Jump to content

"Kraków: Padła ofiarą oszustwa w portalu Allegro" - o podróbkach Montblanc


ArielN

Recommended Posts

Podróbki Montblanc atakują od dawna. Proszę:

http://www.gazetakra...,1,id,t,sa.html

I najzabawniejszy fragment:

W warsztacie naprawy wiecznych piór usłyszała, że kupiła podróbkę. - I to kiepską - wyjaśnił jej mistrz Marian Grega. - Ani stalówka nie jest oryginalna, ani sama oprawka, ani nawet etui. A ta perełka to zwykłe szkiełko pomalowane lakierem do paznokci.

To pióro nie ma praktycznie żadnej wartości - pozbawił ją złudzeń. Dodał, że pióra Montblanc są dostępne w licencjonowanych firmach. Jest też sporo starych piór do kupienia z drugiej ręki. Przy tym trzeba jednak bardzo uważać. Najważniejszą wskazówką oryginalności jest cyfra 4748 na stalówce, wskazująca wysokość góry Montblanc."

:blink::mellow::lol:

Nie da się ukryć, że obecność na stalówce liczby 4748 ma znaczenie :)

Wyjaśnienie:

Stalówki w piórach marki Montblanc co do zasady są oznaczane liczbą 4810 odpowiadającą wysokości szczytu Montblanc (4810 m.n.p.m., ale nie 4748 - zwykły błąd dziennikarza). Nie zawsze jednak owa liczba na stalówce się pojawia. Starsze pióra i niektóre edycje limitowane nie posiadają takiego oznaczenia. Żeby było jeszcze trudniej, podrabiane pióra często je z kolei mają.

O tym jaka jest właściwa nazwa firmy pisałem już tutaj: Montblanc czy Montblanc

Link to comment
Share on other sites

Mnie "urzekł" ten fragment wypowiedzi pechowej Pani:

Nigdy się nie zawiodłam. Słyszałam o oszustwach, ale do głowy mi nie przyszło, że oszustami są też sprzedający na Allegro.

Jednak to prawda, że kobiety są z Wenus, bo gdyby stąpała po ziemi, to z pewnością myślałaby inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Mnie "urzekł" ten fragment wypowiedzi pechowej Pani: Nigdy się nie zawiodłam. Słyszałam o oszustwach, ale do głowy mi nie przyszło, że oszustami są też sprzedający na Allegro. Jednak to prawda, że kobiety są z Wenus, bo gdyby stąpała po ziemi, to z pewnością myślałaby inaczej.
Jakoś nie potrafię się zmusić do litości nad tego typu osobami. Aby nie deprecjonować Twojego ładnego stwierdzenia o kobietach, zapytam inaczej --- czy ta pani i inne osoby oddałyby (sprzedały) komuś coś groszego. Intencja takich kupujących osób jest tak przejrzysta że nie wymaga komentarza i mówi sama za siebie...o ich mentalności. Tutaj jest to proste- "rzekomo" oszukani chcieli to zrobić sprzedającemu, a sprzedający poprzez transakcję udowadniają że jednak są lepszymi cwaniakami...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...