Skocz do zawartości

Waga Loom / Basic - Faber - Castell


Gość

Polecane posty

Wrzuciłem tutaj to pytanie, może jak ktoś wie, to przyda się innym. A dotyczy wagi tych dwóch modeli (bez skuwek). Nie mogę tego znaleźć w ofertach sprzedaży, więc zwracam się do Was, może ktoś mi podpowie ile waży FC - Loom, a ile FC - Basic (w wersji stalowej - nie aluminiowej). Z góry dziękuję za info. Poniżej zdjęcia z netu:

maxresdefault.jpg

500_500_productGfx_f6e54a0cad34b0787fb31

Tylko proszę o wagę piór bez skuwek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, syrius napisał:

F-C Loom  20g, Basic 28g waga bez skuwki, wartości orientacyjne, nie mam precyzyjnej wagi

Dzięki @Aventador13 zajrzę i poszukam, natomiast niezwodny @syrius jak zwykle w pogotowiu ;) Gdybyś mi jeszcze napisał pare słów z czego w tym Loom jest zrobiony klips? Z metalu, czy z plastiku? Bo tu dawno temu, jakaś Forumowiczka napisała, że to plastik (to było napisane w 2015 roku). I jeszcze jedno czy sekcja w tych wszystkich Loomach jest metalowa? Bo tak mi odpowiedzieli w sklepie "Twoje Pióro", z kolei na anglojęzycznych "reviewach" mówią plastik i już zgłupiałem. Proszę mnie oświecić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klips jest metalowy tylko wykończony plastikowymi elementami, ma dodatkowo sprężynę, podobnie sekcja też jest metalowa. Z tego co orientuję się te pióra trochę ewoluowały, różnią się drobiazgami w wykończeniu. U mnie te pióra leżą, nie za bardzo mi pasują, praktycznie zapomniałem o nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@syrius Mnie to najbardziej o stalówkę chodzi. Pisałem kilka tygodni temu o moich przygodach z "Basic". Kłopot z wkładką wewnętrzną. Była pęknięta. Za to zauroczyła mnie stalówka. Muszę mieć to pióro. Najbardziej by mi leżało to: Pomarańczowe  ze stalówką "F". Miałem też Ambition zeszło już z Targowiska. Nie moja bajka, sekcja nie do mojej ręki. Natomiast waham się pomiędzy Loom, a Basic. Jak mówisz, że posiadasz Looma, to po latach jak je ocenisz? I tu byś jeszcze rzucił okiem: Niebieskie - czy w tym modelu też sekcja jest z metalu??

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo pióro tylko fioletowe, śliwkowe. Nie chce zbyt pochopnie oceniać, przyznaje się, nie używam, jest dla mnie za ciężkie i za grube. Nie chce już zbyt osobiście wyrażać się na temat niektórych piór, co o nich myślę, od jakiegoś czasu czuje niechęć do niemieckich produktów i moje oceny są mało obiektywne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, syrius napisał:

Mam dokładnie to samo pióro tylko fioletowe, śliwkowe. Nie chce zbyt pochopnie oceniać, przyznaje się, nie używam, jest dla mnie za ciężkie i za grube. Nie chce już zbyt osobiście wyrażać się na temat niektórych piór, co o nich myślę, od jakiegoś czasu czuje niechęć do niemieckich produktów i moje oceny są mało obiektywne ;)

O.K. ale subiektywne oceny też mają swoją wagę, dla mnie nawet większą, niż te ułożone poprawnie ;) Jak znajdziesz kilka minut i nie będzie to problem, to napisz te kilka subiektywnych uwag na priva, chętnie się zapoznam. Bo nie lubię kupować w ciemno. Wolę polegać na doświadczeniach ludzi doświadczonych :zdrowie:

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ciekawi mnie, czy sekcja jest wykonana z metalu czy z tworzywa. Już prawie kupiłem to pióro, jednak również spotkałem rozbieżność zdań co do materiału sekcji. Gdyby mógł ktoś to zweryfikować oraz sprawdzić czy połączenie gwintowe jest całkowicie metalowe to był bym bardzo wdzięczny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest aluminiowy, sekcja ma wytłoczone rowki, jest lekko chropowata, właściwie takie typowe piaskowane aluminium. Podobnie skuwka, aluminiowa, w środku  stożkowa tulejka tworząca zacisk, skuwka dość ciężko pracuje, mocno trzyma. Klips to chromowany metal, na szczycie skuwki plastikowe wstawki. Stalówka niezła, ma lekki zadzior na ziarnie ale po tej odwrotnej stronie, szczegół mało istotny. Ogólnie prezentuje się nieźle, niestety nic nie napisze więcej jak pióro spisuję się na dłuższą metę, praktycznie pióro w ogóle nie używane, zapomniane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...