Skocz do zawartości

INOXCROM WALL STREET M - dziwnie się pisze


MariuszZ

Polecane posty

Czyli miałem złe nawyki po starym piórze Hero i długopisach 😨.

Doczytałem jeszcze, że poza tym co napisał mi @yegr00 piórem powinno się pisać ramieniem.

Teraz popróbuje różne atramenty i następnie posprawdzam stare stalówki z nowym spływakiem,

ale chyba mój problem tkwił w złych nawykach. Dziękuję Wam wszystkim za pomoc 😊

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka z tego nowego/innego Inoxcrom WS M też jest dziwna. Pisze jakby F i ma zadrapania od dołu.

Wersja aktualna to:

a) nowy spływak i tuleja (od nowego/innego Inoxcrom WS M)

b) nowe JoWo #6 M o którym napisałem wyżej

c) obudowa, która jest bardzo solidna. [Cała obudowa wraz z prawie całą tuleją są metalowa].

d) Atrament brązowy parker 4001 aktualnie w naboju.

WSZYSTKO PISZE PIĘKNIE I GŁADZIUTKO :). LINIA NA KARTCE  JEST MOKRA I CIEMNIEJSZA NIŻ DOTYCHCZAS 😀

TEN ZESTAW ODPOWIADA MI RÓWNIEŻ WYTRZYMAŁOŚCIĄ. MAM JUŻ DUŻO CZĘŚCI ZAMIENNYCH :)

MYŚLĘ, ŻE ZOSTANĘ PRZY TEJ KONSTRUKCJI ZŁOŻONEJ Z 2 PIÓR I STALÓWKI JoWo 😍. Może ewentualnie pomyślę o stalówce JoWo F zamiast M.

------------------------------

Mam konwerter Watermana. Do pióra wchodzą dwa małe naboje Pelikana.

Czy moglibyście polecić konwerter, który jest dłuższy od klasycznego Watermana?

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeszcze na zakończenie. Był jednak jakiś problem ze starą oryginalną stalówką inocrom i starym spływakiem inocrom.

Po wymianie na nową stalówkę inocrom i nowy spływak inocrom pióro stalówka mokro. Musiałem lekko przeszlifować nową stalówkę inocrom bo drapała. W tej chwili daje grubość śladu (w środku) pomiędzy 0.3 a 0.5mm stalówek Platinium Preppy.

Jestem zadowolony ale lepiej się pisze piórem Platinium. Stalówka JoWo też nieźle pisała ale z jakiegoś powodu wolałem doszlofowaną Inocrom.

Na marginesie zużywam około 1ml atramentu na dzień.

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Przeczytałem ten twój wątek @MariuszZ. Mam Inoxcroma 2002 ze stalówką M. Ożywiłem go po ponad 10 latach tkwienia w szufladzie z wetkniętym (wyschniętym) nabojem z resztkami jakiegoś niebieskiego atramentu (pewnie tani no name). Wymoczył się cały dzień w ciepłej wodzie z płynem i działał od pierwszego nabicia. To obecnie moje najsolidniej piszące pióro w zestawie! Pisze mi się nim gładko nawet na papierze ksero, a samo pióro jest nienaganne jeżeli chodzi o wilgotność i przepływ.

Spróbuj sobie kupić całą jednostkę Moonmana - stalówka+spływak+tuleja. Koszt na Alie to jakieś 4$. Spływak jest niemal identyczny jak ten on inoxcroma. Przy zakupie szukaj raczej oryginału w wersji F (nie wiem, czy jest M). Ewentualnie sprawdź tutaj:

https://pl.aliexpress.com/item/33047783784.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.61e16231V1ztQe&algo_pvid=c3494f45-5e1b-409b-ba4d-185655140719&algo_expid=c3494f45-5e1b-409b-ba4d-185655140719-0&btsid=0ab6f83115902702391187302e4501&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@heyahero Skorzystam też z oferty, zauważyłem wśród sugerowanych, pozostałych ofert same spływaki #5 i #6 jednokanałowe. Kupowałem na ebay pakiety 10szt.spływaków i po próbach doszedłem do wniosku że lepiej spisują się od tych dwukanałowych. Oczywiście nie dam głowy że efekty będą takie same, na oko spływaki wyglądają podobnie ale wiadomo na zdjęciach wszystko wygląda podobnie. Te które mi się trafiły były wyraźnie stare, bardzo dobrze wykonane, kanał pojedynczy ale gładki, profil trójkątny, tworzywo gładkie, bez nadlewek. Na zdjęciach widać szarobiały nalot to prawdopodobnie talk, po umyciu spływaki są czarne, błyszczące. Po wymianie spływaków na te jednokanałowe wybrane pióra stają się bardziej mokre, przepływ jakby bardziej kontrolowany. Można wypróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

Czy czyściliście spływak i elementy pióra myjką ultradzwiekową?

[Edytowane] @Rafnar@heyahero na podanej aukcji w komentarzach osoby kupujace napisały, że te spływaki są dla #5. Ja mam #6. Czy na pewno Wam pasowały te spływaki od Moonman M2?

Ja brałem #5, bo taką mam stalówkę w inoxcromie. Co do mycia, to używam tylko ciepłej wody i odrobiny płynu do naczyń. Jak nie pomaga przy pierwszym płukaniu, o moczę ponownie np. przez noc. Rano płuczę wszystko pod bieżącą wodą, czasami używając przy tym miękkiej szczoteczki do zębów (czyszczę głównie spływak). To wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...