Skocz do zawartości

Pelikan Hubs 2019


Topaz

Polecane posty

Mam pytanie, może naiwne - co to jest Hub/hub? Słowniki nie nadążają, wg nich to 'urządzenie komputerowe powiązane z USB', Wikipedia poucza, że hub to także ' lotniczy port przesiadkowy'. Czym jest hub piórowy? Gdy się dowiem, to będę wiedzieć również, kim jest Hub Master (lub mistrz hubowy, albo habowy, jak schabowy). Przyznam, że mierzi mnie to określenie, może nie tylko dlatego, że obce, ale i niezrozumiałe. Czym są "różne haby" i "habowi mistrzowie"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huby są spotkaniami organizowanymi (pośrednio) przez Pelikana, a bezpośrednio przez rzeczonych hub masterów. Im też Pelikan wysyła upominki dla zarejestrowanych uczestników spotkania (ostatnio był to notes i butelka edelsteina olivine). Generalnie ludzie się schodzą, mazają atramentami i gadają o piórach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom_eku - tak jak przedpiśca (per analogiam do przedmówcy) słusznie prawi - Pelikan Hub to spotkanie miłośników piór (Pelikanów ale i nie tylko) organizowane jednego dnia i o jednej godzinie (z uwzględnieniem stref czasowych) na całym świecie. W zeszłym roku w sumie było bez mała 5000 osób. Sympatyczne, ciekawe spotkania, dodatkowo okraszone prezencikami (po mordorsku: giftami, co cieszy germanistów;-) od Pana Pelikana (tradycyjnie butelka "Ink of the year" + drobiazg firmowy - notes, kubek czy coś w tym rodzaju). Zaś Hub Master to po prostu organizator spotkania w danym mieście.

Te terminy czy też słowa odziedziczyliśmy wprost od organizatora, czyli Pana Pelikana. Ja też nie lubię zapożyczeń "w czambuł" robionych.   Osobiście przezwałem to wydarzenie (po nowemu : iwent !) na hubę - bo to taki grzyb, co to trochę pasożytuje na zdrowym organizmie ptaszków... ;-). No a Hub Master - to już nie mam pomysłu, bo Majster Hubowy to byłby paskudny germanizm lekko skażony bohemizmem 😉

Ale warto się zapisać i być. Do zobaczenia zatem być może 🙂

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MarcinEck napisał:

wszystkie! gdzie Ci bliżej i lepiej

Mniej więcej wiem, jak to wyglądało w zeszłym roku w Krakowie i Warszawie, a w Poznaniu byłem. Teraz bym chciał gdzieś pojechać, ale nie wiem jak jest w innych miastach. Liczyłem, że może ktoś się wypowie zachęcająco. W Warszawie byłem ostatnio na DPW, w Poznaniu będzie festiwal kaligrafii - hub dla mnie musi być wyjazdowy ;)

Edytowano przez derywat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, derywat napisał:

Mniej więcej wiem, jak to wyglądało w zeszłym roku w Krakowie i Warszawie, a w Poznaniu byłem. Teraz bym chciał gdzieś pojechać, ale nie wiem jak jest w innych miastach. Liczyłem, że może ktoś się wypowie zachęcająco. W Warszawie byłem ostatnio na DPW, w Poznaniu będzie festiwal kaligrafii - hub dla mnie musi być wyjazdowy ;)

Zostaje Ci Gdańsk i Katowice oraz Łódź, jeśli będą chętni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, derywat napisał:

Mniej więcej wiem, jak to wyglądało w zeszłym roku w Krakowie i Warszawie, a w Poznaniu byłem. Teraz bym chciał gdzieś pojechać, ale nie wiem jak jest w innych miastach. Liczyłem, że może ktoś się wypowie zachęcająco. W Warszawie byłem ostatnio na DPW, w Poznaniu będzie festiwal kaligrafii - hub dla mnie musi być wyjazdowy ;)

Zapisz się do Warszawy. Ja rekomenduję, byłem już trzy razy. Jadę specjalnie, z Białegostoku, bo to całodzienne oderwanie się od rzeczywistości do świata bez problemów. Spotkanie zapewne odbędzie się w sobotę, więc na cały weekend jest radość. Ludzie przyjaźni, wyluzowani, z chęcią dają popisać piórami, które mają, można potestować i pióra i atramenty. Jest zawsze kilkanaście kolekcji piórowych do obejrzenia. I... kolega @empi ze swoimi opowieściami i piórami. I... @Nicponka i @Nicpon opowiadają o atramentach ze swojej manufaktury.

Polecam.

Ps. Wezmę sękacza do kawy :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Snooker500 napisał:

Chciałam zapytać: Jak wyglądało w ubiegłym roku spotkanie w Poznaniu? 

Kameralnie ;) Takie w zasadzie spotkanie do siedzenia i pogadania. Pióra każda/każdy przyniósł jakieś, więc było co popróbować. Nie, żebym narzekał, ale do poziomu Krakowa czy Warszawy trzeba jeszcze wiele starań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No i consummatum est...
W Krakowie się odbyła #huba czyli #pelikanhub2019
Jak zwykle u Kasi - serdecznie, gościnnie, ciekawie, smacznie no i przede wszystkim PIÓROWO i PELIKANOWO!
WIELKIE DZIĘKI DLA ORGANIZATORÓW CZYLI EKIPY TWOJEGO PIÓRA !!! (I dla Pana Pelikana też ;-)
Do tego jeszcze bardzo ciekawy wykład Natalii (@oktopi) o grafologii.
Dzięki niemu teraz człowiek tylko się podpisze i już wie, że jest nie całkiem normalny, mówiąc z brutalną szczerością - dewiant po prostu... ;-)
Wieczór przedni, Star Ruby pięknym kolorem jest, piórko tez niczego sobie, towarzystwo do rozmów dobrane, z przyjemnością zauważyłem kilka nowych osób. Witajcie i włączajcie się w nasze piórowe życie forumowe!
Było tak ciekawie, że zrobiłem tylko 3 zdjęcia ;-)
00b0976fdaa65702med.jpg

41079cb5719cdc89med.jpg

314545d3505f7df9med.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...