Skocz do zawartości

Odstąpię uszczelki tłoczka do zabytkowych Pelikanów


trzygrosze

Polecane posty

Sprowadzałem jakiś czas temu od Davida Nishimury <https://www.vintagepens.com> uszczelki do swoich Pelikanów. Na wypadek, gdyby ktoś jeszcze, po tej stronie Atlantyku, chciał sobie wyremontować starego Pelikana, zamówiłem kilka uszczelek dodatkowych — które mogę teraz odstąpić. Mam dwa rodzaje:

1) do Pelikanów 100N, 120, 140, 400 — wyposażonych pierwotnie w czarną uszczelkę syntetyczną (do piór o średnicy wewnętrznej korpusu 9,0 mm);

2) do Pelikanów 100 i 100N — wyposażonych pierwotnie w uszczelkę korkową.

Uszczelki są do obejrzenia na Allegro, a link do mego profilu to <https://allegro.pl/uzytkownik/trzygrosze>. 

W sumie tylko kilka uszczelek; sprzedaję je na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.

Pozdrawaiam przy okazji wszystkich miłośników i użytkowników wiecznych piór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UAKTUALNIENIE:

Znalazły już nabywcę uszczelki, wymienione w punkcie 1 powyżej…

Mam natomiast nadal o-ringi do Pelikanów 100 oraz do wczesnych modeli 100N, wymienione w punkcie 2. Są to współczesne zamienniki uszczelek korkowych. W przeciwieństwie do korka — nie wysychają. Można przechowywać pióro w stanie suchym (bez atramentu) i o-ringi nie tracą szczelności. Jeśli ktoś potrafi rozkręcić (i złożyć z powrotem) swe pióro, może pokusić się nawet o samodzielną naprawę. 

Edytowano przez trzygrosze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, będę w razie czego pamiętał!

A gdybyś zdecydował się zamawiać jednak sam, zwróć proszę uwagę na dwa rozmiary tych uszczelek od Pana Nishimury. Mniejsze przeznaczone są do komory atramentowej o średnicy wewnętrznej 9,0 mm — a większe (koloru zielonego) do komory o średnicy 9,1 – 9,2 mm. Podobno Pelikan, nawet w tych samych modelach, niekonsekwentnie robił komory raz węższe, raz szersze.

Ja swoje pióro wymierzyłem od środka suwmiarką. Alternatywnie, można kupić sobie od razu dwie uszczelki: mniejszą oraz większą. (Nie są drogie). Któraś powinna pasować… :)

Edytowano przez trzygrosze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...