Skocz do zawartości

Moja kolekcja - in the making (kilka postów i zdjęć)


mihauk

Polecane posty

Cześć,

Udało mie isę dziś w końcu jakoś sensownie obfotografować moja kolekcję (dość chaotyczną jeszcze) w układzie rodzinnym (more or less). W tym wątku w kilku kolejnuych postach wrzuce zdjęcia, i postaram się je opisać. 

Na pierwszy ogień : PELIKANY, małe stadko 

M800 (nowy), M400 (2006), M250 (1989/1990, super stalówka OB), 2 x 400NN (oba semi flex, OB i M), 2x140 (też niezły flex), przypadkowy ołówek 350, IBIS (bardzo elastyczna stalówka, świetna) i 100. 

Następne zdjecia postaram sie wrzucić dziś lub w najbliższych dniach. 

PS: możliwe ze niektóre z tych piór będą na sprzedaż bo chyba wypatrzyłem pisadło dla którego chętnie pozbędę się części piór)

pelikany.jpg

pelikany-open.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna porcja, tym razem Vintage - Onoto the de la Rue London Junior, Wyvern 60C,  Mabie Todd Swan (który?), Wahl Eversharp gold seal (fajny flex), Waterman 32 w idealnym stanie, i Mabie Todd Blackbird, niestety z przebarwieniami, ale poza tym  jest super.   

Onoto moja dziewczyna pisze na codzień. 

vintage-marbled.jpg

vintage-open.jpg

 

Edytowano przez mihauk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mihauk napisał:

PS: możliwe ze niektóre z tych piór będą na sprzedaż bo chyba wypatrzyłem pisadło dla którego chętnie pozbędę się części piór)

Daj znać jak postanowisz pozbyć się niektórych Ptaszków. Kto wie, może któryś znalazłby przytulne miejsce :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@topaz dzieki, rzeczywiście jedna z tych 140tek (bardziej z lewej chyba) jest w idealnym stanie, i mam do niej oryginalne pudełko i papiery. Tej się nie pozbędę napewno a to dlatego że też pisze nim na codzien moaj Pani ;) Dostała NA urodziny zestawik 140 + ołowek 350 (z posującym klipsem) i futerał pelikana z dokładnie tego samego okresu na oba. Tak więc niby jest w kolekcji (w sumie mamy poand 50 piór) ale w jej jurysdykcji. Druga 140tka jest ciut mniej  idealna, ale ma super stalówkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciąg dalszy ;)  Tym razme mix:

Pilot Custom Heritage 92 (f), 3x Conklin - Duragraf (ale ze stalówka Bock's czerowną), Sylograf, i Duragraf Omnixlex (co ja ise namęczyłem zeby wyregulować tą stalówkę i spływak - mocno go zmodyfikowałem i hula flex). Dalej Ranga Model 3c i stalówką Bock stub 1.5mm, Noodlers Ahab i jeszcze jeden zaplątany Pelikan P40 Pura. 

 

other.jpg

other-open.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinEck tak, jest różnica, ale jak wiecej poczytałem jak były produkowane (i są nadal) te korpusy to chyba rozumiem. Myśle że oryginalnie były do siebie bardziej zbliżone, ale inaczej się "starzeją".  Porównywałem te na ołówkach i innych modelach, nawet znacznie młodszych (np M400 z wczesneucyh '90 vs świerzynka ze sklepu - też jest różnica ale nie tak duża. 

Jeszcze bardziej odlotowo potrafią się IBISy zmienić - widziałem takie które się zrobiły z czasem prawie całe przezroczyste. Myslałem ze to inny model ale okazało się ze nie - po porostu zmiany w materiale. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna paczuszka ;) 

Stadko LAM ;) L2K (medium, mam też fine ale nie załała sie na rodzinne zdjęcie) i Safari - dwa seryjne kolorki i dwa limitowane - 2018 (All Black i 2017 Petrol) 

I stadko TWSBI : Diamond 580al turquoise, zwykły Diamond 580 i VAC-700R z niefabryczną stalówką TYTANOWY Bock fine. Bardzo ciekawa stalówka !

lamy.jpg

TWSBI.jpg

TWSBI-open.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...