Skocz do zawartości

Internetowy sklep w Niemczech - dystrybutor piór TWSBI


Ensis

Polecane posty

Dzień dobry!

Mam pytanie. Czy ktoś zna jakiś niemiecki sklep internetowy zajmujący się dystrybucją piór TWSBI? Mam tam rodzinę i chciałem poprosić ich o zakup pióra TWSBI Classic. Nie udało się ani z ebay-a ani z amazona, nie wiem dlaczego. Jakieś propozycje?

 

Z góry dziękuję ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

A ja wrecz przeciwnie. Maja dużo większy wybór, mam wrażenie, że produkty w lepszym stanie niż w większości sklepów* oraz ceny niższe niż konkurencja (poza okazjami od sprawdzonych sklepow na ebay). Fakt, że czasami wystawia towar, którego nie mają i muszą zamówić, jednak ja jestem cierpliwy w stosunku do tego, bo nieraz czekałem długo na towar z Japonii. 

*na podobnej zasadzie, że proszki niemieckie są lepsze niż polskie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale nikt nie jest zaskakiwany kosztem zakupu. Po wbiciu produktu, wchodzicie do koszyka i widać ile na końcu mamy do zapłacenia. Dopiero potem, po zaakceptowaniu zakupu, przechodzi się do płatności.

Co do La Couronne, to jedynie potwierdzę, że pięknie pakują zakup, wysyłają to co przyjdzie do nich od producenta po waszym zamówieniu i nie są to jakieś zwroty. Ale można czekać miesiącami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu na forum całkiem niedawno czekał na zakupy z La Couronne 7 lub 8 miesięcy... W porównaniu z tym 2 miesiące oczekiwania na zakupy z Japonii to pikuś. Do tego zamówienia zdarzają się (i to wcale nie wyjątkowo) niekompletne lub pomylone. Dlatego bym nie polecał.
A co do tego, że produkty od nich w lepszym stanie - to rzeczywiście tylko wrażenie, bo żadnymi dowodami nie poparte, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko w takim razie jeden przypadek, że ktoś czekał 7 miesięcy na setki innych przypadków, gdzie wysyłka trwa szybko. 

Ja z kolei miałem przypadek z polskim znanym sklepem piórowym, że pomylili grubości stalówek i musiałem im odsyłać. Nie pamiętam czy koszt przesyłki zwrócili....

W La Couronne jak mieli część mojego zamówienia, to wysłali tą część za darmo i następną też za darmo. Kiedyś przysłali mi drugi raz to samo zamówienie. Żebym nie zwracał to dali mi 40 procent rabatu na te nowe rzeczy i zapłaciłem z dużym upustem. Potem takie nówki nieśmigane w dobrej cenie sprzedałem na forum. Skorzystały na tym dwie osoby. Także potrafią wyjść z twarzą.

Tak to tylko wrażenie, że produkty od nich są lepsze. Ale oparte na faktach pośrednio. Chodzi o to, że patrząc na proszki i płyny do prania, te z Niemiec mają lepszą reputację niż ich odpowiedniki z Polski. Nawet sami producenci przyznali, że rozcieńczają bardziej te na Polskę, ponieważ my dużo lejemy i lalibyśmy za dużo chemii.....  Dodatkowo w Polsce była afera, że podrabiano płyny do prania.... Biorąc pod uwagę inne afery np. solenie mięsa solą do posypywania dróg. Fakt, że w PL wzrastają przypadki nowotworów w porównaniu do innych krajów. W ogóle patrząc na to co się w PL dzieje, mam nadzieję, że pióra są chlubnym wyjątkiem. Chociaż ich ceny zazwyczaj są wyższe, a że wybraliśmy kapitalizm, to daję zarobić tam, gdzie jest taniej i porządniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jeden przypadek, o opóźnionych dostawach nieraz czytałem (podobnie o pomylonych i niekompletnych dostawach). Tobie się udało, ale to też świadczy o tym, że wysyłają byle jak.
Co do jakości - ale proszki, płyny, także słodycze lub wędliny mają różny skład. A czy pióra dla La Couronne robione są z innego plastiku? Mają stalówki z innego stopu? Wątpię też, żeby dla tego sklepu producenci wybierali najlepsze egzemplarze z danej partii, a do innych słali buble.

Nie chcę się z Tobą sprzeczać, bo Ty akurat sobie sklep chwalisz, ale opinie ma jednak nie najlepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom_ek napisał:

Wątpię też, żeby dla tego sklepu producenci wybierali najlepsze egzemplarze z danej partii, a do innych słali buble.

Nie wiem jak to jest w omawianym sklepie, ale są takie które robią własną kontrolę jakości lub nawet delikatny tuning stalówki przed wysłaniem pióra do klienta, w tym może leżeć różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rittel napisał:

są takie które robią własną kontrolę jakości lub nawet delikatny tuning stalówki przed wysłaniem pióra do klienta

 

Bardzo polecam Jana van Breukelen z penshop-nijmegen, dokladnie testuje nowe piora i nie wysyla felerow

Kultowa postac w NL, mi przywrocil do zycia kilka pior kupionych na bazarkach, poza niderlandzkim mowi/pisze po angielsku

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn oneplus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2022 o 12:39, tom_ek napisał:

Nie, to nie jeden przypadek, o opóźnionych dostawach nieraz czytałem (podobnie o pomylonych i niekompletnych dostawach). Tobie się udało, ale to też świadczy o tym, że wysyłają byle jak.
Co do jakości - ale proszki, płyny, także słodycze lub wędliny mają różny skład. A czy pióra dla La Couronne robione są z innego plastiku? Mają stalówki z innego stopu? Wątpię też, żeby dla tego sklepu producenci wybierali najlepsze egzemplarze z danej partii, a do innych słali buble.

Nie chcę się z Tobą sprzeczać, bo Ty akurat sobie sklep chwalisz, ale opinie ma jednak nie najlepsze.

Miałem nieraz obsuwy i nawet teraz jestem w trakcie jednej obsuwy od nich. Od paru lat zauwazam spadek jakosci u nich. Nie mniej jednak to i tak mają duży wybór w dobrych cenach, a parę razy w roku robią promocje 20 procent upustu. Dlatego chwalę, mogę poczekać za te kilkaset zł w kieszeni, w końcu nie jest tak, że nie mam czym pisać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...