Skocz do zawartości

Pióro dla początkującego, ale pod określone wymogi


Polecane posty

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moonman C2 jest w prostej linii rozwinięciem, ewolucją M2, ponadto w modelu C2 zastosowano sprytny patent, do tego pióra można stosować stalówki z M2. Standardowo w C2 jest stalówka #6 nieco większa ale sekcja jest tak skonstruowana że zamiennie wchodzi mniejsza stalówka #5 taka, jaka jest w M2. Czasami pióro oferowane jest zamiennie ze stalówką #5 lub #6. Oba modele wyglądem przypominają pióro Franklin Christoph Pocket 66, inni uważają za kopię tego pióra. Jak widać na zdjęciu dołączonym przez yegr00 modele M2 i C2 są do pewnego stopnia podobne, tylko podobne. Stalówki typowe dla Chińczyków, ładnie wykonane, bardzo przyzwoicie wyszlifowane, przeważnie w rozmiarach EF i F w dwóch wykończeniach, chrom i pozłota.

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Igrius napisał:

Może wyjdę na laika, ale czym się te dwa modele różnią od siebie? Jest jakaś widoczna różnica w M2 i C2, poza oczywiście kolorem i jego brakiem? Jak oceniacie stalówki, tak przy okazji?

 

Igrius

Koledzy już wszystko napisali. Dodam tylko, że pomimo większej stalówki #6 w C2, wolę jednak model M2, także wizualnie. Stalówka w C2 to raczej będzie M (w opisach podają 0,5), w M2 mam F i jest niezła, chociaż bardzo sztywna. Podobno EF też jest niezła w M2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szanowni Użytkownicy,

Dziękuję za dotychczasowe wskazówki. 

 

 

Dostałem dzisiaj przesyłkę z Chin z piórami na Prezenty. 
Przyszło jinhao 992 przezroczyste oraz jinhao 599 (0.38mm).

Na marginesie, zakup u tego samego Sprzedawcy, a pudełka zupełnie inne niż ostatnio.
Do tego zamiast bezpośrednio z Chin to poszło przez firmę, której nazwę załączam na zdjęciu.

Chyba Listonosz, końcówkami palców czuł, że to coś ważnego bo z wrażenia wystawił awizo na list zwykły 🤣.

Ciągle niedosyt.
Czy poza proponowanym w tym temacie modelami możecie polecić coś jeszcze?
Ostatnio Podoba mi się pióro KACO Retro.
Interesują mnie również pióra mocno disajnerskie, ale nie tylko.
Chętnie Przetestowalbym  coś co ma bardzo dobrą stalówkę i fajnie pisze. Coś zupełnie innego od tego co miałem dotychczas (zał. Zdjęcia).
Cena: max ok. 50 zł za pióro.


f89bd4c73251.jpg
655660392c4b.jpg
671fc20a1ae8.jpg
df9a9d9d13ab.jpg

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Użytkownicy,

Dziękuję za dotychczasowe wskazówki. 

 

 

Dostałem dzisiaj przesyłkę z Chin z piórami na Prezenty. 
Przyszło jinhao 992 przezroczyste oraz jinhao 599 (0.38mm).

Na marginesie, zakup u tego samego Sprzedawcy, a pudełka zupełnie inne niż ostatnio.
Do tego zamiast bezpośrednio z Chin to poszło przez firmę, której nazwę załączam na zdjęciu.

Chyba Listonosz, końcówkami palców czuł, że to coś ważnego bo z wrażenia wystawił awizo na list zwykły 🤣.

Ciągle niedosyt.
Czy poza proponowanymi w tym temacie modelami możecie polecić coś jeszcze? Dla przypomnienia W temacie polecono od ostatniego zapytania:

Wing sung 698

Wing sung 3008
Kaco Edge
Oraz Pióra Kaco w luxpen.Pl
TWSBI Eco

 

Ostatnio Podoba mi się pióro KACO Retro.
Interesują mnie również pióra mocno disajnerskie, ale nie tylko.
Chętnie Przetestowalbym  coś co ma bardzo dobrą stalówkę i fajnie pisze. Coś zupełnie innego od tego co miałem dotychczas (zał. Zdjęcia).
Cena: max ok. 50 zł za pióro.


f89bd4c73251.jpg
655660392c4b.jpg
671fc20a1ae8.jpg
df9a9d9d13ab.jpg

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...