Skocz do zawartości

TWSBI Eco rozmiar stalówki w porównaniu do Lamy Safari


VidOne

Polecane posty

Noszę się z zakupem TWSBI Eco odkąd w skrzynce pocztowej znalazłem Wing Sung 3008. Jedyny dylemat jaki mam to rozmiar stalówki. Mam LAMY Safari F i jest to dla mnie idealny rozmiar. Doszukałem się informacji, że stalówki TWSBI piszą nieco cieniej od LAMY. Czy jest to ktoś (a na pewno jest) kto ma oba pióra w stalówce F i mógłby porównać grubość lini? Albo TWSBI Eco M do Lamy Safari F?

Edytowano przez VidOne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - zależy jaką masz tą F w Lamy. Ja mam dwie, stalową i czarną i ta czarna jest grubsza od TWSBI M a stalowa podobna do TWSBI F. Tak więc ciężko jednoznacznie stwierdzić, jednak chyba bardziej skłaniałabym się ku TWSBI M 

https://imgur.com/0SbNk4T

 

 

Edytowano przez Martixx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokuszę się o bardziej ogólne stwierdzenie, nie ma bezpośredniego porównania między tymi piórami a dokładniej stalówkami, jest taka nie pisana zależność, pióra Europejskie piszą grubiej od tych Azjatyckich. Azjatyckie pióra ogólnie piszą "cienko" i tym się wyróżniają na tle Europejskich czy Amerykańskich piór. Nie ma bezpośredniego porównania. Ponadto same oznaczenia trzeba traktować orientacyjnie, kiedyś wystarczyło spojrzeć na literkę, dzisiaj wszystko jest już bardziej przypadkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko co ma wspólnego stalówka JoWo do Lamy, ponadto stalówka personalizowana dla konkretnego odbiorcy. Tu tym bardziej nie ma bezpośredniego porównania, już same stalówki Lamy serii podstawowej to loteria, pisząc w prost stalówka, stalówce nie równa. Nie ma dzisiaj uogólnienia typu: wszystkie niemieckie stalówki są takie same, wielokrotnie na forum dochodziło do poróżnienia bo opisując te same pióra były różnice w stalówkach. Tu mamy dwóch różnych producentów, JoWo i Lamy. Nie patrz na to, bo te oznaczenia są umowne a jak będzie pisała dana stalówka to zależy od wielu czynników. Dzisiejsze pióra, tym bardziej pióra tzw.budżetowe są produkowane w dużych ilościach, te pióra nie są powtarzalne, tu liczy się ilość a nie jakość choć to też stwierdzenie jest zbyt ogólne. Każdy na swój sposób pilnuje tej jakości ale w pewnym zakresie cen nie jest ona najważniejszym czynnikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Rzeczywiście sprawa nie okazała się taka prosta. TWSBI Eco M pisze wyraźnie bardziej grubo od Lamy Safari F w wersji czarnej, wbrew temu co pisał @Martixx Teraz będę musiał się przyzwyczaić, bo mam dość drobne pismo. Z drugiej strony fajnej widać właściwości atramentu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...