Skocz do zawartości

Montblanc 149 - co o nim sądzicie?


ArielN

Polecane posty

Montblanc 149 to spaniałe pióro, dla wieku ukoronowanie produkcji firmy.

Współczesne są dla mnie za duże, trochę nieporęczne. Wersja z lat 50. była krótsza, ale stalówka takiej samej jak dziś wielkość, co sprawiało, że wyglądała naprawdę potężnie. :)

Celuloid czy żywice - wolę celuloid. Ciepły w dotyku i nie taki kruchy w razie upadku.

System napełniania... W l. 50. teleskop pozwalał nabrać sporo atramentu, ale w związku ze skomplikowaną budową był dosyć awaryjny. A jak się trafi NOS - tłok korkowy do wymiany.

W sumie, do codziennego użytku wybrałbym... Mb 146. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, jak dla mnie. Co tam rzeka, całe morze. Pióro, które wiernie czeka, podczas gdy ja je zdradzam z jakimiś Sheafferami, Caranami, Viscontimi, Watermanami a nawet wybacza mi Parkery, Duki i długopisy ;). Wracam po godzinach, dniach, tygodniach i co? I jakby nigdy nic, bez szemrania "odpala" od razu, bez zająknienia, natychmiast. Zawsze zwarte i gotowe do pisania, bazgrania i zabawy. R E W E L A C J A!!! Pewnie nie jestem obiektywny, ale mam to gdzieś :) Jestem zachwycony tym piórem, dla mnie to naprawdę dzieło sztuki i nie tylko użytkowej, chociaż i tu sprawuje się niezawodnie. Dobrze, Dukiem mogę wbijać gwoździe i jak ktoś ma taki fach to go bardzo kompetentnie wspomoże np. w windykacji, w Caranie tkwi jakaś nostalgia itd itp, ale 149 jest jedno, jedyne i niepowtarzalne!!!

Sorry, już przestaję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

149 jakoś szczególnie dłuższy nie jest. Ale szerszy. Zdecydowanie szerszy ;)

Ano właśnie. MB149 jest nieproporcjonalny i wygląda jak enerdowska kulomiotka.

MB146 jest tych przypadłości pozbawiony. Miałem okazję popisać MB 146 należącym do Emilien.

To było właśnie to co tygrysy lubią najbardziej.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...