Skocz do zawartości

Pióro do 200 zł


Polecane posty

Witam.

Poszukuję pióra do 200 zł. Moje główne oczekiwania to stosunkowo cienka kreska i przyzwoita jakość wykonania. Po przeczytaniu kilku wpisów mój wstępny wybór padł na :

Waterman Hémisphère 

FABER-CASTELL Neo Slim

- Lamy CP 1

Proszę o opinię na temat tych piór, a także inne propozycje.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, malb0r napisał:

A to dziwne, bo z tego co czytałem, to wiele osób bardzo dobrze wypowiada się na jej temat. 

Też jestem zdziwiony. Bo mam Watermana Graduate (wczesną wersję z połowy lat siedemdziesiątych) i jest to moje najlepsze pióro - w sensie, że najbardziej lubię nim pisać. Własnie z uwagi na stalówkę (EF). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, malb0r napisał:

A to dziwne, bo z tego co czytałem, to wiele osób bardzo dobrze wypowiada się na jej temat. 

To zaleźy z czym ją porównujemy. O tyle o ile w swoim przedziale cenowym wypada dobrze, to mając szersze porównanie są to stalówki dość przeciętne. Nie mówię że są złe - też czasami pisze Hemispherem - ale porównując nawet z FC to są nieco w tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do malb0r: czy do CP1 bardziej przekonuje Cię wzornictwo czy to, że jest to najwyżej pozycjonowane Lamy mieszczące się w zakładanym budżecie?

Jeśli wzornictwo - i akceptujesz cylindryczne pióra o niedużej średnicy i skromnym wyglądzie-  to dobry wybór.

Jeśli budżet - to polecam Lamy Studio. Można przyjąć, że wszystkie Lamy między Safari a Studio z uwagi na tę samą stalówkę piszą tak samo choć zdecydowanie różnią się chwytem,wagą i wrażeniem wywoływanym na otoczeniu-:). 

Obiektywnie Lamy ma wiele zalet /względnie tanie, łatwo dostępne i wymienne przeważnie bardzo dobrze piszące stalówki/, subiektywnie uważam Studio za najciekawszy model pomijając 2000, które jest jednak z trochę innej bajki...

A 200 pln powinno akurat wystarczyć na kupno nowego lub prawie nowego pióra na rynku wtórnym.

Jeśli będzesz zainteresowany mogę coś podpowiedzieć na priv.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ograniczać się tylko do tych 3 marek Waterman, FABER-CASTELL i  Lamy?    Sorry, to taka mała prowokacja quazi -parkerowca.
Jednej rzeczy 
 @malb0r  nie wyczytasz "wprost" z netu.  Bez osobistego wzięcia w rękę, nie masz 100% gwarancji, że dane pióro będzie Ci dobrze w dłoni leżało.  No chyba, że masz doświadczenie i bierzesz model bardzo podobny (rozmiarami, proporcją, wagą) do  czegoś co "obmacałeś" albo do Twoich nawyków.  W innym wypadku będziesz się odrobinę musiał pomęczyć i do pióra przyzwyczaić :)
Używam Parkera Urbana i na pewno nie mogę powiedzieć by były tu problemy ze startem lub przerywaniem, mimo iż w tych piórach zwykle nie ma tendencji do nadmiernego podawania atramentu (średnio mokra kreska - dość szybko schnie i się nie maże). Po prostu niezawodne narzędzie do pisania.
Wersja z 2009 r.  to był egzemplarz, który mnie urzekł. A zostałem uszczęśliwiony nową wersją 2016 okazało się, że nowy model  znacznie mniej mi pasuje (tak mało, że znalazł  się na Targowisku).  Moje przyzwyczajenia wymagały czasu by oswoić się z innym kształtem.  Dopiero po dłuższej chwili byłem w stanie "docenić" to, ze pióro jest nie gorsze od poprzednika. Solidna elegancka rzecz do codziennej pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...