Skocz do zawartości

Pióro wieczne Scrikss 419 w Pióromaniaku


_Pióromaniak_

Polecane posty

Obiecaliśmy premierę jeszcze przed 24 grudnia i tak się stało :). Udało nam się wprowadzić do oferty pióra marki Scrikss. Ups! W zasadzie jedno pióro!

Scrikss 419:
DSC_0805-min.JPG.495300fe6c245438cecd0ec343ed9da2.JPG
Scrikss 419 - porównanie kolorów

DSC_0814-min.JPG.2c7dfc005249d142dd4b8de0ce84c7d5.JPG

Kolor specjalny waniliowy:

746085550_Scrikss419piorowaniliowe.JPG.08a8154a81adf3d84063a301e164ce23.JPG
Scrikss 419 waniliowy

System napełniania to tłok, stalówka pisze linią między europejską F-ką i M-ką, jest delikatnie sprężysta. Na deser dożywotnia gwarancja.

Link do działu nowości.
Link do piór Scrikss 419


Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2019 o 22:07, Stafil napisał:

A będzie w ofercie Scrikss 17? Czy już się go nie wytwarza?

Stafil, obawiam się, że numer 17 nie doczekał się jeszcze wskrzeszenia :(, ale zweryfikujemy to. 419 dostąpiła reedycji z uwagi na dawną popularność i odżywający w ostatnim dziesięcioleciu sentyment. Chociaż z tego co się dowiedzieliśmy wcale nie było takie oczywiste, że przedsięwzięcie się uda.

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel88 napisał:

Szkoda, że nie można zainstalować tłoczka, bo pióro wydaje się bardzo ciekawe i co ważne za rozsądne pieniądze.

Edycja : jest tłok.Może skuszę się na niego

Tłok jest wbudowany, tak jak w TWSBI. Dodatkowo Scrikss testuje na ostatnim etapie wytwarzania każdy egzemplarz 419-stki pod kątem jakości stalówki oraz szczelności tłoka. Takie podejście producenta w tym przedziale cenowym nie należy do częstych. Miły ukłon w stronę relacji ze sklepami i użytkownikami.

PS W Scrikssach 419, po rozpakowaniu, mogą być obecne minimalne ślady atramentu na spływaku lub wewnątrz zbiornika, więc przed napełnieniem ulubionym kolorem warto je przepłukać.

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dożywotnia gwarancja"...  Dobrze byłoby znać szczegóły techniczne - jak skorzystać ze swojego do niej prawa po upływie "ustawowej gwarancji" sprzedawcy.  Bo w końcu to turecki producent, a ten kraj jest poza Unią  i dodatkowo dość daleko - koszt wysyłki tam i z powrotem może niepokojąco zbliżyć  się do wartości pióra?

Rozczarowałem się ostatnio polityką  przestrzegania "dożywotniej" gwarancji przez jednego z potentatów rynku - firma Newell (właściciel marki Waterman i Parker)  Okazało się, że ich gwarancja to puste obietnice - zażyczono sobie opłaty za część, która według treści ulotki  gwarancyjnej powinna być wymieniona nieodpłatnie.

Tak, że w kontekście współczesnych piór słowo "dożywotnia" wywołuje u mnie umiarkowany entuzjazm.  Powiedziałbym nawet, że raczej "pewną taką" rezerwę - bardziej kojarzy mi się to z Francem Maurerem  i z jego tekstem   "do samego końca. Mojego lub jej."

Edytowano przez Lodzermensch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, knopf napisał:

Marzenia się spełniają i dzisiaj dotarło do mnie pióro. Dziękuję Magdalenie i Marcinowi za profesjonalizm szybkie przesłanie tego wspaniałego przyboru do pisania. Pozdrawiam serdecznie.

Zbyszek

Super, bardzo się cieszę :). Zgarnąłeś jedną z ostatnich wanilii, jeśli nie ostatnią. Przyjemnego pisania Zbyszek!

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2019 o 12:37, Lodzermensch napisał:

"Dożywotnia gwarancja"...  Dobrze byłoby znać szczegóły techniczne - jak skorzystać ze swojego do niej prawa po upływie "ustawowej gwarancji" sprzedawcy.  Bo w końcu to turecki producent, a ten kraj jest poza Unią  i dodatkowo dość daleko - koszt wysyłki tam i z powrotem może niepokojąco zbliżyć  się do wartości pióra?

Rozczarowałem się ostatnio polityką  przestrzegania "dożywotniej" gwarancji przez jednego z potentatów rynku - firma Newell (właściciel marki Waterman i Parker)  Okazało się, że ich gwarancja to puste obietnice - zażyczono sobie opłaty za część, która według treści ulotki  gwarancyjnej powinna być wymieniona nieodpłatnie.

Tak, że w kontekście współczesnych piór słowo "dożywotnia" wywołuje u mnie umiarkowany entuzjazm.  Powiedziałbym nawet, że raczej "pewną taką" rezerwę - bardziej kojarzy mi się to z Francem Maurerem  i z jego tekstem   "do samego końca. Mojego lub jej."

Rozumiem Twojej obawy, bo rzeczywiście w wielu przypadkach "dożywotnia gwarancja" ma różne znaczenia. Przed wprowadzeniem piór do oferty sprawdzaliśmy warunki i zasady funkcjonowania lifetime warranty Scrikssa. Ma sens, bo obejmuje wady produkcyjne przez czas życia pierwszego właściciela. Gdyby nas (Pióromaniaka) zabrakło, to koszty wysyłki do Turcji trzeba będzie pokryć we własnym zakresie. Do tego czasu my opiekujemy się sprzedanymi przez nas piórami :).

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2020 o 20:11, Pawel88 napisał:

Czy jest szansa, że będzie ponownie ona w sprzedaży? 

Hej Paweł!

Tak, jest szansa, że wanilia jeszcze do nas wróci. To edycja specjalna, ale mam nadzieję, że zdążymy sprowadzić jeszcze kilka egzemplarzy.

Do przeczytania,
Marcin
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...