Jump to content

co to za pióro


jogi45
 Share

Recommended Posts

Proponuję popytać czy jest ktoś w okolicy kto zna się na piórach, niech przejrzy, myślę że stalówka jest do wyregulowania, być może skrzydełka się delikatnie "rozjechały" i jedna połówka ziarna wystaje i drapie. To fajne, przyzwoite pióra, w tych piórach były dawane fabryczne tłoczki miały taki starodawny wygląd po wyjęciu tłoczka pasują standardowe naboje.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jogi45 napisał:

Ciekawe jest to co piszecie. Czuję że będę to pióro używać. Skoro wiem co to jest to postaram się poznać jego historię. Obym nie zaraziła się zbieractwem 😊

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać...

Czuję, że będę tego pióra używać... 😎

 

Link to comment
Share on other sites

To chyba jednak nie jest Reform 966. Porównywałam ze zdjęciami w internecie i widzę że ma inaczej osadzoną stalówkę, która w moim piórze jest spłaszczona. W moim nie widać ile jest atramentu a w tych które oglądałam widać. Może to jednak podróbka podróbki skoro na skuwce ma reklamę banku.

Na zdjęciach inne reformy.

Znalezione obrazy dla zapytania pióro reform 966

 

Znalezione obrazy dla zapytania pióro reform 966

Edited by jogi45
Link to comment
Share on other sites

Te pióra trudno zidentyfikować na podstawie wyników wyszukiwania Google bo w większości przypadków masz zdjęcia podpisane przeważnie jako Reform 966&1745&620 czyli najpopularniejsze modele a w większości przypadków na zdjęciu pokazany jest Reform 1745. Twoje (dodane)zdjęcia przedstawiają właśnie Reform 1745 a to jest pióro tłokowe. Na podstawie zdjęć które dodałaś nikt nie jest w stanie precyzyjnie ustalić co to jest za pióro. Załóż sobie konto np. na imgur.com, dodawaj tam swoje zdjęcia a na forum wklejaj tylko linki bo na forum są ograniczenia jeśli chodzi o dodawanie zdjęć. Zdjęcia muszą być duże, dobrej jakości, pióro obfotografowane z każdej możliwej strony bo wszystko ma znaczenie, najdrobniejszy detal ma znaczenie a na twoich zdjęciach nic nie widać. Równie dobrze może to być obrandowany Pelikan, tzn. nie posiada własnych nazw, to może być wspomniany Reform, to może być zupełnie inne pióro. Wracając do modelu Reform 966, najczęściej pokazywane są ołówki, długopisy tego modelu bo to była taka podstawowa seria podobnie jak model 620. Na Google pod hasłem Reform 966 wyświetla się przeważnie Reform 1745 a to zupełnie inne pióro. Reform 966 miał tłoczek który można wyciągnąć i używać naboi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...