Skocz do zawartości

LAMY Al-star vs FABER-CASTELL Essentio vs Lamy CP1 dylemat


Polecane posty

Witam!

Chciałbym kupić swoje pierwsze porządne pióro. Jakiś czas temu posługiwałem się tanim piórem za 10 zł kupionym w papierniczym i powiem że całkiem nieźle się pisało, było dosyć mokre i nie miało problemów ze spływaniem tuszu. Pióro się złamało bo było z tandetnego plastiku i teraz wiedząc to że pisanie piórem podoba mi się o wiele bardziej niż długopisem chce kupić jakieś dobre. Rozważam jedno z 3 modeli podanych w temacie wpisu. Czynnikiem najważniejszym dla mnie jest to aby jak najmniej siły było potrzebne do pisania i tusz spływał dobrze. Proszę pomóżcie mi wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Browar napisał:

Czynnikiem najważniejszym dla mnie jest to aby jak najmniej siły było potrzebne do pisania i tusz spływał dobrze.

Jeśli o to chodzi Faber-Castell jest nie do pobicia w tym zestawieniu. W Lamy bywa różnie, jedne stalówki są lepsze, inne gorsze, ale raczej poprawne.

Polecam poszukać ich w lokalnych sklepach i się do nich przymierzyć. Wielu osobom nie odpowiadają wcięcia w sekcji Safari.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Faber-Castell produkuje pióra z bardzo dobrymi stalówkami. Konstrucyjnie bywa gorzej; model Basic ma tendencję do pęknięć sekcji (a Essentio jest oparty na nim - nie wiem czy sekcja jest aluminiowa) a Ambition także lubi się "rozpęknąć". Z tych tańszych modeli warto zwrócić uwagę na model Loom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...