Skocz do zawartości

WATERMAN FRANCE


Snooker500

Polecane posty

Następne pytanie: Jak sprawdzić, czy Waterman jest oryginalny? Mój był kupiony na stronie https://watermanshop.pl/ Poza tym na pierścieniu długopisu jest widoczny napis: "Waterman Paris France". Do tego dołączono fakturę z kartą gwarancyjną.

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Fuzje firmy Newell (Company, a potem Rubbermaid i Brands):
Newell Company
[na giełdzie od 1972 roku] (1999 rok) → przejęcie Rubbermaid i Graco, nowa nazwa: Newell Rubbermaid
Newell Rubbermaid 
(2000 rok) → przejęcie Gilette, Paper Mate, Parker, Waterman i Liquid Paper.
Newell Rubbermaid (2015 rok) → przejęcie Jardena, nowa nazwa: Newell Brands.
źródło: https://pl.qaz.wiki/wiki/Newell_Brands

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kilka słów o gwarancji na długopisy Watermana:
Produkty marki Waterman objęte są trzyletnią gwarancją. Niniejsza gwarancja może być przedłużona o kolejne dwa lata przez zarejestrowanie posiadanego produktu firmy Waterman na stronie Waterman.com 
GWARANCJA MIĘDZYNARODOWA
Niniejsza gwarancja jest udzielana przez WATERMAN® i obowiązuje we wszystkich krajach oprócz Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie
obowiązuje oddzielna gwarancja. Artykuły piśmiennicze WATERMAN® są objęte dwuletnią gwarancją na wady materiałowe i produkcyjne,
liczoną od daty zakupu. Jeśli w trakcie okresu gwarancyjnego okaże się, że produkt WATERMAN® jest wadliwy, zostanie on nieodpłatnie
naprawiony lub wymieniony. Niniejsza gwarancja nie obejmuje rutynowej konserwacji ani szkód powstałych na skutek niekonserwowania
produktu zgodnie z instrukcjami zapewnionymi przez WATERMAN®. Ponadto, niniejsza gwarancja nie obejmuje normalnego zużycia na skutek
eksploatacji, szkód powstałych na skutek przypadkowego lub umyślnego nadużycia lub użycia niezgodnego z przeznaczeniem, modyfikacji
lub personalizacji bądź napraw wykonanych przez osoby, które nie są do tego upoważnione. Niniejsza gwarancja nie obejmuje również
szkód powstałych na skutek korzystania z atramentów lub wkładów innych niż te produkowane przez WATERMAN®.
Z wyjątkiem sytuacji
przewidzianych w niniejszej gwarancji i w zakresie dozwolonym przez przepisy prawa, WATERMAN® nie udziela żadnych innych gwarancji,
wyraźnych lub dorozumianych, a także wyklucza wszelkie gwarancje pokupności i przydatności do określonego celu. Odpowiedzialność
WATERMAN® na mocy niniejszej gwarancji będzie ograniczona do naprawy lub wymiany artykułu piśmienniczego. WATERMAN® nie będzie
ponosić odpowiedzialności na mocy niniejszej gwarancji za jakiekolwiek szkody uboczne i/lub wynikowe, bez względu na to, czy są one do
przewidzenia, z wyjątkiem przypadków, w których szkody te powstały w wyniku zamierzonego działania, zaniechania lub rażącego zaniedbania
ze strony WATERMAN®. Inne prawa i środki naprawcze regulowane przez obowiązujące prawo pozostają w mocy. Niektóre produkty mogą nie
być już produkowane lub ich naprawa może nie być możliwa. W takim przypadku WATERMAN® zastrzega sobie prawo do wymiany produktu
na artykuł o podobnej wartości i w podobnym stylu. W celach związanych z serwisowaniem na mocy niniejszej gwarancji należy oddać odnośny
artykuł piśmienniczy do dowolnego autoryzowanego centrum serwisowego WATERMAN wraz z dowodem zakupu, takim jak rachunek,
wyszczególniającym datę zakupu i zakupiony produkt. Niniejsza gwarancja przyznaje posiadaczowi określone prawa. Ponadto przepisy prawa
mogą przyznawać posiadaczowi dalsze prawa, które różnią się w zależności od regionu i kraju, na które niniejsza gwarancja nie ma wpływu, takie
jak (między innymi) gwarancje prawne obejmujące skutki wad produktów, bez względu na to, czy wady te są widoczne. UWAGA: Nasadka pióra
może spowodować niedrożność dróg oddechowych. Trzymać z daleka od ust. Z produktu nie powinny korzystać osoby poniżej 14. roku życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 25.01.2021 o 19:48, MarcinEck napisał:

Zastanawiam się z jakich powodów na forum o piórach wiecznych kolega nas uporczywie karmi taką ilością marketingowych cytatów na temat długopisów?

@MarcinEck, a z takich powodów, że to jest dział na temat długopisów a nie piór wiecznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. To fakt. To rzeczywiście dział o długopisach...

Tym niemniej treść, drętwy marketingowy styl, częstotliwość i intensywność (trącąca już nieledwie nachalnością) tych postów (5 pod rząd!) mocno mi przeszkadzają...

No i po co komu cytaty z ulotek reklamowych pracowicie skopiowanych? 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
1 godzinę temu, firewall napisał:

zamiast jednego wkładu Watermana kup sobie 40 jednorazowych Bic'ów

@firewall, powtórzę to jeszcze raz:
Primo: wolę jeździć sobie eleganckim Mercedesem (tu: Waterman Hemisphere) niż zwykłym "kaszlakiem" - Maluchem, czyli Fiatem 126p
(tu: długopis BIC-a).
Secondo: BIC-a dostaniesz za 1,25 zł, a koszt Watermana (patrz wykres) po kilku miesiącach wynosi 2,39 zł, to już lepiej dopłacić do markowych wkładów. 

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wkłady do długopisu Watermana kupuje się w abonamencie?

Nie nadążam już za tą nowoczesnością.

A propos Bic'ów - są po czterdzieści parę groszy gdy kupujesz po 60 sztuk. Ale przy tym Mercedesie - hmm, znaczy Hemisphere - to już poczułem się rozwalony!

Wygrałeś. Pa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres jest super, ale brakuje jeszcze w tej cenie długopisu. Przygotowałem taki wykres dla Forumowiczów w różnych wariantach długopisu Hemisphere. Nie ma za co!

Z wykresu widać, że koszt miesięczny długopisu asymptotycznie zmierza do 0. Zatem im dłużej posiadacie swoje długopisy, tym mniej kosztują :eureka:

Niestety teraz widzę że oś pozioma nie jest opisana :( poprawię to przy okazji, ale chodzi oczywiście o czas w miesiącach.

a.jpg

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aventador13 napisał:

Z wykresu widać, że koszt miesięczny długopisu asymptotycznie zmierza do 0. Zatem im dłużej posiadacie swoje długopisy, tym mniej kosztują

Tylko pod warunkiem, że nie zużyjesz nigdy wkładu do końca. To może być nawet dobre założenie - nie pamiętam, kiedy ostatnio wypisałem do końca długopis. ;) Bez wkładu będzie nawet tańszy, ale to już jest hardcorowe oszczędzanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zamieszczam 2. opinie na temat długopisów Watermana i wkładów do nich z forum z linka: https://forum.dobreprogramy.pl/t/pioro-i-dlugopis-parker-czy-to-dobry-wybor/163890/39:
kynx napisał:

 

Cytat

Parker jest jak najbardziej dobrą opcją w tej cenie, natomiast w przyszłości zastanów się nad produktami Watermana. Mam zestaw (pióro + długopis) i jest rewelacyjny, świetnie leży, idealnie się nim pisze (sprawdzony na maturze) Natomiast co do twojego wyboru to powiem Ci że nie każdemu pasuje pisanie stalowym długopisem, jeżeli poci ci się ręka - może się ślizgać jest też stosunkowo ciężki jak na długopis, mam stalowego parkera i mi np pasuje bardzo ale już mojej siostrze nie.

Życzę trafnego wyboru.

ps. jeżeli ktoś dużo i szybko musi pisać (studia) niezastąpiony jest pilot gx300
 

Airborn napisał:
 

Cytat

uważam, że jakość wkładów w Watermanie stoi na znacznie wyższym poziomie niż w Parkerze (o ile wykonanie samego długopisu jest na bardzo wysokim i w obu przypadkach podobnym poziomie), wkłady Parkera bywają bardzo czułe na temperaturę i po gwałtownym ociepleniu po trzymaniu w chłodzie potrafią wylewać (ze trzy mi wylały w ten sposób nim dotarłem dlaczego tak się dzieje)

Proszę o komentarze do tych opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...