Skocz do zawartości

Bordowy atrament


matrioszka

Polecane posty

Jak w tytule - szukam bordowego atramentu, tanio :D Tanio, bo piszę mało, wiec jakieś 30 ml w zupełności wystarczy na długo. Cena najchętniej max 20 zł. Póki co udało mi znaleźć Oxblood, ale nie mogę go namierzyć w małej pojemności w żadnym polskim sklepie. Wyczytałam też, że czasami wpada w brąz, a nie o to mi chodzi. Znalazłam też De Atramentis Cherry i tu też chyba nie jest ideał. Cena trochę wysoka, a kolor mam wrażenie, że czasami wpada w jakąś delikatną fuksję (czy mi się wydaje albo mój monitor to tak pokazuje?). Chciałabym ciemne eleganckie bordo, które by dobrze współpracowało z cienkimi stalówkami. Czy jest szansa na kupienie takiego koloru w niskiej cenie w Polsce, czy to raczej marzenia ściętej głowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc Rohrer und Klinger robi atramenty wysokiej jakosci w przyzwoitej cenie, widzialem w ich ofercie rowniez cos, co nawet w nazwie ma "bordo": Rohrer & Klingner Alt-Bordeaux. Ale osobiscie to jednak nie mialem z tymi atramentami doswiadczenia.

Z drugiej strony, skoro malo piszesz i biorac pod uwage, ze sezon prezentowy w pelni, moze pozwol sobie na "odrobine szalenstwa" i spraw butelke jakiejs kosztownej marki? Skoro atrament wystarczy Ci na kilka lat, to koszt rozlozy sie na okolice kilkudziesieciu groszy miesiecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładanym budżecie chyba tylko Diamine i Rohrer&Klingner.

R&K jest dostępny fizycznie w Krakowie, możliwa sprzedaż wysyłkowa ale przy jednym kałamarzu koszty przesyłki kładą się cieniem na transakcji -:(

Warto się zapoznać z ofertami purepens.co.uk i thewritingdesk.co.uk Ta druga witryna oferuje mozliwość przeglądania oferty nie tylko producentami i pojemnościami, ale i kolorami, burgund pewnie podpada pod czerwień. Ceny bardzo dobre, przesyłka do PL przyjazna, oczywiście przy małych zakupach i ograniczonym budżecie warto próbować znaleźć kogoś do wspólnych zakupów /w końcu od tego między innymi jest Forum/  albo dobrą duszę w UK.

Zwykle na koniec roku TheWritingDesk przygotowywał jakąś promocję, jeśli wyda mi się atrakcyjna będę pare rzeczy u nich kupował, jakby co, pisz na priv.

Nie ufaj pojedynczym wizualizacjom koloru na stronie żadnego oferenta, raczej wpisz nazwę atramentu w Google i oceniaj barwę na podstawie kilku - kilkunastu obrazów, zawsze to lepsze przybliżenie. Warto też poszukać recenzji atramentu na Forum.

P.S. Mój Oxblood nie wpada w brąz, ale burgundem też bym go nie nazwał.

P.S2. O ile można ufać jakości atramentów R&K o tyle do ich nazewnictwa należy raczej stosować zasadę ograniczonego zaufania, w szczególności ich burgund raczej nie jest burgundem a sepia sepią-:) Nawiasem mówiąc dużo bezpieczniej jest nazwać atrament np. Cisza przed Burzą -:)

W ofercie Diamine do burgunda najbardziej kolorystycznie zbliżony jest chyba Merlot. Bukietu i smaku nie sprawdzałem -;)

Edytowano przez ink diver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przeszłam przez poszukiwania idealnego bordowego i moim ulubionym został Bordowy #2 od KWZ. Butelka ma 60 ml, gdybyś kupiła z kimś na pół, to będzie mieścić się w budżecie. Wspomniany Diamine Oxblood też jest niezły, ale moim zdaniem nie jest to czysty bordowy. Diamine Merlot ma kolor lekko spranego czerwonego wina, ma w sobie fioletowy odcień.

Gdybyś chciała to mogę podesłać Ci próbki wymienionych przeze mnie atramentów i po prostu zobaczysz sobie je na żywo przed zakupem. Jakby coś, to czekam na wiadomość ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Abore napisał:

Ponoc Rohrer und Klinger robi atramenty wysokiej jakosci w przyzwoitej cenie, widzialem w ich ofercie rowniez cos, co nawet w nazwie ma "bordo": Rohrer & Klingner Alt-Bordeaux. Ale osobiscie to jednak nie mialem z tymi atramentami doswiadczenia.

Z drugiej strony, skoro malo piszesz i biorac pod uwage, ze sezon prezentowy w pelni, moze pozwol sobie na "odrobine szalenstwa" i spraw butelke jakiejs kosztownej marki? Skoro atrament wystarczy Ci na kilka lat, to koszt rozlozy sie na okolice kilkudziesieciu groszy miesiecznie.

 

Oj nie, 85 zł za atrament to dla mnie za dużo. Obawiam się, że w ogóle nie będę potrafiła docenić taki. Trochę tak, jakby kupić wypasiony gamingowy komputer i używać go tylko do pracy z plikami tekstowymi ;) Przynajmniej dla mnie na tym etapie.

 

7 godzin temu, ink diver napisał:

W zakładanym budżecie chyba tylko Diamine i Rohrer&Klingner.

R&K jest dostępny fizycznie w Krakowie, możliwa sprzedaż wysyłkowa ale przy jednym kałamarzu koszty przesyłki kładą się cieniem na transakcji -:(

Warto się zapoznać z ofertami purepens.co.uk i thewritingdesk.co.uk Ta druga witryna oferuje mozliwość przeglądania oferty nie tylko producentami i pojemnościami, ale i kolorami, burgund pewnie podpada pod czerwień. Ceny bardzo dobre, przesyłka do PL przyjazna, oczywiście przy małych zakupach i ograniczonym budżecie warto próbować znaleźć kogoś do wspólnych zakupów /w końcu od tego między innymi jest Forum/  albo dobrą duszę w UK.

Zwykle na koniec roku TheWritingDesk przygotowywał jakąś promocję, jeśli wyda mi się atrakcyjna będę pare rzeczy u nich kupował, jakby co, pisz na priv.

Nie ufaj pojedynczym wizualizacjom koloru na stronie żadnego oferenta, raczej wpisz nazwę atramentu w Google i oceniaj barwę na podstawie kilku - kilkunastu obrazów, zawsze to lepsze przybliżenie. Warto też poszukać recenzji atramentu na Forum.

P.S. Mój Oxblood nie wpada w brąz, ale burgundem też bym go nie nazwał.

P.S2. O ile można ufać jakości atramentów R&K o tyle do ich nazewnictwa należy raczej stosować zasadę ograniczonego zaufania, w szczególności ich burgund raczej nie jest burgundem a sepia sepią-:) Nawiasem mówiąc dużo bezpieczniej jest nazwać atrament np. Cisza przed Burzą -:)

W ofercie Diamine do burgunda najbardziej kolorystycznie zbliżony jest chyba Merlot. Bukietu i smaku nie sprawdzałem -;)

 

O! Bardzo Ci dziękuję. Oczywiście kolory sprawdzam najpierw w recenzjach i w grafice google :) Dziękuję za opinię o Oxblood, może uda mi się zdobyć próbkę dzięki @alrun, to się na żywo przekonam, czy to to. Merlot wydaje mi się zbyt mało bordowy, widzę tam jakieś nuty fioletu/ fuksji. Jak mi się nie uda wybrać lub kupić atramentu, to się odezwę do Ciebie w sprawie ewentualnych wspólnych zakupów, dziękuję.

 

6 godzin temu, derywat napisał:

Dzisiaj można zamówić R&K (i inne rzeczy też) ze sklepu z Krakowa bez kosztów wysyłki - jest dzień darmowej dostawy. Można nawet sam atrament, bo minimalna kwota zamówienia to 20zł.

 

Dziękuję :)

 

2 godziny temu, MarcinEck napisał:

A patrzyłaś na polskie atramenty KWZ Ink?

http://kwzink.com/?lang=pl

 

 

Nie patrzyłam, ale ten bordowy od KWZ wydaje się całkiem fajny :) Cena powyżej założonego budżetu, ale wart zastanowienia się.

 

1 godzinę temu, alrun napisał:

Ja już przeszłam przez poszukiwania idealnego bordowego i moim ulubionym został Bordowy #2 od KWZ. Butelka ma 60 ml, gdybyś kupiła z kimś na pół, to będzie mieścić się w budżecie. Wspomniany Diamine Oxblood też jest niezły, ale moim zdaniem nie jest to czysty bordowy. Diamine Merlot ma kolor lekko spranego czerwonego wina, ma w sobie fioletowy odcień.

Gdybyś chciała to mogę podesłać Ci próbki wymienionych przeze mnie atramentów i po prostu zobaczysz sobie je na żywo przed zakupem. Jakby coś, to czekam na wiadomość ;)

 

Dziękuję :) Już piszę wiadomość prywatną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś mogę podesłać próbkę KWZ Ink Liquid Words 2017 czyli atrament z zeszłorocznego Pen Show. Wpada delikatnie w brąz, czego nie chcesz, ale myślę, że warto go zobaczyć w akcji ;) I próbkę Sailora Oku-yama też mogę dorzucić, jak już ktoś wspomniał - warto wydać na niego większą kwotę niż zakładasz. Ale to już ocenisz po wypisaniu próbki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Arkadiusz^^ napisał:

Ja zaś mogę podesłać próbkę KWZ Ink Liquid Words 2017 czyli atrament z zeszłorocznego Pen Show. Wpada delikatnie w brąz, czego nie chcesz, ale myślę, że warto go zobaczyć w akcji ;) I próbkę Sailora Oku-yama też mogę dorzucić, jak już ktoś wspomniał - warto wydać na niego większą kwotę niż zakładasz. Ale to już ocenisz po wypisaniu próbki :)

Szaleństwo! Dziękuję za propozycję :) KWZ wygląda ciekawie, ale czy jest gdziekolwiek do kupienia? Bo podejrzewam, że raczej nie (przynajmniej na szybko google nic nie znalazł), więc nie chciałabym Cię fatygować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aventador13 napisał:

Jest jeszcze Standardgraph, tylko nie jestem pewien czy oni mają taki typowy bordowy.

Od jakiegoś czasu zrezygnowaliśmy ze sprzedaży bordowego Standardgrapha. Wszystko przez to, że do butelek do bordowego atramentu producent wlewał kolor bliższy fioletowi, pomimo, że ten właściwy (wcześniejszy) cieszył się zainteresowaniem. Nie wiem jak jest z butelkami z bieżącej produkcji, więc przed ewentualnym zakupem warto dopytać.

Do przeczytania,
Marcin 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matrioszka napisał:

Szaleństwo! Dziękuję za propozycję :) KWZ wygląda ciekawie, ale czy jest gdziekolwiek do kupienia? Bo podejrzewam, że raczej nie (przynajmniej na szybko google nic nie znalazł), więc nie chciałabym Cię fatygować.

Atramenty KWZ sprzedają np.  sklepy Twoje Pióro i F-Pen, n a w razie czego może można zwrócić się bezpośrednio do producenta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...