Skocz do zawartości

Staruszek do codziennego użytku


Bokeh

Polecane posty

Cześć!

Jakiś czas temu, kierując się radami Forumowiczów, kupiłam sobie TWSBI Eco. Jak można było przypuszczać, złapałam bakcyla i waga mojego piórnika zaczęła się zwiększać... Teraz mam ochotę na jakieś stare pióro, ale nie chcę, żeby leżało na półce - byłoby normalnie używane do szybkiego notowania.

Sęk w tym, że o starych piórach nie mam zielonego pojęcia i nie chciałabym kupić czegoś kompletnie zajechanego, niezdatnego do użytku... Budżet jest dość ograniczony, maksymalnie do jakichś 250 zł, ale lepiej mniej :D Lubię mokre stalówki, M-ki albo naprawdę "solidne" F-ki, jak w Lamy. Co do flexa, sama nie wiem - czy nie przeszkadzałby mi on w szybkim pisaniu? Zależy mi przede wszystkim na gładkości stalówki.

Zrobiłam szybki research i rzuciły mi się w oczy między innymi przeróżne Pelikany: 120, 140, 400 i takie Duofoldy:

https://m.olx.pl/oferta/pioro-wieczne-parker-duofold-victory-vintage-zlota-stalowka-CID751-IDrYNlr.html/#position=3&page=2

https://m.olx.pl/oferta/pioro-wieczne-parker-duofold-junior-niebieskie-flex-kaligrafia-CID751-IDurBQD.html/#position=8&page=1

https://m.olx.pl/oferta/pioro-wieczne-parker-duofold-slimfold-flex-kaligrafia-CID751-IDt2zWf.html/?isPreviewActive=1

Kompletnie nie wiem, czy któreś z tych Parkerów czy Pelikanów warto byłoby kupić... A może w ogóle lepiej poszukać czegoś innego? Byłabym bardzo wdzięczna za poradę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki te mają inne kodowanie stron, litera "m" na początku adresu przypisana przeglądarkom mobilnym(smartfony, tablety) te linki nie są poprawnie rozpoznawane przez przeglądarki komputerów stacjonarnych. Błąd 404 "brak strony". Trzeba te same oferty wyszukać na przeglądarkach komputerów i dopiero przesłać na forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: te Parkery to są bardzo fajne pióra - stalówki jak dla mnie idealne stosunkowo miękkie i piszą bardzo gładko, pióra generalnie dość mokre. Jedyne co zauważyłem pod dużym naciskiem piszącego na pióro stalówki mają tendencje do odkształcania się. Ja te pióra bardzo polecam. Jednak ceny w tych ogłoszeniach uważam za zbyt wysokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bokeh napisał:

Dzięki za odpowiedź. A tak orientacyjnie, ile Twoim zdaniem warto byłoby za nie zapłacić?

Tendencja do odkształcania się trochę mnie niepokoi, bo w zasadzie nie mam żadnej gwarancji, że to pióro nie jest już uszkodzone...

Moim zdaniem ceny (stan dobry - od razu do użytku) tak 15 - 20% niżej.

Te trzy pióra na oko wyglądają dobrze. Jak pisałem wcześniej, że zaobserwowałem tendencje do odkształcania się stalówek pod dużym naciskiem i faktycznie sprawdziłem doświadczalnie na jednym egzemplarzu, że takie zjawisko występuje - stalówki w tym typie powiedziałbym, że są przyjemnie miękkie (ja takie lubię) i podejrzewam próby fleksowania - ale te stalówki nie fleksują - i stąd pewnie dużo odkształconych stalówek. Na szczęście te stalówki przyjemnie się profiluje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pelikan 120 tylko dzisiaj nie kupi się go w pierwszym, lepszym sklepie to klasyk a dzisiejsze M120 to tylko kopia. Tylko jak dla mnie cenowo Pelikan oderwał się od naszej rzeczywistości, ceny ma z kosmosu -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...