Skocz do zawartości

Sheaffer Legacy Heritage


hubertus

Polecane posty

Jest idealnie wklejona w obudowę sekcji, żadnych wystających krawędzi. Taki typ stalówki - inlaid - Sheaffer wprowadził w 1959 r.  Oprócz Legacy, inlaidy znalały się jeszcze w kilku innych modelach (PFM, Imperial, 500 Dolphin, Intrigue,Targa, Valor). W przypadku "skrajnie nieszczęśliwego zdarzenia"- kaplica. W zamian stalówki gwarantują zjawiskowość i dużą przyjemność z pisania...

 

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hubertus napisał:

Przy okazji odkopałem stare naboje Sheaffer'a, mają +–20 lat, bardzo się zdziwiłem - straciły ok 60% objętości atramentu, ciekawe jakim cudem?

a49d645283e8f318.jpg 

Mam kilka tak starych naboi pelikana i parkera - też tak wyschły. Widocznie naboje nie są całkiem szczelne i woda jakoś odparowuje. Barwnik chyba zostaje w naboju, bo na opakowaniu nie ma żadnych śladów.

Teoretycznie powinno być możliwe uzupełnienie naboju wodą przed użyciem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hubertus napisał:

Gratuluję – braciszek bliźniak :) urocze piórko w starym dobrym stylu i wykonaniu.

Im dłużej nim piszę, tym bardzie mi pasuje. Doceniam coraz bardziej pióra o sylwetce cygara, są niesamowicie wygodne.

Dzięki :). Wzornictwo to silna strona Legacy. Trochę gorzej z trwałością niektórych elementów. Mam kilka egzemplarzy i szalenie lubię nimi pisać (świetnie wyważone!), ale w każdym z nich wymieniałem skuwkę co najmniej jeden raz ponieważ pękała wewnętrzna plastikowa wkładka i można było zapomnieć o solidnym zamykaniu. Z mojego doświadczenia wynika, że problem dotyczy głównie starszych produkcji. W ostatnim Heritage, które najintensywniej użytkuję, nic złego się nie wydarzyło do tej pory.

Legacy potrafią uzależnić :). Oprócz podstawowych wersji było dużo fajnych wykończeń.

Swego czasu Krzysztof z firmy Inahon (@Kalixt), która jest dystrybutorem Sheaffera w Polsce, publikował ciekawe materiały na temat tego (i nie tylko tego) modelu:

- Etapy tworzenia stalówki
- Produkty marki Sheaffer z lat 80/90
- Biała kropka
- Oferta Sheaffera w Polsce w 2005 roku
- Legacy - rok 1996
- Legacy - rok 1998
- Legacy 2 - rok 1999

Daty przy linkach wskazują rok, z którego pochodzą materiały, a nie lata graniczne produkcji.

Do przeczytania,
Marcin

PS Kupiłeś pióro w dobrym momencie. Za oceanem krążą już plotki o pożegnaniu Sheaffera z Legacy. Czas pokaże czy to prawda, ale widać w ostatnich katalogach pewne niepokojące zmiany zdające się potwierdzać domysły (katalog Sheaffera 2019).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 24.05.2019 o 08:13, Kalixt napisał:

Wg potwierdzonych informacji, pod koniec roku mają pojawić się całkiem nowe wykończenia kolekcji Legacy, obecnie w ofercie znajdują się modele 9030 oraz 9046.

Dzięki, Krzysiek! Rewelacyjna wiadomość :). Masz może już zdjęcia planowanych nowości?

Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Jakoś nigdy mi się ten model nie podobał, właśnie przez tę stalówkę. Jak dla mnie ta stalówka wygląda jak jakiś nieobcięty pazur. Ale ja już tak mam, że nie podobają mi się tego typu dziwaczne stalówki i stalówki zakryte jak w Lamy 2000.

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Piękne pióro! Ta stalówka czyni te pióra (w moich oczach) idealnymi  - może dlatego, że jak byłam mała to miałam okazję oglądać jak takim pisał mój dziadek  - i od wtedy zawsze było moim marzeniem ☺️ Także potwierdza się, że o gustach nie ma co dyskutować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 21.12.2020 o 21:49, Dee napisał:

Piękne pióro! Ta stalówka czyni te pióra (w moich oczach) idealnymi  - może dlatego, że jak byłam mała to miałam okazję oglądać jak takim pisał mój dziadek  - i od wtedy zawsze było moim marzeniem ☺️ Także potwierdza się, że o gustach nie ma co dyskutować :)

Pewnie, że o gustach się nie rozmawia. Pytanie natomiast jak sie nim pisze i jak leży w dłoni. Ja już mam pióro brzydkie, które idealnie się spisuje i pióro 

Watermana Carene (z podobną stalówką), które jest ładne, ale nie leży mi do pisania, bo jest za ciężkie. Mnie wzornictwo odpowiada, nie miałem możliwości

nic nim napisać.

I.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...