Skocz do zawartości

Oxford Orange Pads


Marshall

Polecane posty

MZ Fajne!

Oxford Orange Pads - nie znam się więc się wypowiem...

Kupiłem przypadkiem. Wygląda to jak Rhodia, której jeszcze - o zgrozo - w rękach nie miałem.

Notatniki Oxford występują w kilku wymiarach, ja nabyłem A5. Papier - Optik Paper, 80g. Fajny, gładki, świetnie się po nim pisze.

No nie jestem specem, więc nie będę klepał tu na ten temat wywodów.

W każdym razie mi się podoba i będę korzystał.

Używa ktoś z Was tych notatników?

 

20181200_oxford_orange_pads_0001.jpg

 

 

20181200_oxford_orange_pads_0002.jpg

 

 

20181200_oxford_orange_pads_0003.jpg

 

 

20181200_oxford_orange_pads_0004.jpg

 

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W makro A5 jest za 7,37 zł. A4+ jest tylko z dziurkami do segregatora. Są jeszcze A6, A7 i taki podłużny jak na listę zakupów. Wszystkie w kratkę, wszystkie made in France.

Nabyłem A5, papier bez zastrzeżeń, gładki, nie chłonie atramentu, nic nie przebija. Mogę polecić zakup z tego źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udało mi się trafić taki A4 w Empiku a coś ok 12zł.

Generalnie to jestem zachwycony tym notatnikiem. Używam go głównie do ćwiczenia kaligrafii i nawet po wylaniu na niego sporej ilości atramentu nie ma żadnego przebijania.

Jedyne do czego mogę mieć minimalne zastrzeżenia to podczas pisania pilotem parallel i atramentem Hero Black kratki się odznaczają. Póki co ni zaobserwowałem tego w połączeniu z innymi atramentami.

oxford_hero.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, mój syn młodszy rodzony też odkrył tę przypadłość, atrament chyba niebieski Pelikana ZTCP.

- Tata, to pióro Patryka chyba przerywa. Zobacz.

A tam jak na Twoim obrazku - tam gdzie linia kratki, tam odbarwione na jasno. Jakby w tych miejscach papier przyjmował mniej atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Używam 7,5x10,5cm kieszonkowy Oxford. Jest jak najbardziej wporzadku,rozmiar jest idealny do szybkich notatek. Moja radość z posiadania jest tym większa, że taki sam na rozmiar ten format Rhodii,którą kupiłem wraz z etui. Cena takiego rozmiaru Rhodii TO 12zł. Trochę dużo jak na taki kieszonkowy notatnik.  Cena Oxford to 3,99. Więc do holder pada Rhodii pasuje kieszonkowiec Oxforda.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...