Skocz do zawartości

Pióro, którego szukam wiele lat...


Gość

Polecane posty

To mój pierwszy post, nie licząc przywitania, więc wybaczcie jeśli coś pójdzie nie tak. Jak wspomniałem w moim "wstępniaku", wiele lat czytam PWF i podziwiam Waszą pasję, zarazem podzielam ją na swój skromny sposób. Skromny, bo nigdy nie miałem funduszy na pióro, które tutaj określane jest mianem "niebudżetowego", natomiast w moim arsenale mam kilka piór, które w jakiś sposób są ze mną związane. Jednak latka mijają, a ja wciąż szukam tego mojego "GRAALA", który spełni moje piórowe oczekiwania. Ośmielę się w punktach, poniżej je (oczekiwania) wyszczególnić, a jeśli ktoś z Was mógłby znaleźć pióro spełniające te wszystkie warunki, to będę bardzo wdzięczny. Szukam pióra, które:

1. Będzie ciężkie jak np. Faber - Castell E-motion, lub Sheaffer 300 

2. Będzie miało sekcję łagodnie korespondującą z korpusem (bez żadnego uskoku) jak np. Faber - Castell LOOM

3. Będzie piórem na tzw. "zatrzask", ponieważ nie toleruję gwintu, lubię gładkie powierzchnie.

4. Sekcja i korpus nie będą na "wysoki połysk" - czyli nie chciałbym chromowanej powierzchni, jeśli to matową. Chodzi o odciski palców i ślizganie się paluchów na sekcji.

5. Żeby sekcja miała grubość podobną do LOOM i żeby miała metalowy gwint.

6. Teraz klips - moje pióro powinno mieć klips na "resorze" - czyli taki jak ma np. Pelikan Pura, albo Sheaffer 300, ale nie plastikowy jak w LOOM, tylko metalowy.

7. Stalówka - dla mnie stalówka powinna przypominać tę z Platinum Plaisir, lub Caran d'Ache 849 - M-ka, lekko sprężysta.

8. Wspaniale, żeby pióro miało jakiś mechanizm zabezpieczający przed zasychaniem stalówki, ale to już nie jest warunek konieczny.

To tyle, jeśli ktoś z Was zechciałby mi tu coś podpowiedzieć, bo wierzę, że istnieje takie pióro, to z góry bardzo dziękuję :) 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, pewnie będzie trudno temu sprostać. Każdy ma inne indywidualne odczucia. Ale jak tak czytam te Twoje "warunki" to mi się nasuwa na myśl,

Waterman Carene, bo:

1. jest cieżkie (dla mnie nawet za, ale waga powinna Ci przypaść do gustu);

2. sekcja jest łagodnie spasowana (całe pióro jest obłe ponoć wzorowane na budowie jachtu);

3. nie ma gwintu tylko zatrzask;

4. jest całe czarne i nie ma części metalowych, także nie zostawisz odcisków, ze ślizganiem nie powinno być problemu;

5. z tego co pamiętam nie ma metalowego gwintu, ale to chyba nie aż taki problem;

6. klips dobrze pracuje (w sumie nie wiem czy na resorze), ale ma dosyć duży zakres ruchu;

7. nie miałem Platinium, wiec nie mogę porównać, ale M-ka w moim piórze, które ma 14 karatową stalówkę jest przyjemnie sprężysta.;

8. co do systemu od zasychania to nie mam pojęcia.

Tylko pytanie, czy Ci to pióro przypadnie do gustu?

 

Pozdrawiam

Igrius

Edytowano przez Igrius
interpunkcja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, derywat napisał:

LAMY Aion spełnia wiele z tych punktów, ale stalówka jak to w LAMY, zbyt sprężysta nie jest. No i raczej "niebudżetowym" bym go nie nazwał. LAMY 2000 też by pasowało.

@derywat miałem to pióro, zgadzam się, że stalówka jest jaka jest... Ale faktycznie ma wiele "przymiotów" mojego pióra. Ale ta stalówka... Niemniej dziękuję Ci za sugestię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, listonosz napisał:

@derywat miałem to pióro, zgadzam się, że stalówka jest jaka jest... Ale faktycznie ma wiele "przymiotów" mojego pióra. Ale ta stalówka... Niemniej dziękuję Ci za sugestię.

W Studio zmieniłem na złotą i jest trochę lepsza, z Aionem nie próbowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, listonosz napisał:

To mój pierwszy post, nie licząc przywitania, więc wybaczcie jeśli coś pójdzie nie tak. Jak wspomniałem w moim "wstępniaku", wiele lat czytam PWF i podziwiam Waszą pasję, zarazem podzielam ją na swój skromny sposób. Skromny, bo nigdy nie miałem funduszy na pióro, które tutaj określane jest mianem "niebudżetowego", natomiast w moim arsenale mam kilka piór, które w jakiś sposób są ze mną związane. Jednak latka mijają, a ja wciąż szukam tego mojego "GRAALA", który spełni moje piórowe oczekiwania. Ośmielę się w punktach, poniżej je (oczekiwania) wyszczególnić, a jeśli ktoś z Was mógłby znaleźć pióro spełniające te wszystkie warunki, to będę bardzo wdzięczny. Szukam pióra, które:

1. Będzie ciężkie jak np. Faber - Castell E-motion, lub Sheaffer 300 

2. Będzie miało sekcję łagodnie korespondującą z korpusem (bez żadnego uskoku) jak np. Faber - Castell LOOM

3. Będzie piórem na tzw. "zatrzask", ponieważ nie toleruję gwintu, lubię gładkie powierzchnie.

4. Sekcja i korpus nie będą na "wysoki połysk" - czyli nie chciałbym chromowanej powierzchni, jeśli to matową. Chodzi o odciski palców i ślizganie się paluchów na sekcji.

5. Żeby sekcja miała grubość podobną do LOOM i żeby miała metalowy gwint.

6. Teraz klips - moje pióro powinno mieć klips na "resorze" - czyli taki jak ma np. Pelikan Pura, albo Sheaffer 300, ale nie plastikowy jak w LOOM, tylko metalowy.

7. Stalówka - dla mnie stalówka powinna przypominać tę z Platinum Plaisir, lub Caran d'Ache 849 - M-ka, lekko sprężysta.

8. Wspaniale, żeby pióro miało jakiś mechanizm zabezpieczający przed zasychaniem stalówki, ale to już nie jest warunek konieczny.

To tyle, jeśli ktoś z Was zechciałby mi tu coś podpowiedzieć, bo wierzę, że istnieje takie pióro, to z góry bardzo dziękuję :) 

Życzę powodzenia,może to wszystko trzeba wpisać w jakąś wyszukiwarkę albo stworzyć taką,wpisujesz jakie chciałbyś mieć pióro i wyskakuje....Jeszcze raz powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, yegr00 napisał:

@system2 gdyby stworzyć bazę danych o wszystkich piórach wiecznych, która zawierałaby tego typu informacje to zrobienie wyszukiwarki nie byłoby problemem. Myślę, że silnik strony zrobiony pod porównywarki telefonów świetnie by się sprawdził w takiej roli.

Doskonały pomysł, ale niestety na razie to marzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...