, jak odłożę nabite pióro i zapomnę?...) 😉

PS. Sam też rzucam okiem na YT na kanał Waski Squirrel, gdzie Diamine jest jego częstym, cotygodniowym gościem (PiU) i jakoś też nigdy chłop nie miał jakiś przygód, choć tankuje te atramenty zarówno w drogie, jak i w tanie pióra.

PPS. Noodler's też został przeze mnie wymieniony, bo Sami-Wiecie-Kto nie za bardzo się z nim lubi 😁

Wiem, że będę odbiegał znacznie od tematu wyboru niebieskiego atramentu, ale wkleję tu ten film w kontekście rozmowy o Diamine i ich czerwieniach. Uwaga! Tylko dla ludzi o silnych nerwach :DEkstremum! Film edukacyjny dla tych, co odkładają swoje cenne pióra na 10 tygodni bez wcześniejszego wyczyszczenia:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...