Skocz do zawartości

drapiąca w jednym kierunku stalówka


Gość

Polecane posty

Kupiłem jakiś czas temu Kaweco V85 ze zdemolowaną skuwką, mając nadzieję, że kiedyś ją odnowię (ew. wymienię). Chciałbym to piórko mieć w użytku, ale na przeszkodzie stoi stalówka, a konkretnie jej przypadłość. Drapie. Nie zawsze, ale tylko kiedy ruch piórem odbywa się w górę, przy normalnym pisaniu (prawa ręka). Zakładając w miarę naturalne ułożenie ręki i pióra w niej, przy ruchu ku górze kartki następuje drapnięcie. Jakaś ostrość wyczuwalna jest nawet przy przejechaniu po stalówce palcem. Ale nie mogę niczego wypatrzeć pod lupą.:/ Mam też wrażenie, ale mogę się mylić, bo to jedyne Kaweco V85 jakie widziałem, że pióro jest ciut suche, a przy tym listki stalówki chyba naciskają na siebie, ale to tylko wrażenie wynikające z tego, że przy dotknięciu (niezbyt mocnym) czubka stalówki usłyszałem cichy klik i listki naskoczyły na siebie. Podpowiecie jakiś pomysł na wyjście z drapiącego impasu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trafiam na takie stalówki. Możliwe, że to efekt czyichś wcześniejszych zabiegów "naprawczych". Prawdopodobnie skrzydełka są za bardzo ściśnięte, a przy tym nie do końca równo leżą i przeskakują (nie lubię tego uczucia). Drapanie powoduje prawdopodobnie ostra krawędź ziarna - możliwe, że poprzedni użytkownik trzymał pióro bardziej płasko przy pisaniu i powstał "dziób" na samym czubku.

Upierdliwe, ale da się zrobić, tylko zajmuje dużo czasu. Nie wolno się spieszyć, żeby nagle nie zostać ze stalówką bez ziarna. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...