Skocz do zawartości

Pióro dla początkującego, ale pod określone wymogi


Polecane posty

2 minuty temu, TopikSH napisał:

Jeśli jeszcze nie masz spróbuj turkusowego Pelikana 4001, jak dla mnie całkiem fajny.

Popieram, to chyba najlepszy atrament z linii 4001, całkiem niezły. 

Polecę taki trochę luksusowy - Pilot iroshizuku. W zasadzie każdy kolor będzie bardzo dobry. Na początek wystarczy mała butelka albo próbka. Najczęściej sięgam po kon-peki, ku-jaku, yama-budo, fuyu-syogun i ostatnio nowy jurojin.

R&K ma bardzo dobry przepływ, czasem aż leje w niektórych piórach. Nie każdemu to odpowiada, ale to naprawdę niezłe atramenty. Polecę taki mniej oczywisty kolor - Cassia - w rzeczywistości nie jest aż tak bardzo fioletowy jak na skanach i recenzjach w sieci. Z bardziej stonowanych - Salix.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 18.02.2019 o 18:11, piornik napisał:

Witam serdecznie,

 

jestem początkujący w temacie piór dlatego proszę o wyrozumiałość oraz Wasze cenne wskazówki.......

Moje propozycje to Lamy Cp1 i Kaweco Student.

Bardzo dobre pióra w "rozsądnej" cenie i w obu można dość łatwo wymieniać stalówki od EF do stub 1,1.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do atramentów, w moim odczuciu KWZ mają bardzo fajną przepływność (wyraźnie większą niż Pilot 4001). Wybór kolorów jest ogromny; np. "Spacer nad Wisłą" jest...bardzo niebieski :) Dla mnie zachwycające są Miodowy / Stare Złoto (nie widzę specjalnie różnicy między nimi, ale jestem trochę daltonistą...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Witam serdecznie,
Jinhao 992 pisze bardzo płynnie, ale. jest tez bardzo delikatne nawet w odniesieniu do moich niewielkich łap.


Jinhao x750. Pisze nie najgorzej choć to inny kaliber. Polezy to zasycha co nie zdarza się w przypadku wcześniej wyemionego pióra.
Mysle, że oba pióra zostaną ze mną.

Przetestowalbym coś jeszcze, coś co byłoby pod względem wielkości, między ww. modelami. Do tego było tanie i ciekawe designersko ikolorystycznie (nic klasycznego).

Co polecacie? 🙂

 

Był kiedyś na forum temat dot. Poszukiwania królewskiego niebieskiego. Rozumiałem to jako szukanie idealnego (dla kogoś) Odcienia. W zał. przesyłam zdjęcia kilku próbek nowych atramentów, ponieważ szukam swojego niebieskiego 👍

 

IMG_20191003_232238-731x1014.jpg

Edytowano przez piornik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piornik, polecam pióro Wing S (Wing Sung) 698, rewelacyjnie spasowane, jakość wysoka, widać co i ile w środku mieści, stalówka pisze gładko, cena przystępna (można sprowadzić z Chin, można kupić w Polsce), po prawie roku intensywnego pisania, zero problemów.

Tu szerzej @visvamitra o nim pisze http://www.piorawieczneforum.pl/topic/10673-wing-sung-698/

Co do atramentu to polecam dwa KWZ Ink Azzure 4 lub Diamine Majestic Blue.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Topaz napisał:

Znalazłem na aukcji (inny symbol, ale to jest to pióro):

https://allegro.pl/oferta/wing-sung-3008-transparentne-7868583072

 

To zupełnie inne pióro. Też fajne mimo, że wyraźnie tańsze od Wing Sung 698.

Zobacz może też Kaco Edge, do kupienia w Polsce w Luxpen.

Chińskie pióra warto jednak kupować z Chin, przez eBay albo Aliexpress, zwykle dużo taniej.

Chociaż te Kaco Edge jest podobnej cenie jak zamawiane z Azji, ale to wyjątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WS 698 a 3008 to zupełnie inne pióra choć podobne do siebie, WS 698 jest trudno dostępne u nas, to stare pióro. WS 3008 to popularne pióro i ok.10x tańsze od WS 698 ;)

Na zdjęciu porównanie WS698 (liliowe vel.fioletowe) z WS 3008 (zielone)

DlvwiDW.jpg

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VidOne napisał:

Jak WS 3008 dotarło z Chin 3 dni temu to zakochałem się w tego typu piórach ❤️

U mnie 3009 leży i czeka, czy się do niego przekonam. Za to miałem tak jak Ty,  ale z moonmanem M2 - przez dłuższy czas unikałem zakraplaczy, ale jak przyszło i odpakowałem, to cały czas mam w codziennym użyciu (chociaż nie jest to jedyne zatankowane pióro).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@derywat Bawię się w przeróbki tanich plastikowych piór na zakraplacze, od dłuższego czasu używam Hero 616 przerobione na zakraplacz(bo najłatwiej). Wolę zakraplacze od pistonów. Praktycznie każde pióro da się przerobić tylko trzeba do każdego pióra podejść osobno z tematem. Pióra na naboje czasami stają się zbyt mokre, tu testuje różne patenty z dorabianiem dysz, ograniczników przepływu. Patent na metalowe korpusy, wklejam gumowy zbiorniczek w korpus w ten sposób izoluje metal od atramentu, uszczelki odzyskuje z zużytych e-papierosów, znajomy prowadzi sprzedaż tego typu akcesorów i zostawia mi odpady, grzałki a tam są dobre, silikonowe uszczelki różnych rozmiarów. Do tego uszczelnienie skuwki, jak trzeba korpusu i takie H616 leży miesiąc zalany atramentem i nie wysycha, starcza na bardzo długo. To już poza tematem, taka ciekawostka.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, syrius napisał:

@derywat Bawię się w przeróbki tanich plastikowych piór na zakraplacze, od dłuższego czasu używam Hero 616 przerobione na zakraplacz(bo najłatwiej). Wolę zakraplacze od pistonów. Praktycznie każde pióro da się przerobić tylko trzeba do każdego pióra podejść osobno z tematem. Pióra na naboje czasami stają się zbyt mokre, tu testuje różne patenty z dorabianiem dysz, ograniczników przepływu. Patent na metalowe korpusy, wklejam gumowy zbiorniczek w korpus w ten sposób izoluje metal od atramentu, uszczelki odzyskuje z zużytych e-papierosów, znajomy prowadzi sprzedaż tego typu akcesorów i zostawia mi odpady, grzałki a tam są dobre, silikonowe uszczelki różnych rozmiarów. Do tego uszczelnienie skuwki, jak trzeba korpusu i takie H616 leży miesiąc zalany atramentem i nie wysycha, starcza na bardzo długo. To już poza tematem, taka ciekawostka.

Zakraplaczy właśnie się obawiałem z tego powodu, że trzeba będzie za dużo przy nich kombinować, a ostatnio za bardzo nie mam na to czasu. Na szczęście moonman w standardzie bardzo dobrze się sprawuje (albo na takie egzemplarze M2 i C2 trafiłem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@derywat To prawda, twoje obawy są uzasadnione. Moonman z założenia jest to zakraplacz, firma stworzyła taki typ pióra i to działa. Oczywiście większość piór można przerobić tanim kosztem na zakraplacz i to było wielokrotnie opisywane na forum ale przeróbka nie polega tylko na uszczelnieniu korpusu i dodaniu uszczelki, czy ogólnie uszczelnieniu pióra. Zakraplacze mają nieco inaczej rozwiązane sekcje, "system"dostarczania atramentu. Prawdziwy zakraplacz nie wyleje, nie chlapie, nie cieknie itd. Pióro które nie jest z założenia zakraplaczem trzeba zmodyfikować, chodzi szczególnie o modyfikacje króćca. Trzeba dodać coś w rodzaju "" zaworu"" ograniczającego dopływ atramentu który wlewamy bezpośrednio do korpusu. Inne ciśnienie, wielokrotne zwiększenie objętości itd. Nikt na to nie zwraca uwagi a to powoduje problemy. Zwykłe pióro jest wręcz zalewane atramentem. Także twoje obawy nie są bezpodstawne i zakup prawdziwego zakraplacza zupełnie zmienia postrzeganie tych piór. Moonman to ogólnie pióra zaliczane do klasy premium, chińskiej klasy premium, w skali ogólnej to bardzo przyzwoite pióra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2019 o 17:09, derywat napisał:

Zakraplaczy właśnie się obawiałem z tego powodu, że trzeba będzie za dużo przy nich kombinować, a ostatnio za bardzo nie mam na to czasu. Na szczęście moonman w standardzie bardzo dobrze się sprawuje (albo na takie egzemplarze M2 i C2 trafiłem).

Może wyjdę na laika, ale czym się te dwa modele różnią od siebie? Jest jakaś widoczna różnica w M2 i C2, poza oczywiście kolorem i jego brakiem? Jak oceniacie stalówki, tak przy okazji?

 

Igrius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...